Family Shop wymieni towar

Sklepy z używaną odzieżą Family Shop działają już w 12 lokalizacjach. Wszystkie prowadzą franczyzobiorcy. W najbliższym czasie ruszy pięć kolejnych, m.in. w Inowrocławiu, Wrocławiu i Bydgoszczy. Firma podpisała już umowy współpracy, dlatego otwarć możemy się spodziewać za około 3 miesiące. Magdalena Sulwińska, właścicielka sieci, zaznacza, że nie ma sprecyzowanych wymagań dotyczących miejscowości, w których powstaną sklepy Family Shop.
- Szukamy jednak lokali w rozsądnej cenie. Wydatki na to powinny być proporcjonalne do dochodu, zatem im droższy wynajem, tym więcej ubrań partner będzie musiał sprzedać, żeby wyjść na swoje – wyjaśnia Magdalena Sulwińska.
Firma rozwija się na zasadach franczyzy od dwóch lat. W tym czasie właściciel licencji zmodyfikował pierwotny format współpracy.
- Po pierwszym roku współpracy z partnerami wiemy już, że na dynamikę sprzedaży najlepiej wpływa częsta wymiana towaru. Dlatego wprowadziliśmy możliwość zapewnienia całkowitej wymiany towaru – mówi Magdalena Sulwińska. - Może się ona odbywać raz w tygodniu albo raz na dwa tygodnie, w zależności od indywidualnych ustaleń. Polega na tym, że partner zwraca cały asortyment, i dostaje nowy, przy czym płaci oczywiście tylko za ten, który udało mu się sprzedać.
Korzystanie z tej możliwości wiąże się jednak ze spełnieniem jednego, określonego warunku uzgodnionego z firmą. Może to być na przykład wymóg sprzedaży określonej wagi towaru w ciągu tygodnia. Ponadto z całkowitej wymiany towaru mogą skorzystać jedynie franczyzobiorcy współpracujący z siecią w formacie sklepu na wagę. Inny model współpracy – sklep z wyceną, nie daje takiej możliwości.
Całkowita inwestycja we współpracę z Family Shop sięga od 15 do 20 tys. zł. W trakcie współpracy franczyzobiorca ponosi jedynie koszt zakupu towaru od franczyzodawcy i wynajem lokalu.
- Franczyzobiocy mogą też liczyć na towar dobrej jakości. Mieszamy ubrania nowe z metkami z ubraniami nowymi ale bez metek oraz ubraniami używanymi – zapewnia Magdalena Sulwińska.
Warto jednak pamiętać, że rynek odzieży używanej jest dzisiaj bardzo konkurencyjny. Boom na second handy mieliśmy kilka lat temu, dzisiaj takich sklepów na rynku funkcjonuje sporo. Zmieniły się także same lokale z używanymi ubraniami, zgodnie z rosnącymi oczekiwaniami klientów – second handy coraz bardziej przypominają eskluzywne butiki, a to oznacza większe koszty utrzymania i prowadzenia sklepu.

PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

Jaki biznes ma dziś przed sobą najlepsze perspektywy? Zamiast wróżyć z fusów, lepiej sprawdzić, którym konceptom franczyzowym dobrze się wiedzie. Kto może otworzyć restaurację McDonald's? Sprawdź w miesięczniku "Własny Biznes FRANCHISING".
Czy licencja na biznes musi być droga? Nie. Są koncepty, które nie zrujnują naszego budżetu. I w których możemy liczyć na wsparcie franczyzodawcy.
Jak dobrze wystartować z biznesem, aby firma żyła długo i szczęśliwie? Jakich błędów unikać? I czy wszystko da się zaplanować? Sprawdź we wrześniowym numerze miesięcznika "Własny Biznes FRANCHISING".
Czy licencja na biznes musi być droga? Nie. Są koncepty, które nie zrujnują naszego budżetu. I w których możemy liczyć na wsparcie franczyzodawcy. Sprawdź w nowym numerze "Własny Biznes FRANCHISING".
Polki coraz chętniej ubierają się w second handach. Jak otworzyć taki sklep?
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Przejście z pracy na etacie do prowadzenia własnej działalności to decyzja wymagająca odwagi. Kasper Serafiński, właściciel sklepu Powered by Kramp, długo zastanawiał się, czy jest gotowy.
– Większość naszych lokali osiąga rentowność już po pierwszym miesiącu funkcjonowania – zapewnia Robert Chmielewski z Sushi Bistro.
Najlepsze rozwiązania rodzą się z potrzeby. Nie inaczej było w przypadku robota Fidi. Polskie rozwiązanie ma szansę podbić międzynarodowy rynek medyczny.
Emotka – sieć edukacyjna oferująca zajęcia dla dzieci – rozwija się w modelu franczyzowym i poszukuje nowych partnerów. Firma specjalizuje się w programach uczących dzieci radzenia sobie z emocjami i budowania relacji społecznych.
Plenti oferuje dostęp do innowacji za ułamek ich ceny. Ma też propozycje dla franczyzobiorców.
POPULARNE NA FORUM
Moodo- czy warto ?
hej, Warto wziąć pod uwagę współpracę z Moodo! Choćby dlatego, że to firma, która szybko się rozwija i ma dość ciekawy koncept. Często franczyzodawcy oferują...
Moodo- czy warto ?
hej, Warto wziąć pod uwagę współpracę z Moodo! Choćby dlatego, że to firma, która szybko się rozwija i ma dość ciekawy koncept. Często franczyzodawcy oferują...
Moodo- czy warto ?
hej, Warto wziąć pod uwagę współpracę z Moodo! Choćby dlatego, że to firma, która szybko się rozwija i ma dość ciekawy koncept. Często franczyzodawcy oferują...
Klienci patrzą na metkę
dzieki za info za ostrzeżenie. Teraz zwróce uwagę na typa na przyszłośc by sie nie dać nabrać. Fajnie ze ostrzegasz ludzi. Na pewno pomożesz wielu ludziom. Szacunek
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??
ja bym obstawiał dla niemowlaków to zawsze schodi a młode mamusie mają swira na punkcie wyglądu dziecka
Jak założyć stronę Online z luksusową odzieżą?
Sama strona z takimi rzeczami, to koszt od3 do 10 tys, ale drugie to koszt pozycjonowania i reklamy to juz worek bez dna
Kto prowadził / prowadzi salon Esotiq
Chciałabym się dowiedzieć coś więcej na temat współpracy z frmą Esotiq, Bardzo proszę o kontakt osób które prowadziły , bądź prowadzą franczyzę...
Klienci patrzą na metkę
Ten człowiek to zwykły oszust. Prowadząc firmę wyłudził duże środki od wielu osób. Przegrał sprawy Sądowe, komornik siedzi mu na głowie od wielu lat. Na hipotece...