Rzuć etat, załóż firmę

Wkrocz na drogę do bogactwa i zacznij zarabiać na swoim! W numerze dodatek specjalny o gastronomii we franczyzie. Ponadto analizujemy pomysły na biznes: agencję opieki, myjnię, portal edukacyjny i sklep na licencji Duki. Sprawdź, jak zostać milionerem za młodu. Joanna Jabłczyńska opowiada o swojej kancelarii prawnej.
 

W styczniowym numerze 1/2015 (119)

Biznes na czasie

Porzuć etat, załóż firmę

Żeby wkroczyć na drogę do bogactwa, trzeba rzucić pracę i zacząć działać jak człowiek biznesu. Tak się szczęśliwie składa, że byli etatowcy to niezły materiał na przedsiębiorców.

Moim zdaniem

Na czym tu zarobić?

Znowu żyjemy w ciekawych czasach.

Komu praca popłaca

Rząd podnosi podatki od pracy (tzw. składka ZUS), aby potem walczyć z bezrobociem powstałym wskutek podwyżki podatków. Czysta głupota.

Stało się

Szczęśliwego nowego biznesu!

I znów nowy rok, a z nim postanowienia. Wśród nich te najodważniejsze: rzucę pracę, założę firmę. Trzymamy kciuki, bo biznes to nie tylko ciężka praca. Jest też sporo śmiechu.

Mam firmę

Jak umyjesz, tak zarobisz

Konkurencja na rynku myjni samochodowych jest duża, ale dobra lokalizacja i wysoka jakość mycia mogą zapewnić biznesowy sukces.

Klient pod opieką

Zadaniem agencji opieki jest znalezienie jak najlepszych opiekunów dla naszych bliskich. Dlatego bogata baza kandydatek to w tym biznesie kluczowy wymóg.

Franczyza na miarę

IKEA nie, a DUKA tak

W przeciwieństwie do IKEA, firma Duka – inna szwedzka marka z wyposażeniem domu – sprzedaje licencję na biznes. Franczyzodawca przedstawił warunki współpracy.

E-firma

Biznes nabazgrany przez dzieci

Anna Sawa oraz Joanna i Krzysztof Mączka chcieli, aby ich pociechy rozwijały w sobie kreatywność i nauczyły się samodzielnego myślenia. Dlatego stworzyli Bazgroszyt, portal edukacyjny dla dzieci.

Lokal na biznes

Masażysta na parterze

Lokal, w którym będzie działał salon masażu rehablitacyjnego, powinien znajdować się w sąsiedztwie  przychodni medycznej, szpitala lub prywatnych gabinetów lekarskich.

Własny biznes

Z serialu do własnej kancelarii

– Jak show-biznes mnie wkurzy, a prawo znudzi, to rzucę to wszystko i założę przedszkole – mówi Joanna Jabłczyńska, aktorka, radca prawny, współwłaścicielka kancelarii Clever One.

Supertemat

Biznes zgodny z przepisem

Właściciel restauracji to nie tylko menedżer. Kiedy trzeba, musi stanąć za bufetem, włożyć fartuch kucharza i chwycić tacę kelnera. Ale po przeliczeniu zysków okazuje się, że warto.

Najważniejsza jest pizza

Pizzerie poszerzają menu i zaczynają przypominać włoskie restauracje. Jednak o liczbie gości w lokalu i tak zawsze decyduje smak jej flagowego dania – pizzy.

Bary fast food nadal popularne

Moda na zdrowe odżywianie i bycie fit dotarła już do Polski. Mimo to obroty w fast foodach utrzymują się na porównywalnym poziomie co w ubiegłych latach.

Mała czarna daje zysk

Inwestycja w kawiarnię może być równie wysoka, jak inwestycja w supermarket. Wszystko przez drogie wyposażenie, które nadaje lokalowi klimat.

Interesy prowadzimy na zimno

Stoiska z lodami i lemoniadą działają zazwyczaj tylko wiosną i latem. Czy podczas sezonu da się zarobić tyle, że przez resztę roku nie trzeba pracować?

Dobre menu zwiększa przychód

Właściwie skonstruowane menu może podnieść prestiż restauracji oraz jej obroty.

Klienci na diecie

Moda na dietę bezglutenową dotarła do Polski. Czy jest już na tyle powszechna, że opłaca się otworzyć restaurację z menu bezglutenowym?

Biznes style

Jak zostać milionerem za młodu?

Stworzyć start-up i sprzedać go inwestorowi? Rozwijać firmę samodzielnie i cierpliwie czekać na zyski? A może postawić na biznes we franczyzie? W sposobach na pomnażanie majątku można przebierać. Który wybrać?

Pracuj z przyjemnością

Zrób ze swojej pasji biznes. To możliwe, choć wymaga czasu

Na prawo patrz

Rozstania we franczyzie

Przy podpisywaniu umowy franczyzowej mało kto myśli o najgorszym. Jeśli jednak współpraca okaże się niewypałem, to warto wiedzieć, na jakich zasadach można się z niej wyplątać.

Sonda

Zaufanie pod kontrolą

Kontrole to we współpracy franczyzowej nic niezwykłego. Prawie wszyscy franczyzodawcy sprawdzają, czy franczyzobiorcy przestrzegają przekazanych przez nich wytycznych. Wszystko po to, żeby klient w każdym sklepie należącym do sieci był obsługiwany równie dobrze.

