Franczyza w car concierge
FORZA buduje sieć franczyzową od niedawna. Jakie jest zainteresowanie współpracą?
Mamy dwie placówki, które działają w Bielsku-Białej i Bytomiu. Niedługo może ruszyć punkt franczyzowy w Krakowie. Generalnie zapytań o współpracę z nami jest sporo, ale do dalszych rozmów przechodzi niewiele osób. Mamy swoje wymagania odnośnie doboru partnerów. Kluczowa jest znajomość branży motoryzacyjnej. Dodatkowo z naszych obserwacji wynika, że najłatwiej poszerzyć o nasze usługi swoją już działającą firmę, np. deatilingową, ubezpieczeniową czy leasingową.
Czym się wyróżnia FORZA Engineering na rynku car concierge?
Proponujemy nowy system podejścia do obsługi serwisowej samochodów na zasadach car concierge. W Polsce działa trochę podmiotów oferujących car concierge, ale zajmują się one głównie logistyką i transportem samochodów do serwisów i naprawy. Umawiają wizyty. My obsługujemy klienta od momentu zakupu auta do czasu jego sprzedaży, w dodatku kompleksowo. Żywo uczestniczymy w jego naprawach, weryfikujemy ich zasadność i prawidłowość, znamy się na technologii i procedurach oraz na mechanice. Jesteśmy doradcą i opiekunem klienta, na każdym etapie serwisowania oraz obsługi samochodu.
Czy to podejście się sprawdza?
Jesteśmy przekonani, że nasz sposób serwisowania aut niedługo stanie się normą. Ludzie nie chcą tracić czasu na logistykę związaną z serwisem.
Czy rynek sprzyja dzisiaj rozwojowi usług car concierge?
Warunki do prowadzenia biznesu w branży motoryzacyjnej są wymagające, ale jednocześnie oferują wiele możliwości rozwoju i całkiem dobrego zarobku. Nie pomaga nam galopująca inflacja, zmieniające się preferencje klientów i niedobór elementów elektronicznych. Przy tym klienci mają coraz wyższe wymagania i oczekiwania. Dostosowanie się do nich wymaga sporej elastyczności i umiejętności szybkiego reagowania na zamieniające się warunki. Jednocześnie jednak właściciele bardziej dbają o swoje pojazdy, gdyż często próba zakupu nowego auta kończy się fiaskiem. Dzięki innowacyjności, elastyczności, a także świadomości zmian na rynku i braku potencjalnej konkurencji, wciąż dynamicznie się rozwijamy.
Jakie są wasze przewagi konkurencyjne?
W osiągnięciu sukcesu w tej branży bardzo pomaga nam budowanie relacji i długoletnich więzi z klientem, które opierają się na wzajemnym zaufaniu. Na ten aspekt kładziemy największy nacisk. Wygrywamy m.in. tym, że jesteśmy małą firmą, która nie ma rozwiniętej biurokracji. U nas decyzje są podejmowane niemal natychmiast, a klient zawsze ma do nas dostęp, ponieważ w każdą sprawę angażujemy się indywidualnie.
Ile trzeba zainwestować we współpracę z FORZA i ile można zarobić?
Minimalny wkład własny w nawiązanie współpracy to obecnie 60 tys. zł. Zarobki wyglądają różnie, ale jeden kierowca powinien obsługiwać dwa, maksymalnie trzy samochody dziennie. To daje maksymalnie około 60 pojazdów miesięcznie z jednego opiekuna serwisowego. Jeden pojazd generuje średnio około 1 tys. zł przychodu. Jeżeli doliczyć do tego dodatkowe większe projekty, typu oklejanie folią PPF, ceramika czy układy wydechowe, to suma robi się pokaźna. Franczyzobiorcy miesięcznie regulują 10 proc. sprzedaży netto. Nie ma innych opłat, procent odprowadzany jest wyłącznie od zarobku.
Jakie macie plany?
W ostatnim czasie wdrożyliśmy elektroniczny system do odbioru i wydawania pojazdów klientów, sprzęgnięty z bazą danych o wszystkich autach, którymi się opiekuje. Badamy też rynek hoteli i luksusowych apartamentów, do których chcielibyśmy wyjść z ofertą.
Rozmawiała Dominika Pronarska
WIZYTÓWKA SIECI FORZA ENGINEERING
Sieć oferująca car concierge.
- 2 placówki własne
- Kwota inwestycji: 60 tys. zł
- Opłaty – 10 proc. od obrotu

