Zapaleni biznesmeni

Kariera elektronicznych papierosów rozpoczęła się pod koniec 2010 roku, kiedy w życie weszła ustawa zakazująca palenia w miejscach publicznych, w tym wszelkiego rodzaju lokalach. Wówczas po e-papierosy zaczęli sięgać palacze, którzy nie chcieli rezygnować ze swojego nałogu w klubach czy restauracjach. Ważną grupą klientów stały się również osoby, które nie chcą zrywać z nałogiem, ale szukają zdrowszej alternatywy dla tradycyjnego papierosa. Nowy rynek postanowiła zagospodarować firma Cigger zajmująca się dystrybucją elektronicznych papierosów i akcesoriów niezbędnych do ich użytkowania.
- Kiedy niecały rok temu rozpoczynaliśmy działalność pod marką Cigger postawiliśmy sobie dwa cele. Po pierwsze chcieliśmy stworzyć markę, która będzie kojarzona z wysoką jakością i zaufaniem. Do naszych produktów przekonuje Olaf Lubaszenko, który od początku jest twarzą marki. Naszym drugim celem było zapewnienie szerokiej oferty produktów oraz akcesoriów, co staramy się sukcesywnie wprowadzać w życie poszerzające naszą ofertę m.in. o jednorazowe elektroniczne papierosy – mówi Mariusz Rajzner, wicedyrektor spółki New Smoke, która zajmuje się rozwojem sieci Cigger.
Obecnie Cigger wchodzi na rynek z nowym produktem, którym są jednorazowe e-papierosy. Właściciele sieci chcą je wprowadzić głównie do hoteli oraz innych miejsc, w których palenie dotychczas było zabronione. Cigger ma siedem autoryzowanych punktów, które działają m.in. w Białymstoku, Olsztynie i Toruniu. Elektroniczne papierosy kupić można również w ponad 40 punktach na terenie całego kraju. Firma sprzedaje swoje produkty na wyspach handlowych, które mieszczą się w centrach handlowych oraz w samodzielnych lokalach. Cigger nie pobiera od swoich franczyzobiorców opłat za przystąpienie do sieci, a kwota inwestycji zamyka się w 9 tys. zł. Przyszli franczyzobiorcy najczęściej sami zgłaszają się do firmy z propozycją lokalizacji lub gotowym lokalem.
(mak)

PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

W tym roku do sieci Beza Krówka dołączyło kilkanaście nowych punktów franczyzowych. W sumie jest ich już ponad setka.
Sieć oferuje już cztery modele współpracy. Najnowszy z nich stawia na mniejsze lokale, niższe koszty inwestycji oraz minimalistyczny wystrój.
– Franczyza to coś więcej niż dostęp do produktów i technologii. To gotowy system, który naprawdę wspiera, a przy okazji pozwala realizować się razem, jako rodzina – mówią Barbara i Mikołaj Pawłowscy, właściciele czterech sklepów Stokrotka w województwie lubelskim.
Żabka nie zwalnia i już ma 10 tys. franczyzobiorców. Okrągłą liczbę zamyka franczyzobiorczyni z Gliwic.
Bogusława i Paweł Bigos z marką Intermarché są związani od 15 lat. W ostatnim konkursie Top Franczyzobiorca zostali zwycięzcami w kategorii „Najszybszy wzrost w sieci”.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Northgate Logistics notuje szybki przyrost sieci i nie zamierza tego zmieniać. W ubiegłym roku otworzyła siedem placówek.
– Większość podłóg i drzwi sprzedaje się wraz z usługą montażu, dlatego ekipy montażowe to bardzo ważna część mojego biznesu – mówi Radosław Chabowski, franczyzobiorca DDD Dobre Dla Domu.
Franczyzę i4-Mobile można połączyć z innym biznesem. A franczyzodawca może nawet pokryć część kosztów inwestycji.
Franczyza Akademii Pamięci to model edukacyjny z kursami technik pamięciowych dla seniorów, dorosłych i młodzieży. Zajęcia odbywają się online lub w salach wynajmowanych na godziny. Inwestycja może zwrócić się już po semestrze.
Przedsiębiorcy zbyt nisko wyceniają produkty i usługi ze strachu przed utratą klienta. Tymczasem mądrze skalkulowana cena nie tylko przynosi zyski, lecz także pomaga w budowaniu prestiżu marki.
POPULARNE NA FORUM
Franczyza Odido w nowym wydaniu: Odido Elevator
Witam. ja w tym roku podpisałem umowę na 5 punktów 2 mam już zrealizowane niestety pozostałe trzy jeszcze nie, niewiem kiedy to nastapi bo pojawia się coraz więcej...
Carrefour Express - supermarket na licencji
Dzień dobry. Szukam chętnych prowadzących sklepy Carrefour do podjęcia współpracy w zakresie umieszczenia na terenie sklepu małego automatu paczkowego. Może być w...
sklepy spożywcze
Pozycjonowanie lokalne to kluczowa strategia dla firm pragnących zwiększyć swoją widoczność wśród lokalnej społeczności. Proces ten skupia się na optymalizacji...
Franczyzodawca otwarty na osoby z niepełnosprawnościami
Jestem osobą niepełnosprawną ostatnio umiarkowanym czy jest szansa żebym mogła wejść we franczyznę i jako osoba niepełnosprawna
Franczyza Odido w nowym wydaniu: Odido Elevator
Witam, Czy ktoś może zdecydował się na współpracę z zOdido w ramach Odido Elevator i może podzielić się doświadczeniami? Chodzi o twardszą franczyzę / wyposażenie...
Nagrodzeni franczyzobiorcy
Należałoby zostawić sobie te nagrodę na spłatę powstających lawinowo długów franczyzobiorców, którzy przez kanibalizacje lokalizacji padają po kilku miesiącach....
sklepy spożywcze
Polecam Franczyzę sklepów Cortez szybko rozwijająca się marka.
Jubileuszowy sklep
Pani Julito proszę uciekać z sieci póki jeszcze dług nie urósł do niebotycznych rozmiarów