ABC firmy

Tato, kiedy oddasz firmę?

Przekazanie firmy potomkom to karkołomne zadanie. Ale są sposoby na zapewnienie ciągłości biznesowej dynastii.

Kasa na start

Zdobądź dotację na własną firmę

Dotacje z funduszu pracy czy ze środków unijnych to zazwyczaj niewielki zastrzyk finansowy. Zapewniają jednak łatwiejszy start w biznesie.

ABC franczyzy

Franczyzobiorcy lubią wiedzieć

Niejednokrotnie franczyzobiorcy narzekają na rzadki kontakt z franczyzodawcą. A ci coraz częściej zdają sobie sprawę, że dla sprawnego funkcjonowania sieci potrzeba częstych spotkań obu stron.

Steki menedżera

Miliardy do rozdania

W ciągu najbliższych sześciu lat małe i średnie polskie firmy mogą otrzymać z Unii nawet 32 mld euro dofinansowania. Firma Dotacje Export Group pomaga w ich pozyskaniu..

Mój franchising

Lekarz z powołaniem do biznesu

Katarzyna Broszko-Dziedzic, gdy skończyła czterdzieści lat, poczuła, że praca tylko w dotychczasowym zawodzie już jej nie wystarcza. Postanowiła znaleźć alternatywne zajęcie i zarazem źródło dochodu.

Pięta biznesmęta

Horoskop biznesowy na 2015 rok

Na kogo czekają wielkie pieniądze? Kto powinien wystrzegać się spółek? Pytamy gwiazdy, co przyniesie przedsiębiorcom nowy rok.


Miesięcznik Własny Biznes FRANCHISING możesz zamówić przez internet w księgarni portalu Franchising.pl (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Top Press, Ruch.

Miesięcznik dostępny jet także w wersji elektronicznej na tablety i smartfony w:


Zasady i warunki zakupów

Prenumerata roczna - 12 numerów w promocyjnej cenie

Prenumerata obejmuje 12 kolejnych numerów miesięcznika "Własny Biznes FRANCHISING" i jest sprzedawana w promocyjnej cenie 59 zł. Zamawiający wybiera wydanie, od którego rozpocznie się okres prenumeraty. W pierwszej przesyłce wysyłamy miesięczniki, które ukazały się dotychczas. Kolejne numery będą nadawane w pierwszym dniu sprzedaży bezpośrednio z drukarni.

Koszt dostawy

Dostawa na terenie Polski jest bezpłatna, dotyczy to wszystkich produktów dostępnych na Franchising.pl. Koszt dostawy poza Polskę:

  • Europa (w tym Rosja, Turcja i Izrael) - 25 zł (w przypadku prenumeraty 300 zł);
  • Ameryka Północna i Afryka - 30 zł (w przypadku prenumeraty 360 zł);
  • Ameryka Południowa i Azja - 36 zł (w przypadku prenumeraty 432 zł);
  • Australia i Oceania - 50 zł (w przypadku prenumeraty 600 zł).

Warunki dostawy

Zamówienia wysyłamy w ciągu 2 dni roboczych po potwierdzeniu otrzymania zapłaty lub potwierdzeniu zamówienia pobraniowego. Zamówienia wysyłamy za pośrednictwem Poczty Polskiej. Czas dostawy zamówienia na terenie Polski to zazwyczaj od 1 do 5 dni roboczych. Czas dostawy kurierem Inpost to zazwyczaj 1-2 dni robocze. Przesyłki zagraniczne nadajemy wyłącznie Pocztą Polską. Czas dostawy zamówienia za granicę to zazwyczaj od 7 do 14 dni roboczych. 

Formy płatności

Lista dostępnych form płatności:

  • BLIK
  • Google Pay, Apple Pay, Masterpass,
  • karta: Visa, Mastercard, Maestro: (debetowa lub kredytowa),
  • bankowość internetowa: Alior Bank, Bank Nowy, BNP Paribas, BOŚ, Banki Spółdzielcze, CitiHandlowy, Crédit Agricole, Getin, ING, iPKO, Inteligo, mBank, Millennium, Nest Bank, Pekao, Plus Bank, Santander,
  • tradycyjny przelew bankowy: (potwierdzenie wpłaty otrzymujemy wraz z wyciągiem bankowym za dzień poprzedni),
  • pobranie: zapłata kurierowi Inpost przy odbiorze za dopłatą 9,50 zł.

Płatności BLIK i przez system bankowości internetowej realizowane są przez PayU S.A.

Proforma

Jeżeli potrzebują Państwo proformy do dokonania płatności przelewem prosimy o zamieszczenie informacji w uwagach podczas składania zamówienia. Proformę prześlemy na wskazany adres mailowy.

Zwroty i reklamacje

Prasa nie podlega zwrotom, w przypadku pozostałych artykułów nabywca może je zwrócić 14 dni od otrzymania przesyłki. Prosimy o odesłanie zwracanych artykułów na adres firmy podany poniżej. Pytania i reklamacje prosimy kierować na adres zakupy@franchising.pl lub telefonicznie na numer +48 22 560 80 22.

Dane firmy

PROFIT system Sp. z o.o.
ul. Brązownicza 16
01-929 Warszawa
NIP 5222550821, REGON 016299073, KRS:183748