Franczyzodawca inwestuje w technologię

Działająca firma albo startup / Koszt nawiązania współpracy z Car For You zależy od tego, czy inwestorem jest osoba posiadająca już działalność gospodarczą, czy startup.
Czwartek
16.11.2023
Car For You, sieć wynajmu aut, szykuje nową aplikację dla klientów oraz system dla partnerów. Jakie jeszcze zmiany są w planach?
 

Branża wynajmu samochodów ucierpiała w efekcie trudniejszej sytuacji makroekonomicznej.

- Inflacja, wojna i drożyzna wpłynęły na naszą działalność  - przyznaje Rafał Dziekoński, specjalista ds. rozwoju sieci  w Car For You, firmie specjalizującej się w wynajmie.

Pełna mobilizacja

Zapewnia on jednak, że jednocześnie zmobilizowało to firmę do poszukiwań nowych rozwiązań zapewniających stabilny ruch jej pojazdom.

- W efekcie klienci dostaną innowacyjną  aplikację  posiadającą możliwości między innymi  poglądu na żywo  podczas rezerwacji telefonicznej proponowanego pojazdu. Natomiast franczyzobiorcy otrzymają nowy zintegrowany system do zarządzania wypożyczalnią. Jest on wyposażony w wiele niestandardowych rozwiązań. Poza tym jesteśmy w trakcie wprowadzania usług dla klienta końcowego w niespotykanej  formie w naszym kraju – zapewnia Rafał Dziekoński.

Dodaje, że wbrew pozorom prowadzenie wypożyczalni samochodów to nie jest prosty biznes.  Dlatego Car For You zapewnia swoim franczyzobiorcom gotowe rozwiązania pozwalające zarabiać już od pierwszego dnia.

- Reklama, system, całodobowa infolinia to tylko część rzeczy, które otrzymuje nasz partner. W początkowym okresie nie wymagamy posiadania placu czy lokalu. Rozwiązuje to wiele problemów z rozpoczęciem współpracy i obniża koszty początkowe i stałe. Od partnerów oczekujemy wyłącznie zaangażowania i chęci do pracy. Franczyzobiorca musi pracować a biznes nie prowadzi się sam – mówi Rafał Dziekoński.

Dwie opcje współpracy

Koszt nawiązania współpracy  z Car For You zależy od tego, czy inwestorem jest osoba posiadająca już działalność gospodarczą, czy startup. Dla firmy działającej powyżej 12 miesięcy, koszty zaczynają się od 60-80 tys. zł. Tyle potrzeba, żeby otworzyć oddział z 8-10 pojazdami. Natomiast w przypadku nowej działalności koszt będzie już wynosił 200-250 tys. zł. Różnice wynikają z wartości procentowej opłat do leasingów.
- Mamy też opcję hybrydową, w przypadku której partner otrzymuje samochody od franczyzodawcy. Tutaj koszt otwarcia oddziału z 5-6 pojazdami to około 60 tys. zł. Zwrot z inwestycji wynosi 10-12 miesięcy – mówi Rafał Dziekoński.

Dla porównania na zwrot w opcji standardowej trzeba czekać 12-24 miesiące.

- Trzeba jednak pamiętać, że na bieżąco spłacamy pojazdy, które będą własnością franczyzobiorcy po zakończonym okresie leasingu a ich wartość to ponad kilkadziesiąt a nawet kilkaset tysięcy złotych, co jest dodatkowym przychodem nie ujętym w ogólnym rozrachunku zwrotu z inwestycji – zapewnia Rafał Dziekoński.

Obecnie w sieci Car For You działa jeden oddział własny i 35 franczyzowych. Firma prowadzi rozmowy z kilkunastoma osobami zainteresowanymi własną wypożyczalnią. Liczy, że na koniec roku partnerów będzie pięćdziesięciu.

 WIZYTÓWKA CAR FOR YOU

Sieć placówek oferujących wynajem aut.

  • 1 oddział własny i 35 franczyzowych
  • Koszty zaczynają się od 60-80 tys. zł dla osoby prowadzącej działalność minimum rok
  • Zwrot  w opcji standardowej 12-24 miesięcy

Rafał Dziekoński, specjalista ds. rozwoju sieci w Car For You / Trudniejsze czasy zmobilizowały nas do poszukiwania rozwiązań, które zapewnią stabilny ruch naszym pojazdom
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Punkt przesyłek kurierskich

Wspolpraca z firma Ship Center jako franczyzobiorca??? ODRADZAM SPRAWDZ ICH UMOWE U SWOJEGO PRAWNIKA, jest ona jednostronna i ukierunkowana na kary umowne ktore sobie sami...

74 wypowiedzi
ostatnia 22.09.2023
Broker Kurierski

Do Koszałka Można coś więcej o ship center

6 wypowiedzi
ostatnia 21.11.2022
Interes pompowany helem

Warto zajrzeć do KRS i posprawdzać z jakimi spółkami jest ten Pan powiązany - KPCG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ...

3 wypowiedzi
ostatnia 29.04.2022
Myjnia samochodowa z dojazdem do klienta?

Znajomi z Myjnia samochodowa Warszawa przyjeżdżają do mnie za małą dopłatą. Myślę, że jeśli zapytasz to i przyjadą do cb

73 wypowiedzi
ostatnia 30.03.2022
Punkt przesyłek kurierskich

Ja tam jestem w miare zadowolona z franczyzy Pakersów. Są szkolenia, materiały marketingowe. Na początku jak jeszcze tego potrzebowałam zawsze mogłam zadzwonić na...

74 wypowiedzi
ostatnia 09.03.2022
Punkt przesyłek kurierskich

To ja dodam coś od siebie. Nigdy się nie dorobicie i nie zarobicie otwierając taki biznes z pośrednikiem.

74 wypowiedzi
ostatnia 04.01.2022
Punkt przesyłek kurierskich

O kurczę, dobrze, że mówicie jak jest. Ja w sumie też się zastanawiałam, ale finalnie wybrałam Pakersów i wszystko śmiga jak narazie. Udało mi się szybko to...

74 wypowiedzi
ostatnia 13.12.2021
Punkt przesyłek kurierskich

O kurczę, dobrze, że mówicie jak jest. Ja w sumie też się zastanawiałam, ale finalnie wybrałam Pakersów i wszystko śmiga jak narazie. Udało mi się szybko to...

74 wypowiedzi
ostatnia 13.12.2021