Zarabiamy na energii odnawialnej

Sprzedaż i montaż / Franczyzobiorcy Xomo's dobierają urządzenia do potrzeb klienta i podpisują z nimi umowy. Jeżeli dysponują ekipami montażowymi, świadczą także usługi montażu.
Piątek
21.04.2023
Xomo's Energia szuka franczyzobiorców, którzy zajmą się sprzedażą urządzeń energetyki odnawialnej. Ile można zarobić w branży OZE?
 

Polska Ekologia to wywodząca się ze Śląska firma, będąca producentem urządzeń z branży energii odnawialnej. W ofercie ma ponad 150 różnych produktów, w tym kolektory słoneczne, systemy do montażu fotowoltaiki, magazyny energii, pompy ciepła.

– Jesteśmy firmą notowaną na warszawskiej giełdzie. W ciągu ostatniego roku wartość naszych akcji wzrosła o 590 proc. – podkreśla Arkadiusz Demel, doradca techniczny w spółce Polska Ekologia, która jest właścicielem marki Xomo's. – Nasze zakłady produkcyjne zatrudniają kilkaset osób, mamy własny dział projektowy, serwisowy, ekipy montażowe.

Franczyzobiorcy ze smykałką handlową

Pod marką Xomo's Energia Polska Ekologia buduje sieć sprzedaży produktów z branży OZE, którą chce rozwijać poprzez franczyzę. Koncept zakłada otwieranie punktów handlowych w różnych formatach – mogą to być pawilony handlowe, wyspy w galeriach lub lokale stacjonarne.

– Kwestia doboru lokalizacji jest dla nas bardzo ważna, dlatego będziemy przy tym bardzo skrupulatni – podkreśla Aleksander Demel. – Jeśli dane miejsce naszym zdaniem nie będzie miało odpowiedniego potencjału, to nie zdecydujemy się na otwarcie tam punktu. Na pewno pomożemy franczyzobiorcy w negocjacjach warunków umowy najmu, wysokości czynszu.

Równie starannie franczyzodawca chce dobierać licencjobiorców, zwłaszcza że otrzymają oni wyłączność terytorialną na określonym obszarze. Nie trzeba mieć doświadczenia w branży odnawialnych źródeł energii, ale przyda się smykałka handlowa i techniczna.

– Franczyzobiorcy przechodzą szkolenia. Zdobywają wiedzę o produktach, zasadach ich działania i doboru, uczą się efektywnej sprzedaży – zapewnia Aleksander Demel. – Wspieramy ich też praktycznie na początku, jeżdżąc na wspólne audyty i rozmowy z klientami.

Franczyzobiorcy dobierają urządzenia do potrzeb klienta i podpisują z nimi umowy. Jeżeli dysponują własnymi ekipami montażowymi (przeszkolonymi przez franczyzodawcę), świadczą także takie usługi, oczywiście dodatkowo na tym zarabiając. Jeśli nie, montażem instalacji zajmuje się centrala firmy.

– Mamy też w firmie dział zajmujący się zdobywaniem dotacji i dofinansowań, mamy podpisane umowy z bankami. Franczyzobiorca będzie mógł np. proponować klientom kredyty na preferencyjnych warunkach – dodaje Aleksander Demel.

Ile zainwestujesz, a ile zarobisz?

Koszt w pełni wyposażonego i obrandowanego pawilonu handlowego zaczyna się od 49 tys. zł netto. Nie musi mieć ekspozycji urządzeń, ale jeżeli franczyzobiorca chciałby taką mieć, może wypożyczyć produkty z centrali, za niewielką opłatą. Wyspa w galerii handlowej kosztuje od 20 tys. zł netto. Najtańszym formatem jest lokal stacjonarny – choć oczywiście wysokość inwestycji zależy od jego wielkości. Przy powierzchni min. 15 m2 to koszt od 15 tys. zł netto. Jednorazowa opłata wstępna wynosi 5 tys. zł.

Oferta Xomo's Energia jest skierowana zarówno do klientów indywidualnych, jak i firmowych czy też np. wspólnot mieszkaniowych. Franczyzodawca szacuje, że średnio miesięcznie licencjobiorcy powinni wystawiać faktury sprzedażowe na kwotę przynajmniej ok. 25 tys. zł.

– Jeżeli bedą świadczyć też usługi montażu, to kwota ulega podwojeniu – dodaje Aleksander Demel.

Jeżeli współpraca będzie się dobrze układała, franczyzobiorcy będą mieć możliwość otwierania kolejnych punktów.

– W tej chwili branża OZE bardzo prężnie się rozwija i naprawdę pozwala na osiągniecie dobrych zarobków – zapewnia Aleksander Demel. – A sprzedaż jeszcze wzrośnie, zwłaszcza że od kwietnia ruszyła kolejna edycja programu Mój Prąd.

 

WIZYTÓWKA XOMO'S ENERGIA

Sieć sprzedaży urządzeń energetyki odnawialnej.

  • opłata wstępna: 5 tys. zł
  • trzy formaty handlowe
  • koszt inwestycji od 15 tys. zł netto

Oferta urządzeń / Xomo's Energia w ofercie ma ponad 150 różnych produktów, w tym kolektory słoneczne, systemy do montażu fotowoltaiki, magazyny energii, pompy ciepła.

POPULARNE NA FORUM

Punkt przesyłek kurierskich

Wspolpraca z firma Ship Center jako franczyzobiorca??? ODRADZAM SPRAWDZ ICH UMOWE U SWOJEGO PRAWNIKA, jest ona jednostronna i ukierunkowana na kary umowne ktore sobie sami...

74 wypowiedzi
ostatnia 22.09.2023
Broker Kurierski

Do Koszałka Można coś więcej o ship center

6 wypowiedzi
ostatnia 21.11.2022
Interes pompowany helem

Warto zajrzeć do KRS i posprawdzać z jakimi spółkami jest ten Pan powiązany - KPCG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ...

3 wypowiedzi
ostatnia 29.04.2022
Myjnia samochodowa z dojazdem do klienta?

Znajomi z Myjnia samochodowa Warszawa przyjeżdżają do mnie za małą dopłatą. Myślę, że jeśli zapytasz to i przyjadą do cb

73 wypowiedzi
ostatnia 30.03.2022
Punkt przesyłek kurierskich

Ja tam jestem w miare zadowolona z franczyzy Pakersów. Są szkolenia, materiały marketingowe. Na początku jak jeszcze tego potrzebowałam zawsze mogłam zadzwonić na...

74 wypowiedzi
ostatnia 09.03.2022
Punkt przesyłek kurierskich

To ja dodam coś od siebie. Nigdy się nie dorobicie i nie zarobicie otwierając taki biznes z pośrednikiem.

74 wypowiedzi
ostatnia 04.01.2022
Punkt przesyłek kurierskich

O kurczę, dobrze, że mówicie jak jest. Ja w sumie też się zastanawiałam, ale finalnie wybrałam Pakersów i wszystko śmiga jak narazie. Udało mi się szybko to...

74 wypowiedzi
ostatnia 13.12.2021
Punkt przesyłek kurierskich

O kurczę, dobrze, że mówicie jak jest. Ja w sumie też się zastanawiałam, ale finalnie wybrałam Pakersów i wszystko śmiga jak narazie. Udało mi się szybko to...

74 wypowiedzi
ostatnia 13.12.2021