Wysportowany franczyzobiorca

Ambitne plany / W przyszłym roku Xtreme planuje otworzyć od 10 do 15 nowych lokalizacji, a w ramach kilkuletniej strategii ma powiększyć się o 180 rentownych klubów.
Wtorek
21.06.2022
Xtreme Fitness Gyms nieustająco otwiera nowe kluby. Co pomaga firmie w rozwoju?
 

Sieci Xtreme Fitness Gyms niestraszna ani pandemia, ani wojna w Ukrainie.

– Dobrze radzimy sobie w niestandardowych warunkach. W czasie pandemii uruchomiliśmy 20 nowych lokalizacji, a w tym roku dołączyły do naszej sieci dwa kolejne kluby. W planach mamy otwarcie jeszcze kilku do końca roku – mówi Łukasz Dojka, prezes i założyciel Xtreme Fitness Gyms.

Silne więzy

Przyznaje, że nie są to łatwe czasy dla wszystkich przedsiębiorców, ale koncept modelu Xtreme Fitness Gyms się broni.

– Nie mamy klubów w dużych aglomeracjach i nie bazujemy na kliencie korporacyjnym. Skupiamy się na społecznościach. Nasz klubowicz jest związany z klubową społecznością, płaci regularną składkę co miesiąc i czuje się częścią czegoś większego niż tylko klub fitness. To miało bardzo duże znaczenie w czasie pandemii. Przychodzenie do nas było dla klubowiczów odskocznią – mówi Łukasz Dojka.

Sieci sprzyjała także większa dostępność lokali na wynajem, na dobrych warunkach.

– Nasi franczyzobiorcy korzystali z tych ofert – mówi Łukasz Dojka.

Większość klubów Xtreme Fitness Gyms działa w miastach z liczbą mieszkańców do 50 tys. W sumie sieć liczy już 51 klubów. Kilku franczyzobiorców ma dwa albo trzy lokale. W przyszłym roku Xtreme planuje otworzyć od 10 do 15 nowych lokalizacji, a w ramach kilkuletniej strategii ma powiększyć się o 180 rentownych klubów.

Technologie i innowacje

Zdaniem prezesa Xtreme Fitness Gym, przewagą jego sieci na rynku jest całe know-how, które opiera się na technologii i innowacjach.

– Istotne jest to, w jaki sposób generujemy kontakty, pozyskujemy klientów, a także jakie narzędzia dostaje franczyzobiorca i jego zespół, żeby mógł zarządzać klubem i generować wyższą sprzedaż. To wszystko zdaje egzamin. Do tego dobrze wykorzystujemy powierzchnię. Nasze kluby nie są duże, ale jest w nich praktycznie wszystko, co można mieć także w klubach wielkopowierzchniowych – mówi Łukasz Dojka.

Aby nawiązać współpracę franczyzową z Xtreme Fitness Gyms nie trzeba być sportowcem. Wystarczy lubić sport i być osobą przedsiębiorczą.

– Konieczna jest także chęć angażowania się w ten biznes. To nie jest model dla pasywnych inwestorów – mówi Łukasz Dojka.

Opłata wstępna wynosi 110 tys. zł. Wkład własny w otwarcie klubu to 250-300 tys. zł. Stanowi to jedną trzecią całej inwestycji. Resztę kwoty można sfinansować. W jej pozyskaniu pomoże franczyzodawca. Opłaty w trakcie współpracy to 5 proc. od obrotu i 5 zł od 1 m2 powierzchni klubu. Po trzech latach rozwoju średni zysk klubu wynosi od 300 do 350 tys. zł rocznie. 

 

WIZYTÓWKA XTREME FITNESS GYMS

  • kwota inwestycji: od 300 tys. zł
  • liczba placówek: 51
  • opłaty: 5 proc. od obrotu i 5 zł od 1 m2 powierzchni klubu

Łukasz Dojka, prezes i założyciel Xtreme Fitness Gyms / "Nasz klubowicz jest związany z klubową społecznością, płaci regularną składkę co miesiąc i czuje się częścią czegoś większego niż tylko klub fitness".
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Franczyza fitness

Witam, Czy ktoś Państwa miał okazję zostać franczyzobiorcą Studio Figura? Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad tą formą biznesu , ale nie wiem czy na pewno jest to...

1 wypowiedzi
ostatnia 15.12.2021
Zamiast etatu, własny salon urody

Biznes przyjemny i opłacalny, to super pomysł! Yasumi to znana marka więc klientki chetnie chodzą do ich babinetów...wiem bo mam trzy :)

8 wypowiedzi
ostatnia 03.08.2021
Opinie o współpracy z Yasumi

Posiadam trzy gabinety Yasumi obecnie i jestem zadowolona ze współpracy. Bardzo dużo pomagaja na początku przed otwarciem a po otwarciu również jest stała opieka. Mam...

4 wypowiedzi
ostatnia 03.08.2021
Gabinet kosmetyczny

Bardzo popularne są obecnie salony stylizacji paznokci. Niskie nakłady finansowe aby otworzyć Studio Paznokcia i łatwy dostęp do oferty szkoleniowej powoduje coraz...

33 wypowiedzi
ostatnia 15.02.2020
Trening z maszyną

Ja bym chciała z czegoś takiego skorzystać, ale ceny niestety powalają na kolana.

19 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2020
Zamiast etatu, własny salon urody

Jeśli tylko czuje się ktoś na siłach do rozkręcania takiego biznesu i przede wszystkim, zna się na tym to jak najbardziej.

8 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2020
Opinie o współpracy z Yasumi

Witam. Czy współpraca z yasumi się opłaca ? Zastanawiam się nad podjęciem współpracy. Proszę o odp.

4 wypowiedzi
ostatnia 02.01.2019
Manicure "pod ręką"

bez przesady

3 wypowiedzi
ostatnia 09.12.2018