Franczyza w świetle jupiterów

Przedsiębiorstwo Handlowe A-T SA jest jedną z nielicznych firm specjalizujących się w sprzedaży oświetlenia na licencji. Pod logo firmy działa 99 placówek w trzech formatach – 67 sklepów z elektryką i oświetleniem, 28 hurtowni elektrycznych i 4 salony z oświetleniem pod nazwą Fabryka Światła. Już wkrótce A-T przekroczy liczbę stu punktów otwierając swoje placówki w Kołobrzegu, Skarżysku-Kamiennej, Ostrowcu Świętokrzyskim, Lęborku. Dzięki obecności na październikowych Targach Franczyzy A-T planuje zwiększyć udział placówek franczyzowych. Firma już teraz prowadzi 19 sklepów w systemie ajencyjnym, a w 2020 roku ma działać ponad 200 punktów pod logo A-T w całej Polsce.
- Naszą ofertę współpracy kierujemy do osób zainteresowanych prowadzeniem sklepu elektryczno-oświetleniowego, do już istniejących sklepów elektryczno-oświetleniowych oraz do przedsiębiorców działających w branży wyposażeniowej, którzy myślą o dywersyfikacji swoich źródeł przychodów. W tym drugim przypadku warunkiem jest jednak dobrze funkcjonujący dotychczasowy biznes, który nie będzie ograniczał zaangażowania partnera w nową działalność – wyjaśnia Piotr Matluch, dyrektor ekspansji Przedsiębiorstwa Handlowego A-T SA. – Nasi franczyzobiorcy otrzymają wsparcie logistyczne oraz możliwość wzbogacenia oferty handlowej, a tym samym istotne poprawienie konkurencyjności na rynkach lokalnych. Pomoże w tym szeroka oferta towarowa dostępna od ręki w naszym magazynie centralnym w atrakcyjnych cenach zakupu.
Branża wykończeniowa przeżywa dobry okres. To zasługa rosnącej liczby oddawanych do użytku mieszkań. Według GUS w 2013 roku Polacy dostali klucze do blisko 150 tys. mieszkań. Poza tym ci, którzy własne M już posiadają, co kilka, kilkanaście lat decydują się na remonty. Biznes napędza także powierzchnia komercyjna, której nad Wisłą mamy już ponad 11 mln m2. Potwierdzeniem powyższych danych są przychody A-T, które wzrosły ze 126 mln zł w 2006 roku do blisko 400 mln zł w 2013 roku.
- W ostatnich latach widocznym trendem w niektórych segmentach rynku jest większe zainteresowanie indywidualnych przedsiębiorców przyłączeniem się do znanych sieci. Przemawia za tym rozpoznawalność marki i siła dużego gracza. Tak dzieje się m.in. na rynku aptecznym i spożywczym. Przewidujemy, że w najbliższym czasie podobnie będzie w naszej branży. Dlatego firmy lokalne, które planują swój rozwój, będą szukały wsparcia silniejszych partnerów, takich jak A-T – twierdzi Piotr Matluch.
(dw)

PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

Sieć Komfort padła ofiarą cyberataku, który spowodował zakłócenia w działaniach sklepów stacjonarnych i sklepu on-line.
Przejście z pracy na etacie do prowadzenia własnej działalności to decyzja wymagająca odwagi. Kasper Serafiński, właściciel sklepu Powered by Kramp, długo zastanawiał się, czy jest gotowy.
Homla chce powiększyć swoją sieć. Szuka franczyzobiorców zainteresowanych otwarciem sklepu marki w miastach powyżej 30 tys. mieszkańców.
Rozwijająca sieć marketów Mrówka Grupa PSB rośnie szybciej niż cały rynek. Na jakich zasadach można do niej dołączyć?
– Jesteśmy marką globalną, mamy partnerów w wielu krajach świata, ale nieustannie rozwijamy swoją sieć – mówi Jacek Kozłowski, właściciel marki Komandor.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

– Franczyza to coś więcej niż dostęp do produktów i technologii. To gotowy system, który naprawdę wspiera, a przy okazji pozwala realizować się razem, jako rodzina – mówią Barbara i Mikołaj Pawłowscy, właściciele czterech sklepów Stokrotka w województwie lubelskim.
Franczyza Akademii Pamięci to model edukacyjny z kursami technik pamięciowych dla seniorów, dorosłych i młodzieży. Zajęcia odbywają się online lub w salach wynajmowanych na godziny. Inwestycja może zwrócić się już po semestrze.
Northgate Logistics notuje szybki przyrost sieci i nie zamierza tego zmieniać. W ubiegłym roku otworzyła siedem placówek.
Franczyzę i4-Mobile można połączyć z innym biznesem. A franczyzodawca może nawet pokryć część kosztów inwestycji.
– Większość podłóg i drzwi sprzedaje się wraz z usługą montażu, dlatego ekipy montażowe to bardzo ważna część mojego biznesu – mówi Radosław Chabowski, franczyzobiorca DDD Dobre Dla Domu.
POPULARNE NA FORUM
Ubrania robocze
Zazwyczaj za odzież roboczą odpowiada firma, która zatrudnia pracowników. Pracodawca może jednak poprosić osobę zatrudnioną o pokrycie kosztów zakupu odzieży lub...
Ubrania robocze
Na jakich stanowiskach wymagane jest kupienie pracownikowi odziezy roboczej? Czy jest to obowiązek pracodawcy ?
Gdzie najlepiej kupić mieszkanie pod wynajem?
Trudno powiedzieć, która opcja będzie najlepsza. Teraz wiele opcji, a deweloperzy są najbardziej ukierunkowane na nabywców.
Ekologiczne zyski
Potwierdzam, fotowoltaika to przyszłość, sam z niej korzystam i już po paru miesiącach widzę oszczędności energetyczne.
Biznes na wsi
Agroturystyka to świetny pomysł, ale trzeba mieć warunki.
Ogród
Skąd kupowaliście artykuły do ogrodu? Widziałam, że na Dajar.pl jest interesujący wybór
Skład opałowo-węglowy
Jeżeli chodzi o węgiel najlepiej wybrać sprawdzony skład węgla w którym można kupić węgiel najwyższej jakości a nie węgiel z którym są problemy i my również je...
Jaki sklep meblowy?
Jak chcesz mieć meble na lata, to nie kupuj w Jysk czy innych marketach. Wybieraj tylko sprawdzone marki.