Franczyza, która szybko rośnie

Świat stoi otworem / W minionym roku ruszył oddział Auto Gamma w Madrycie. Firma już myśli o ekspansji na kolejnych rynkach.
Środa
04.01.2023
W minionym roku do sieci Auto Gamma dołączyło sześć placówek franczyzowych. Firma otworzyła także swój pierwszy oddział za granicą.
 

Jeszcze w połowie minionego roku Auto Gamma, specjalizująca się w wymianie i regeneracji reflektorów  samochodowych, poza własnym salonem w Krakowie miała tylko punkt franczyzowy w Warszawie. Obecnie placówki franczyzowe działają także w Krakowie, Pietrzejowicach, Wrocławiu, Sosnowcu i Toruniu.

– Wszystkie udało nam się otworzyć jeszcze w 2022 roku. To ogromny sukces – mówi Radosław Wanat, doradca techniczny Auto Gamma.

Apetyt na więcej

Szczególnie dobrze radzi sobie wrocławski salon.

– Przychód, który uzyskał prowadzący go franczyzobiorca w pierwszych miesiącach znacznie przewyższył prognozowany model finansowy. Właściciel tego warsztatu już rozmawia z nami o otwarciu kolejnych oddziałów – mówi Radosław Wanat.

W minionym roku ruszył także pierwszy zagraniczny oddział – w hiszpańskim Madrycie.

– Rozwija się on bardzo dobrze. Na tym rynku praktycznie nie mamy konkurencji – mówi Radosław Wanat.

Auto Gamma ma apetyt na więcej. Duży potencjał do rozwoju widzi także w USA, Niemczech i Anglii. Dlatego szuka masterfranczyzobiorcy, który chce prowadzić biznes na zagranicznych rynkach. To musi być osoba, która ma doświadczenie w handlu.

– Możemy ocenić potencjał na danym rynku, gdyż jesteśmy największym importerem części niezbędnych do regeneracji i adaptacji lamp. Posiadamy największy magazyn w Europie i otrzymujemy mnóstwo zamówień z wymienionych krajów oraz zleceń na regenerację, gdzie eksportujemy również swoje produkty – zapewnia Radosław Wanat.

Dodaje, że firma działa również intensywnie w zakresie marketingu. Rozpoczęła już akcje marketingowe w kolejnych większych miastach w Polsce, w których można otworzyć salon.

– Badamy poziom zainteresowania naszej usługi w danej lokalizacji, zanim kandydat zdecyduje się na podpisanie z nami umowy. Uruchamiamy wówczas skuteczne akcje marketingowe, udostępniamy telefon z nowym numerem oraz budujemy stronę internetową dla przyszłej placówki – tłumaczy Radosław Wanat.

Zapewnia, że dzięki takiemu działaniu firmie szybko udało się zdobyć zaufanie salonów, które zostały uruchomione w zeszłym roku.

– To pomogło naszym franczyzobiorcom podjąć decyzję, że warto do nas się przyłączyć. Jesteśmy w stanie zadbać o to, żeby nie brakowało im klientów – mówi Radosław Wanat.

Wysokie marże

Auto Gamma powstała w 1993 roku. Celem było wypełnienie luki na rynku warsztatów samochodowych. Wcześniej kierowcy zmuszani byli do wymiany lamp na bardzo drogie oryginalne reflektory lub kiepskiej jakości tanie zamienniki. Natomiast Auto Gamma na początku wskrzeszała stare reflektory poprzez renowację oraz ponowne napylanie aluminium na wypalone odblaski. Z czasem poszerzała zakres usług związanych z lampami, wprowadzając ich modyfikacje na reflektory wykorzystujące technologie LED.

Obecnie oferowane przez firmę usługi dotyczą głównie regeneracji reflektorów, usuwania wgnieceń PDR oraz napraw szyb samochodowych.

