Jeden z punktów Okienka Kasowego
Poniedziałek
29.10.2007
Kolejny pośrednik finansowy staje na skraju upadku.
 

Po upadku firmy Grosik, kłopoty dosięgnęły Okienko Kasowe. Firma na swojej stronie internetowej informuje, że 30 października zarząd podjął działania upadłościowe.

Okienko Kasowe miało w całym kraju 56 jednostek własnych oraz 400 biorców licencji. Okienko informuje, że cyt. długie starania firmy o poprawę stanu finansowego, duże inwestycje w systemy informatyczne, dodatkowe ubezpieczenia i poszukiwania inwestora strategicznego nie przyniosły spodziewanych rezultatów.

Dla klientów jest także informacja o możliwości wnoszenia reklamacji, jednak Okienko Kasowe zaleca ponowne zapłacenie rachunków czy faktur w innym punkcie opłat. Równocześnie dodaje, że kasjerzy i agenci punktów kasowych nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za płatności, które nie dotrą do dostawców faktur.

Próbowaliśmy skontaktować się z przedstawicielami Okienka Kasowego. Wysłaliśmy maila z pytaniami dotyczącymi przyszłości agentów, dalszych losów firmy, odpowiedzialności za przekazane przez klientów pieniądze. Jednak telefony w firmie milczą. Gdy tylko uzyskamy odpowiedzi, przedstawimy je Czytelnikom.

(bog)
Michał Bogurat
dziennikarz