ZOBACZ W KATALOGU






















PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

Marka Rentabox24 działa na rynku self storage i proponuje biznes, który może dawać praktycznie pasywny dochód.
La Mancha szuka partnerów szczególnie w Białymstoku i Szczecinie. Dlaczego to dobry moment na nawiązanie współpracy?
Polacy coraz częściej sięgają po e-papierosy. Sklep z elektronicznymi papierosami można otworzyć we franczyzie. Czy to się opłaca?
– Zakładaliśmy otwarcie pięciu punktów franczyzowych w tym roku. Już w pierwszym półroczu podwoiliśmy ten wynik – mówi Michał Małolepszy, prezes evoGroup.
Citybox24.pl tworzy sieć magazynów samoobsługowych. To biznes dla pasywnych inwestorów. Na czym polega współpraca?
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Najlepsze rozwiązania rodzą się z potrzeby. Nie inaczej było w przypadku robota Fidi. Polskie rozwiązanie ma szansę podbić międzynarodowy rynek medyczny.
Plenti oferuje dostęp do innowacji za ułamek ich ceny. Ma też propozycje dla franczyzobiorców.
– Większość podłóg i drzwi sprzedaje się wraz z usługą montażu, dlatego ekipy montażowe to bardzo ważna część mojego biznesu – mówi Radosław Chabowski, franczyzobiorca DDD Dobre Dla Domu.
Przejście z pracy na etacie do prowadzenia własnej działalności to decyzja wymagająca odwagi. Kasper Serafiński, właściciel sklepu Powered by Kramp, długo zastanawiał się, czy jest gotowy.
Podkuwacz to obecnie poszukiwany fachowiec, na rynku nie ma ich wielu. Tymczasem odpowiednie podkowy są dla konia tym, czym buty dla człowieka, dlatego m.in. właściciele stajni czy ośrodków jeździeckich poszukują specjalistów w tej branży.
POPULARNE NA FORUM
Punkt przesyłek kurierskich
Wspolpraca z firma Ship Center jako franczyzobiorca??? ODRADZAM SPRAWDZ ICH UMOWE U SWOJEGO PRAWNIKA, jest ona jednostronna i ukierunkowana na kary umowne ktore sobie sami...
Broker Kurierski
Do Koszałka Można coś więcej o ship center
Interes pompowany helem
Warto zajrzeć do KRS i posprawdzać z jakimi spółkami jest ten Pan powiązany - KPCG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ...
Myjnia samochodowa z dojazdem do klienta?
Znajomi z Myjnia samochodowa Warszawa przyjeżdżają do mnie za małą dopłatą. Myślę, że jeśli zapytasz to i przyjadą do cb
Punkt przesyłek kurierskich
Ja tam jestem w miare zadowolona z franczyzy Pakersów. Są szkolenia, materiały marketingowe. Na początku jak jeszcze tego potrzebowałam zawsze mogłam zadzwonić na...
Punkt przesyłek kurierskich
To ja dodam coś od siebie. Nigdy się nie dorobicie i nie zarobicie otwierając taki biznes z pośrednikiem.
Punkt przesyłek kurierskich
O kurczę, dobrze, że mówicie jak jest. Ja w sumie też się zastanawiałam, ale finalnie wybrałam Pakersów i wszystko śmiga jak narazie. Udało mi się szybko to...
Punkt przesyłek kurierskich
O kurczę, dobrze, że mówicie jak jest. Ja w sumie też się zastanawiałam, ale finalnie wybrałam Pakersów i wszystko śmiga jak narazie. Udało mi się szybko to...