– Franczyzobiorcy uzyskują atrakcyjne przychody dzięki wysokiej marży. Tych, którzy nas wybiorą do współpracy wspieramy nie tylko szkoleniami, ale również dbamy o nich w trakcie prowadzenia biznesu, pomagamy rozwiązywać wszelkie ewentualne problemy. Jesteśmy zainteresowani tym, aby franczyzobiorca jak najwięcej zarabiał, gdyż w tej sytuacji i my czerpiemy korzyść, stąd też stałe wsparcie z naszej strony – tłumaczy Radosław Wanat.

Plan finansowy dla salonu Auto Gamma przewiduje nakłady inwestycyjne w kwocie minimalnej 150 tys. zł netto, razem ze wstępną opłatą licencyjną. Na zwrot z inwestycji można liczyć właściwie już w pierwszym półroczu. Bieżąca opłata licencyjna wynosi 8,5 proc. od wartości obrotu netto osiąganego w salonie franczyzobiorcy. Jest jeszcze opłata marketingowa rzędu 2 proc. wartości obrotów netto.

Franczyzobiorca oprócz regeneracji lamp, napraw szyb oraz usuwania wgnieceń metodą PDR, może też zarabiać na częściach, które kupuje u franczyzodawcy w atrakcyjnych cenach. Przychód netto w okresie pierwszych miesięcy wynosi pomiędzy 70 tys. zł a 180 tys. zł w zależności od lokalizacji. Po pierwszym roku od prowadzenia działalności może sięgać powyżej 200 tys. zł.

WIZYTÓWKA MARKI AUTO GAMMA

  • 1 placówka własna i 6 w franczyzowych w Polsce oraz 1 oddział w Hiszpanii
  • kwota inwestycji – 150 tys. zł
  • przychód netto – 70-180 tys. zł

Radosław Wanat, doradca techniczny w Auto Gamma / "Widzimy duży potencjał do rozwoju w USA, Niemczech i Anglii. Dlatego szukamy masterfranczyzobiorcy".
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Punkt przesyłek kurierskich

Wspolpraca z firma Ship Center jako franczyzobiorca??? ODRADZAM SPRAWDZ ICH UMOWE U SWOJEGO PRAWNIKA, jest ona jednostronna i ukierunkowana na kary umowne ktore sobie sami...

74 wypowiedzi
ostatnia 22.09.2023
Broker Kurierski

Do Koszałka Można coś więcej o ship center

6 wypowiedzi
ostatnia 21.11.2022
Interes pompowany helem

Warto zajrzeć do KRS i posprawdzać z jakimi spółkami jest ten Pan powiązany - KPCG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ...

3 wypowiedzi
ostatnia 29.04.2022
Myjnia samochodowa z dojazdem do klienta?

Znajomi z Myjnia samochodowa Warszawa przyjeżdżają do mnie za małą dopłatą. Myślę, że jeśli zapytasz to i przyjadą do cb

73 wypowiedzi
ostatnia 30.03.2022
Punkt przesyłek kurierskich

Ja tam jestem w miare zadowolona z franczyzy Pakersów. Są szkolenia, materiały marketingowe. Na początku jak jeszcze tego potrzebowałam zawsze mogłam zadzwonić na...

74 wypowiedzi
ostatnia 09.03.2022
Punkt przesyłek kurierskich

To ja dodam coś od siebie. Nigdy się nie dorobicie i nie zarobicie otwierając taki biznes z pośrednikiem.

74 wypowiedzi
ostatnia 04.01.2022
Punkt przesyłek kurierskich

O kurczę, dobrze, że mówicie jak jest. Ja w sumie też się zastanawiałam, ale finalnie wybrałam Pakersów i wszystko śmiga jak narazie. Udało mi się szybko to...

74 wypowiedzi
ostatnia 13.12.2021
Punkt przesyłek kurierskich

O kurczę, dobrze, że mówicie jak jest. Ja w sumie też się zastanawiałam, ale finalnie wybrałam Pakersów i wszystko śmiga jak narazie. Udało mi się szybko to...

74 wypowiedzi
ostatnia 13.12.2021