Otwórz firmę po wakacjach

Lato to dobry czas na zaplanowanie zmian w życiu: na przykład na otwarcie firmy. Kup Własny Biznes i wybieraj spośród 406 pomysłów na biznes! Podpowiadamy, jak z sukcesem prowadzić biznes w Internecie. W realu otwieramy aptekę, day spa, masarnię, punkt ksero, pralnię, sklep monopolowy i jubilerski. Sprawdzamy, które koncepty franczyzowe z zagranicy odniosły sukces w Polsce, a które porażkę. Z Dorotą Wellman rozmawiamy o jej planach założenia własnej firmy.
 

W sierpniowym numerze 8/2010 (66)

Supertemat

Franczyza do usług
Punkt usługowy we franczyzie można otworzyć i za kilka tysięcy złotych (punkt pocztowy), i za kilkaset (salon optyczny). Rozpiętość kwoty inwestycji jest na tyle duża, że coś dla siebie znajdzie zarówno osoba z niewielkimi oszczędnościami, jak i biznesmen z grubym portfelem.

Przegląd marek franczyzowych z branży usługowej: Modry Słoń, Bajart, ILS Agencja Tłumaczeń, AKJ Consulting, InPost, Perfect Moments, Cartridge World, S Plus, Vision Express, Pralnie Chemiczne Panda.

Zysk dwustronny
Student, główny klient punktów ksero, notatki i książki kseruje dzień przed egzaminem. Firmy potrzebują wydruki dokumentów na tzw. wczoraj. W branży kserograficznej tylko dzięki sprawności obsługi można zdobyć i utrzymać klientów.

Raport specjalny

Przywieź sobie firmę z zagranicy
Blask łuków McDonald's, zapełnione półki sklepowe Carrefoura, kolorowy balon Re/Maxu... Już od 20 lat Polacy są kuszeni sukcesem zagranicznych firm. Czy jednak wszyscy franczyzowi gracze z zagranicy odnieśli nad Wisłą sukces?

Moim zdaniem

Ranking pomysłów na biznes
Oj, jak byśmy chcieli, żeby ktoś za nas wybrał i wskazał najlepsze pomysły na biznes! Wierzymy w gazetowe rankingi, mimo że przygotowują je ludzie, którzy swojego biznesu nie prowadzili i nie poprowadzą.

Otwórz firmę po wakacjach
Urlop można spędzić wyłącznie na błogim lenistwie albo na zastanawianiu się, jakie cele chcielibyśmy osiągnąć jesienią. Dla jednych będzie to zdobycie lepiej płatnej pracy czy kupno nowego samochodu, dla innych założenie własnej firmy.

Fakty trendy

Aptek jak na lekarstwo?
Przez kilka ostatnich lat w Polsce lawinowo rosła liczba aptek, jednak w maju ubiegłego roku trend ten uległ zmianie. Projekty franczyzowe rozwijane od niedawna mają pomóc utrzymać dochodowość aptek.

Odzież w depozycie
Butik Your New Style rok temu wprowadził system depozytowy w swojej sieci franczyzowej. Teraz nadszedł czas rozliczenia.

Rośnie apetyt na zysk
Coraz częstsze wyjazdy zagraniczne i szybszy tryb życia sprawiają, że popularność konceptów gastronomicznych sprzedających dania kuchni międzynarodowej oraz na wynos rośnie. Niestety, nie wszystkich.

Wittchen wyjeżdża na Wschód
Producent luksusowej galanterii skórzanej, firma Wittchen, chce rozwijać swoją sieć na Wschodzie.

Polacy zarabiają na wakacjach
W sektorze usług w 2009 roku to branża turystyczna odnotowała najwyższą dynamikę przyrostu liczby systemów franczyzowych. Na koniec 2009 roku w Polsce funkcjonowało 12 franczyzowych firm turystycznych, z których 5 było nowych.

Kierowca na telefon
Korporacje taksówkarskie mają nową konkurencję – firmy, które zajmują się odprowadzaniem aut. Rozwiązanie jest szczególnie wygodne dla bywalców zakrapianych imprez, którzy na miejsce spotkania mogą się udać własnym autem, a później wrócić nim bezpiecznie do domu z kierowcą na telefon.

