Świat Nieruchomości zwraca uwagę na odwrót klientów od tradycyjnych ogłoszeń prasowych. Z tego względu agencja kładzie duży nacisk na obecność w internecie oraz rozwój własnego portalu.
Piątek
25.11.2011
Własne biuro nieruchomości poprowadzi ten, kto ma licencję pośrednika. Pozostali muszą skorzystać z wyjścia awaryjnego.
 

Świat Nieruchomości powstał w 2004 roku. Do tej pory pod logo firmy otwarto trzy biura własne i jedno franczyzowe. Wszystkie działają w województwie zachodniopomorskim. Oczywiście rozwój sieci nie ogranicza się wyłącznie do Pomorza. Właściciel licencji chciałby pozyskać partnerów z miast liczących powyżej 100 tys. mieszkańców leżących na terenie całej Polski.

- Preferujemy byłe i obecne stolice województw. Biura o minimalnej powierzchni 40 m2 powinny znajdować się w centrum miasta, galerii handlowej lub w biurowcu zlokalizowanym w ścisłym śródmieściu. Jednak to nie lokal jest największym problemem naszych potencjalnych partnerów, tylko konieczność posiadania licencji zawodowej. Jeśli franczyzobiorca nie posiada licencji, będzie musiał wskazać osobę, która będzie sprawowała nadzór nad czynnościami pośrednictwa w danej placówce - tłumaczy Tomasz Siwicki ze Świata Nieruchomości.

Inwestycja w biuro wynosi 50 tys. zł. Tyle powinno kosztować wyposażenie, sprzęt komputerowy oraz dostosowanie lokalu do wymogów sieci. Przedsiębiorcy zainteresowani współpracą ze Światem Nieruchomości nie ponoszą opłaty wstępnej, w przyszłości zostanie ona jednak wprowadzona. Partner franczyzodawcy otrzymuje dostęp do systemu CRM, bierze udział w akcjach marketingowych organizowanych przez właściciela licencji oraz otrzymuje wsparcie prawne w trakcie realizacji transakcji sprzedaży i wynajmu. Umowa franczyzowa zawierana jest na pięć lat.

(dw)


POPULARNE NA FORUM

Wiosna należy do pośredników

Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Alpha Male..

3 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Deweloper w małym mieście

Czy ja wiem? Tyle się słyszy o oszustwach takich dużych inwestorów...

1 wypowiedzi
ostatnia 08.02.2018
Młoda mama rozwija biznes

Brawo! Oby jak najwięcej takich inicjatyw ;)

3 wypowiedzi
ostatnia 18.12.2017
Biuro pośrednictwa nieruchomości + kredyty. Co dołożyć?

Moim zdaniem nie ma sensu, żebyś 10 różnych usług wpisywał. Nigdy w pełni nie dasz rady być doskonałym we wszystkich. Lepiej być ekspertem w 2-3 dziedzinach niż w 10...

10 wypowiedzi
ostatnia 18.12.2017
Młoda mama rozwija biznes

Chcieć, znaczy móc! Początki są zawsze trudne, ale jak się przeze nie przejdzie to później jest już z górki :)

3 wypowiedzi
ostatnia 18.12.2017
Zarabiamy na nieruchomościach

A co sie bardziej oplaca , kupic u developera mieszkanie , urzadzic pod klucz I sprzedac? Czy moze stare mieszkanie ,w starym budownictwie ? Czy lepiej wynajac , niz sprzedac? 

6 wypowiedzi
ostatnia 03.10.2017
Zarabiamy na nieruchomościach

Na nieruchomościach można zarabiać w różnoraki sposób - wynajmowanie to zaledwie jedna z możliwości. Mi udało się wykręcić niezły biznes kupująć nieruchomości...

6 wypowiedzi
ostatnia 26.09.2017
Zarabiamy na nieruchomościach

Warto określić grupę docelową. Studentów wciąż przybywa, dlatego myślę, że mieszkania położone blisko uczelni są najlepszą opcją. 2,3-pokojowe mieszkanie, pokoje...

6 wypowiedzi
ostatnia 04.09.2017