Były kredyty, będą rajstopy

Magdalena Płatek będzie prowadziła sklep wraz z zatrudnioną przez siebie sprzedawczynią, która pod nieobecność właścicielki będzie kierowała pracami salonu.
Sobota
08.11.2014
Magdalena Płatek miała dość pracy w banku. Doświadczenie sprzedażowe ze świata finansów przyda jej się teraz w prowadzeniu sklepu odzieżowego Gatta.
 

O tym, że własny biznes wymaga wielu wyrzeczeń, ale zarazem pozwala się realizować, przekonała się, a właściwie ciągle przekonuje Magdalena Płatek. Nie było łatwo się skontaktować z naszą rozmówczynią, bo w pierwszym tygodniu listopada trwały ostatnie przygotowania do otwarcia przez nią sklepu Gatty, który ruszył w weekend. Płatek jeszcze do niedawna pracowała w jednym z banków.

- W finansach franczyza jest bardzo popularna, naturalne byłoby więc otwarcie franczyzy jednego z banków. Chciałam jednak zupełnie zmienić branżę,  a po wykluczeniu usług finansowych i gastronomicznych skierowałam się ku ofertom marek odzieżowych. Przeglądając pomysły na biznes pytałam firmy, czy nie posiadają już lokalu, w którym mogłabym prowadzić swój biznes. W ten sposób trafiłam na Gattę, która zaproponowała mi przejęcie lokalu na Ursynowie w Warszawie, w Centrum Handlowym KEN Center. Sklep ma powierzchnię 36 m2 – mówi właścicielka.

- Niektórzy Gattę kojarzą wyłącznie z produktami pończoszniczymi, jednak sklepy tej marki mają także szeroką ofertę bielizny i skarpet. W okolicy mojego salonu nie ma innych sklepów specjalizujących się w tym asortymencie. No może znalazłabym na siłę dwa, ale w tych sklepach pończochy i bielizna traktowane są jako dodatek. Na Ursynowie mieszka ponad 150 tys. osób, dlatego liczę na klientów już pierwszego dnia, W dniu debiutu każdy kupujący otrzyma 15 procentowy rabat  – zaprasza Magdalena Płatek.

Od rozpoczęcia rozmów z centralą firmy aż do otwarcia sklepu upłynęło pięć miesięcy. Tak długi czas miał związek z lokalem, poprzedni najemca opuścił lokal pod koniec października. Pierwsze dni listopada potrzebne były do dostosowania sklepu do standardów sieci i jego zatowarowania kolekcją jesień-zima. Gatta przekazuje partnerom namiary na producentów, którzy w atrakcyjnych cenach oferują meble zgodne z wymogami firmy.

Godziny otwarcia sklepu dostosowane są do pracy centrum handlowego, w tym przypadku w godzinach 10-21, z wyjątkiem niedzieli kiedy sklep działa od godziny 10 do 20. Magdalena Płatek będzie prowadziła sklep wraz z zatrudnioną przez siebie sprzedawczynią, która pod jej nieobecność będzie kierowała pracami salonu. Gatta wymaga od franczyzobiorców zabezpieczenia towaru w postaci gwarancji bankowych lub kaucji. Firma jest w tym zakresie elastyczna.

- W prowadzeniu sklepu Gatty zamierzam wykorzystać całe swoje zawodowe doświadczenie. Rozpoczynając pracę w banku też miałam niewielkie doświadczenie, chociaż studiowałam kierunek związany z ekonomią i finansami. Zarówno w bankowości jak i branży odzieżowej ważny jest kontakt z klientem, wszędzie są plany sprzedażowe oraz tak samo istotna jest znajomość technik sprzedaży  – dodaje franczyzobiorczyni. (dw)


POPULARNE NA FORUM

Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

jak masz na to fajny pomysł to warto

32 wypowiedzi
ostatnia 23.04.2019
Ubrania dla nowoczesnych mężczyzn

ABC Assignment Help is the most recognized and preferred one stop solution for students to get professional help in academic assignments, essays, research papers, reports and...

14 wypowiedzi
ostatnia 22.04.2019
Moodo - czy warto inwestować?

w mieście 10 tys jakoś hula juz rok , jestem pracownikiem, i myślę o otwarciu w miescie 30 tys

86 wypowiedzi
ostatnia 20.03.2019
GPoland

Dzień Dobry, Szukam właścicieli sklepów, które współpracują lub współpracowały z GPoland. Jakie doświadczenia ze współpracy? Czy możecie się podzielić?

1 wypowiedzi
ostatnia 08.02.2019
Kto prowadził / prowadzi salon Esotiq

Również bardzo bym prosila o wiecej informacji na temat współpracy z firmą Esotiq, będę wdzieczna Mój e-mail martusia5465@gmail.com

26 wypowiedzi
ostatnia 04.02.2019
Emporio Armani czy Armani Exchange który sklep się opłaca?

Witam czy ktoś z Państwa już otworzył sklep z tą marka ? Która marka się opłaca i jak wyglada franczyzna z tą marka?

1 wypowiedzi
ostatnia 26.01.2019
Salon300+ miejscowość podwarszawska

Prowadzę sklep odzieżowy ponad 300 m2 + duży magazyn. Od kilkunastu lat franczyza znanej marki odzieżowej. Dostałem wypowiedzenie franczyzy. Najchętniej wpuściłbym...

1 wypowiedzi
ostatnia 10.01.2019
Kto prowadził / prowadzi salon Esotiq

Marek Markowski bardzo prosze o pilny kontakt. Do konca tygodnia musze podjac decyzje w sprawie franczyzy Esotiq. mtroch@op.pl fb marietta. troch

26 wypowiedzi
ostatnia 02.01.2019