Nowe marki w Brand New Products
W 2010 roku przybędzie multibrandowych sklepów odzieżowych, zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Zapach jaśminu
Eko Holding tworzy nową sieć – drogerie Jasmin.

FitCurves wkrótce w Polsce
Międzynarodowa sieć siłowni dla pań do końca roku zawita do Poznania i Rzeszowa.

Wzrośnie spadnie

Kupić, wynająć, czy sprzedać?
Murarz domy buduje, krawiec szyje ubrania, ale gdzieżby co uszył, gdyby nie... zatroszczył się wcześniej o odpowiednią powierzchnię handlową. Wniosek z nieco sparafrazowanego wierszyka Tuwima jest taki, że wynajem lub sprzedaż lokali komercyjnych może okazać się intratnym biznesem.

Katalog systemów franczyzowych i partnerskich

406 pomysły na biznes
Franchising, partnerstwo lub agencja to sposób na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków.

Własny Biznes

Mój biznes z Prokopem
– Minęły czasy Matki Polki, nadeszła era Polki przedsiębiorczej, obrotnej, która prowadzi firmę, a potem wraca do domu, robi obiad, prasuje, fajnie wygląda i jeszcze idzie na siłownię. Kobiety są niesamowite – mówi Dorota Wellman, dziennikarka.

Moja firma

Elementarz e-sukcesu
Sklep internetowy, platforma społecznościowa, aukcja, a może pomysł na oprogramowanie? Ocean e-biznesu oferuje nieprzebrane możliwości zarabiania. Czasem jednak jego odmęty okazują się zdradliwe, a wtedy nietrudno jest utopić zainwestowany kapitał.

Masaż bez sztampy
Polacy jeszcze kilka lat temu rzadko korzystali z usług spa. Dzisiaj stali bywalcy wiedzą, czego chcą i szukają oryginalnej oferty. Dlatego każdy nowy obiekt Day Spa musi zaskoczyć klientów. W przeciwnym wypadku szybko zniknie z rynku.

Biznes z procentami
Polacy za kołnierz nie wylewają, dlatego sklepy monopolowe na brak klientów nie narzekają. Jednak zanim pierwsze zyski skapną do portfela właściciela nowo otwartego sklepu, musi on przedrzeć się przez gąszcz formalności i zdobyć plik urzędniczych pozwoleń.

Biznes Regionalny

Kasa od kiełbasożerców
Polska kiełbasa produktem międzynarodowym? Dlaczego nie, skoro bije na głowę produkowaną w Europie Zachodniej. Mała masarnia jej eksporterem? Dlaczego nie, skoro jej otwarcie to dobry biznes.

Jest sprawa

(Nie)winny interes?
Były franczyzobiorca domaga się od firmy Dierre Trade zwrotu ponad 8 tys. zł. Czeka na nie już kilka miesięcy.

Mój franchising

Bezpieczna przygoda
Jadąc na wakacje, oczekujemy przygód, gdy natomiast udajemy się w biznesową podróż życia, szukamy stabilności. Dzięki prowadzeniu biura turystycznego klientom można zapewnić to pierwsze, a sobie – drugie.

Zarabiam na pancerkach z poprzeczką
Czasami impulsem do założenia firmy może być przypadek. Albo znajoma, której brakuje biżuterii…

Znana marka

Zysk doda ci skrzyyydeł
Czy red bull rzeczywiście dodaje skrzydeł? Na pewno uskrzydlony został Austriak Dietrich Mateschitz. Na napoju energetycznym zarobił 4 miliardy dolarów.

Steki menedżera

Handel w skali Makro
– Kilka najbliższych lat upłynie w Makro pod znakiem otwarć kolejnych hurtowni. Skoncentrujemy się na rozwijaniu formatu Makro Punkt, czyli niewielkich, w porównaniu ze standardowymi halami Makro, placówek, które będą powstawać w mniejszych miastach – mówi Uwe Hoelzer, prezes Makro Cash & Carry Polska.

