Pół planu rocznego w pół roku
Rafał Stec, prezes sieci KNC Nieruchomości
Jak przebiega realizacja planu rozwoju, według którego deklarujecie 40 nowych biur KNC do końca 2012 roku?
Od początku roku podpisaliśmy 7 umów franczyzowych. W najbliższym czasie nawiążemy współpracę z 5 partnerami. Na koniec czerwca powinniśmy mieć 60 placówek. To dobry wynik, który zwiastuje realizację strategii rozwoju w 2012 roku. Od czerwca rozpoczynamy również kampanię pod hasłem "Kupujemy biura nieruchomości". Chcemy pozyskać do sieci biura nieruchomości z całej Polski, które mają już swoje lokale, pracowników i bazy nieruchomości. Mimo ostrej zimy odnotowaliśmy wysoki poziom sprzedaży nieruchomości. Sporym zainteresowaniem cieszyły się działki budowlane pod domy jednorodzinne. Jesteśmy widoczni na rynku. To buduje naszą wiarygodność i zachęca do współpracy. Obecnie na rynku decydujące znaczenie mają duże sieci biur nieruchomości. Przedsiębiorcy niezrzeszeni w sieci mają mniejszą szansę przetrwania niż ci, którzy działają pod parasolem firmy z długoletnim doświadczeniem. Najwięcej trudności sprawia pozyskanie klienta. My na starcie oferujemy dostęp do ok. 15 tysięcy ofert, w tym 7 tys. na wyłączność. To bardzo ułatwia działalność.
Jak jeszcze wspieracie swoich partnerów?
Centrala szkoli franczyzobiorców z zakresu zarządzania biurem, sprzedaży nieruchomości oraz wiedzy na temat branży. Partnerzy sieci odbywają również praktyki w wybranym biurze należącym do KNC Nieruchomości. Później są na bieżąco dokształcani – poznają przepisy prawne regulujące rynek, nowe trendy w branży oraz nowe zasady prowadzenia biznesu. Posiadamy własny Branżowy Ośrodek Szkoleniowy, który rekrutuje i szkoli pośredników i asystentów pośredników do wszystkich placówek naszej sieci. Minimalna kwota inwestycji w biuro KNC wynosi 20 tys. zł. Placówki otwierane są w miejscowościach od 50 tys. mieszkańców. Przed otwarciem każdego biura weryfikujemy potencjał lokalnego rynku – bierzemy pod uwagę liczbę agencji działających na danym terenie oraz ilość nieruchomości zgłoszonych do sprzedaży.
Jak wygląda obecnie rynek KNC Nieruchomości?
Coraz więcej sprzedających nie radzi sobie ze sprzedażą mieszkań i pomocy szukają w biurach nieruchomości, a te jeszcze nigdy nie miały tylu ofert sprzedaży nieruchomości lokalowych. Jak dowodzą analizy przeprowadzane w biurach sieci KNC tylko 20 proc. miesięcznych transakcji stanowią te dotyczące mieszkań (i chodzi tu o rynek wtórny). Pozostałe transakcje dotyczą domów i działek niezabudowanych rolnych i budowlanych. Za taki stan odpowiadają nadal wysokie ceny ofertowe mieszkań, bo sprzedający uporczywie utrzymują ceny możliwe do osiągnięcia 5 lat temu! Spadki cen mieszkań o których tak szumnie mówią analitycy rynku nieruchomości są stosunkowo niewielkie, bo rzędu 10-15 proc. i taka tendencja utrzymuje się już od co najmniej 2 lat.
Rozmawiała (mk)
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
To, że poszedłeś pracować na etat, nie oznacza, że całe życie tak musi być. Kup listopadowy numer "Własny Biznes FRANCHISING", odważ się i zmień swoje życie zawodowe.
Sylwia Żynda porzuciła korporację dla franczyzy Freedom Nieruchomości. Jak rozkręciła swój biznes?
– Osiągniemy bardzo dobry wynik pomimo konkurencji i chaosu związanego z niepewnością co do wejścia w życie rządowego programu dopłat do kredytów – mówi Leszek Michniak, prezes Grupy WGN.
Sieć agencji nieruchomości Express House pozyskuje nowych franczyzobiorców i współorganizuje studia dla osób, które chcą pracować w obrocie nieruchomościami.
Sieć biur nieruchomości co miesiąc wybiera dwóch nowych partnerów, ale w ostatnim czasie dołączyło do niej aż dziewięć osób.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Gastronomia, bankowość, usługi? Sprawdzamy, jakie branże i koncepty franczyzowe dobrze radzą sobie na rynku i jaki pomysł na biznes najprawdopodobniej sprawdzi się w 2024 roku.
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Paweł Marynowski z ZapieCKanek startuje z franczyzą. Czym zapiekanki jego marki wyróżniają się od konkurencji?
Dwa gabinety pod szyldem Yasumi to za mało dla Aleksandry Michalskiej. Jakie ma plany na rozwój?
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
POPULARNE NA FORUM
Greathouse gwarancją wsparcia biznesowego i sukcesu
Jeśli ktoś chce porozmawiać o założeniu biura pod naszym brandem to zapraszam na spotkanie lub kontakt mailowy/tel mail: mariusz@greathouse.pl tel: 690 550 273 Na forum...
WGN selekcjonuje partnerów
Nieruchomości zawsze były w obrocie, pośrednictwo to dobry fach na przyszłość.
Od agenta do właściciela
Z WGN współpracuje od lat, wiele nieruchomości powierzyłem w ręce agentów. Polecam każdemu.
WGN idzie na rekord
Gratulacje! To zaskakujący wynik. WGN jest znaną marką i przyciąga klientów.
Od agenta do właściciela
Odpowiednia osoba na odpowiednim stanowisku! WGN ma znakomitych i profesjonalnych partnerów
WGN idzie na rekord
Bardzo ciekawy artykuł. Warto przyjrzeć się Grupie WGN jako pomysł na biznes.
Od agenta do właściciela
Brawo Panie Tomaszu! Widać, że nieruchomości to Pana pasja. Ciekawa franczyza, może sama zainteresuje się tematem.
Nowa franczyza w nieruchomościach
Dobrze rozumiem, że oprócz agencji nieruchomości mogę zarabiać dodatkowo na poleceniach usług, jak kredyt i ubezpieczenie tak? Pozdrawiam, Krzysztof