450 placówek partnerskich Banku BPH

Czwartek
01.06.2006
BPH nie zwalnia z budową sieci placówek partnerskich. Od piątku 26 maja ich liczba wynosi 450. Do końca roku ma ich powstać jeszcze 150.
 

450 placówka partnerska BPH powstała przy ulicy ul. Ćwiklińskiej na Krakowskim Nowym Bieżanowie. Otworzył ją Mariusz Kwieciński, 47 letni przedsiębiorca z Krakowa. Kwieciński prowadzi już cztery placówki partnerskie BPH (w tym jedną 5-stanowiskową), na przełomie lipca i sierpnia otworzy kolejną.

Bank BPH Bank posiada obecnie najszybciej rozwijającą się sieć placówek partnerskich. Pierwsza agencja Banku powstała w połowie 2004 roku. Średnia wartość przychodu w placówkach partnerskich to ponad 7200 zł, jednak placówki działające ponad rok osiągają przychody w wysokości 10-30 tys. zł. miesięcznie. W dwa lata zbudowaliśmy największą w Polsce sieć placówek bankowych na licencji, oferujących 80% oferty naszych własnych oddziałów – wyjaśnia Ryszard Kiewrel dyrektor ds. placówek partnerskich Banku BPH – nasze plany nie uległy zmianie, rok 2006 planujemy zamknąć liczbą 600 jednostek placówek partnerskich.

Wstępny koszt uruchomienia placówki to 10 – 30 tys. zł w zależności od liczby stanowisk. Kwota ta pokrywa koszty wizualizacji, sprzętu komputerowego, sejfu oraz mebli. Poza tym partner otrzymuje szkolenie, budżet na promocję lokalną oraz gamę produktów i usług dla klientów indywidualnych i biznesowych w 80% pokrywających się z ofertą oddziałów. Przyszły partner Banku BPH musi prowadzić działalność gospodarczą. Od swoich agentów BPH oczekuje też przedsiębiorczości i zaangażowania w działalność placówki. Doświadczenie w sektorze finansowym, choć mile widziane, nie jest niezbędnym warunkiem podjęcia współpracy. Wiedzę w tym zakresie partner zdobywa w czasie szkoleń.

Od stycznia 2006 placówki partnerskie Banku BPH mają możliwość pracy w soboty, niedziele oraz dni świąteczne. Z tej możliwości korzysta obecnie 85 partnerów

Źródło: Bank BPH


doradca we franczyzie