Porcelanowy biznes

Villeroy & Boch jest jednym z największych producentów ceramiki na świecie. W ofercie firmy można znaleźć zarówno ceramikę łazienkową, kafelki, jak i wyroby z porcelany, kryształów oraz szkła. Porcelanowy biznes od 260 lat niezmiennie pozostaje w rękach jednej rodziny, co w dzisiejszym świecie biznesu zdarza się niezmiernie rzadko. Za sterami firmy stoi już dziewiąte pokolenie założycieli, którzy biorą czynny udział w zarządzaniu przedsiębiorstwem i tworzeniu nowych wzorów porcelany.
W Polsce Villeroy & Boch ma 29 sklepów franczyzowych i dwa własne. Firma chce rozwijać się w miastach mających co najmniej 100 tys. mieszkańców.
- W najbliższych planach mamy powiększenie sklepu w łódzkiej Manufakturze oraz remont placówki w Galerii Dominikańskiej we Wrocławiu. Szukamy również chętnych, którzy poprowadzą nasze sklepy m.in. w Poznaniu, Rzeszowie, Lublinie i Zielonej Górze – wymienia Piotr Szmidt, dyrektor działu porcelany stołowej sieci Villeroy & Boch.
Przyszły franczyzobiorca Villeroy & Boch powinien przeznaczyć na inwestycję od 250 tys. zł do 450 tys. zł, musi również samodzielnie znaleźć lokal, w którym będzie działał jego sklep. Preferowane lokalizacje to centra handlowe lub ulice o dużym natężeniu ruchu pieszego. Franczyzodawca nie pobiera żadnych opłat za przystąpienie i funkcjonowanie w sieci.
- W Europie Zachodniej wydatki na produkty premium w naszym segmencie rynkowym są 30-40 razy większe niż w Polsce, mamy więc jeszcze na rynku sporo do zrobienia. Przeciętny mieszkaniec Luksemburga wydaje na produkty „stołowe” Villeroy-Boch 10 euro rocznie, a są tam przecież obecne również inne marki – mówi Piotr Szmidt. - W ciągu 10-15 lat w Polsce powinno powstać ok 200 sklepów działających w naszym segmencie, mam nadzieję, że znaczna ich część będzie miała w swojej ofercie nasze produkty.
(mak)

PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

Sieć Komfort padła ofiarą cyberataku, który spowodował zakłócenia w działaniach sklepów stacjonarnych i sklepu on-line.
Przejście z pracy na etacie do prowadzenia własnej działalności to decyzja wymagająca odwagi. Kasper Serafiński, właściciel sklepu Powered by Kramp, długo zastanawiał się, czy jest gotowy.
Homla chce powiększyć swoją sieć. Szuka franczyzobiorców zainteresowanych otwarciem sklepu marki w miastach powyżej 30 tys. mieszkańców.
Rozwijająca sieć marketów Mrówka Grupa PSB rośnie szybciej niż cały rynek. Na jakich zasadach można do niej dołączyć?
– Jesteśmy marką globalną, mamy partnerów w wielu krajach świata, ale nieustannie rozwijamy swoją sieć – mówi Jacek Kozłowski, właściciel marki Komandor.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

– Franczyza to coś więcej niż dostęp do produktów i technologii. To gotowy system, który naprawdę wspiera, a przy okazji pozwala realizować się razem, jako rodzina – mówią Barbara i Mikołaj Pawłowscy, właściciele czterech sklepów Stokrotka w województwie lubelskim.
Franczyza Akademii Pamięci to model edukacyjny z kursami technik pamięciowych dla seniorów, dorosłych i młodzieży. Zajęcia odbywają się online lub w salach wynajmowanych na godziny. Inwestycja może zwrócić się już po semestrze.
Northgate Logistics notuje szybki przyrost sieci i nie zamierza tego zmieniać. W ubiegłym roku otworzyła siedem placówek.
Franczyzę i4-Mobile można połączyć z innym biznesem. A franczyzodawca może nawet pokryć część kosztów inwestycji.
– Większość podłóg i drzwi sprzedaje się wraz z usługą montażu, dlatego ekipy montażowe to bardzo ważna część mojego biznesu – mówi Radosław Chabowski, franczyzobiorca DDD Dobre Dla Domu.
POPULARNE NA FORUM
Ubrania robocze
Zazwyczaj za odzież roboczą odpowiada firma, która zatrudnia pracowników. Pracodawca może jednak poprosić osobę zatrudnioną o pokrycie kosztów zakupu odzieży lub...
Ubrania robocze
Na jakich stanowiskach wymagane jest kupienie pracownikowi odziezy roboczej? Czy jest to obowiązek pracodawcy ?
Gdzie najlepiej kupić mieszkanie pod wynajem?
Trudno powiedzieć, która opcja będzie najlepsza. Teraz wiele opcji, a deweloperzy są najbardziej ukierunkowane na nabywców.
Ekologiczne zyski
Potwierdzam, fotowoltaika to przyszłość, sam z niej korzystam i już po paru miesiącach widzę oszczędności energetyczne.
Biznes na wsi
Agroturystyka to świetny pomysł, ale trzeba mieć warunki.
Ogród
Skąd kupowaliście artykuły do ogrodu? Widziałam, że na Dajar.pl jest interesujący wybór
Skład opałowo-węglowy
Jeżeli chodzi o węgiel najlepiej wybrać sprawdzony skład węgla w którym można kupić węgiel najwyższej jakości a nie węgiel z którym są problemy i my również je...
Jaki sklep meblowy?
Jak chcesz mieć meble na lata, to nie kupuj w Jysk czy innych marketach. Wybieraj tylko sprawdzone marki.