Dobre Rady

Jak zwiększyć ilość gotówki w firmie
W obecnej sytuacji rynkowej każdy przedsiębiorca szuka oszczędności w firmie. Nie ma, niestety, jednej uniwersalnej recepty na zmniejszenie kosztów. Zawsze należy poddać analizie sytuację konkretnego przedsiębiorcy. Można jednak wskazać obszary, w których każdy może szukać oszczędności.

ABC firmy

Zatrudniamy pracownika
Krok po kroku radzimy, o czym należy pamiętać, zanim nowy pracownik rozpocznie pracę w naszej firmie.

Miesięcznik Własny Biznes FRANCHISING możesz zamówić przez internet w księgarni portalu Franchising.pl (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Ruch oraz FranPress.


Zasady i warunki zakupów

Prenumerata roczna - 12 numerów w promocyjnej cenie

Prenumerata obejmuje 12 kolejnych numerów miesięcznika "Własny Biznes FRANCHISING" i jest sprzedawana w promocyjnej cenie 59 zł. Zamawiający wybiera wydanie, od którego rozpocznie się okres prenumeraty. W pierwszej przesyłce wysyłamy miesięczniki, które ukazały się dotychczas. Kolejne numery będą nadawane w pierwszym dniu sprzedaży bezpośrednio z drukarni.

Koszt dostawy

Dostawa na terenie Polski jest bezpłatna, dotyczy to wszystkich produktów dostępnych na Franchising.pl. Koszt dostawy poza Polskę:

  • Europa (w tym Rosja, Turcja i Izrael) - 25 zł (w przypadku prenumeraty 300 zł);
  • Ameryka Północna i Afryka - 30 zł (w przypadku prenumeraty 360 zł);
  • Ameryka Południowa i Azja - 36 zł (w przypadku prenumeraty 432 zł);
  • Australia i Oceania - 50 zł (w przypadku prenumeraty 600 zł).

Warunki dostawy

Zamówienia wysyłamy w ciągu 2 dni roboczych po potwierdzeniu otrzymania zapłaty lub potwierdzeniu zamówienia pobraniowego. Zamówienia wysyłamy za pośrednictwem Poczty Polskiej. Czas dostawy zamówienia na terenie Polski to zazwyczaj od 1 do 5 dni roboczych. Czas dostawy kurierem Inpost to zazwyczaj 1-2 dni robocze. Przesyłki zagraniczne nadajemy wyłącznie Pocztą Polską. Czas dostawy zamówienia za granicę to zazwyczaj od 7 do 14 dni roboczych. 

Formy płatności

Lista dostępnych form płatności:

  • BLIK
  • Google Pay, Apple Pay, Masterpass,
  • karta: Visa, Mastercard, Maestro: (debetowa lub kredytowa),
  • bankowość internetowa: Alior Bank, Bank Nowy, BNP Paribas, BOŚ, Banki Spółdzielcze, CitiHandlowy, Crédit Agricole, Getin, ING, iPKO, Inteligo, mBank, Millennium, Nest Bank, Pekao, Plus Bank, Santander,
  • tradycyjny przelew bankowy: (potwierdzenie wpłaty otrzymujemy wraz z wyciągiem bankowym za dzień poprzedni),
  • pobranie: zapłata kurierowi Inpost przy odbiorze za dopłatą 9,50 zł.

Płatności BLIK i przez system bankowości internetowej realizowane są przez PayU S.A.

Proforma

Jeżeli potrzebują Państwo proformy do dokonania płatności przelewem prosimy o zamieszczenie informacji w uwagach podczas składania zamówienia. Proformę prześlemy na wskazany adres mailowy.

Zwroty i reklamacje

Prasa nie podlega zwrotom, w przypadku pozostałych artykułów nabywca może je zwrócić 14 dni od otrzymania przesyłki. Prosimy o odesłanie zwracanych artykułów na adres firmy podany poniżej. Pytania i reklamacje prosimy kierować na adres zakupy@franchising.pl lub telefonicznie na numer +48 22 560 80 22.

Dane firmy

PROFIT system Sp. z o.o.
ul. Brązownicza 16
01-929 Warszawa
NIP 5222550821, REGON 016299073, KRS:183748