Czysty zysk
Pod logo Ecomyjni działa około około 100 jednostek franczyzowych – nie tylko w Polsce, ale również w Niemczech, Norwegii, Włoszech, Czechach, Kosowie, na Słowacji. W tym roku marka znalazła też partnerów w Anglii i Szkocji.
– Od początku roku przybyło nam ponad 20 jednostek franczyzowych – mówi Marek Karafioł, właściciel firmy. – Niektóre z nich to kolejne placówki naszych dotychczasowych franczyzobiorców.
Firma nastawia się na rozwój myjni mobilnych. Taką formę wiekszosć nowo otwieranych placówek.
– Jeśli chodzi o tradycyjne myjnie stacjonarne, rynek w Polsce trochę się kurczy. Dużą konkurencją są dla nich myjnie bezdotykowe, które wyrosły jak grzyby po deszczu – nie ukrywa Marek Karafioł. – Dlatego teraz rozwijamy mobilną wersję naszego konceptu, a punkty stacjonarne działają w ramach sieci Detail King, czyli zaawansowanej kosmetyki samochodowej.
Mobilna wersja usługi Ecomyjni polega oczywiście na dojeździe do klienta. Przewaga nad myjnią stacjonarną polega na tym, że przedsiębiorca może przewieźć sprzęt w dowolne miejsce i nie musi ograniczać się tylko do czyszczenia samochodów.
– Stosowane w naszej sieci urządzenia parowe można wykorzystać do sprzątanie domów, mieszkań, biur, usuwania graffiti, dezynfekcji powierzchni przemysłowych – wylicza właściciel marki. – Ciągle też wprowadzamy nowe rozwiązania technologiczne, np. czyszczenie suchym lodem czy sodą. Może z nich skorzystać każdy franczyzobiorca, jeśli tylko chce zainwestować w rozwój swojego biznesu.
Szukać klienta
Na start z własną moblina myjnią potrzebne jest wyposażenie, którego koszt zamyka się w granicach 25 - 45 tys. zł. Do funkcjonowania myjni mobilnej franczyzobiorca potrzebuje też samochodu dostawczego. Franczyzodawca może pomóc w zakupie zarówno auta, jaki i sprzętu.
– Oferujemy także pomoc w uzyskaniu różnego rodzaju dotacji czy preferencyjnych kredytów na zakup sprzętu, co może ograniczyć wkład własny w biznes do minimum – deklaruje Marek Karafioł.
Nie ma opłat za przystąpienie do sieci. Miesięcznie franczyzobiorca mobilnej myjni płaci 100 zł opłaty bieżącej. Franczyzodawca uczy nowych partnerów, jak korzystać ze sprzętu, przeprowadza szkolenia z kosmetyki samochodowej, prania, odplamiania.
Tego rodzaju usługi można prowadzić już w miastach liczących 20-30 tys. mieszkańców, ale – jak przyznaje sam franczyzodawca – wtedy należy je potraktować raczej jako działalność dodatkową, niż źródło głównego dochodu. Dla szerszego rozwoju biznesu potrzebny jest większy rynek. W miastach do 50 tys. mieszkańców licencjodawca gwarantuje wyłączność. Klientów trzeba poszukiwać samodzielnie, choć centrala oczywiście przekazuje franczyzobiorcom tych klientów z danego regionu, którzy się do niej zgłaszają.
– 70 proc. korzystających z naszych usług to firmy i instytucje. To daje gwarancję systematycznej powtarzalności zamówień – mówi właściciel Ecomyjni.
Jego zdaniem na zwrot pieniędzy, wyłożonych na inwestycję w mobilną myjnię, trzeba czekać około roku.
ZOBACZ W KATALOGU
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
– Zakładaliśmy otwarcie pięciu punktów franczyzowych w tym roku. Już w pierwszym półroczu podwoiliśmy ten wynik – mówi Michał Małolepszy, prezes evoGroup.
– Trenerem psów może zostać każdy, kto ma ku temu smykałkę – mówi Piotr Wojtków, trener psów, behawiorysta.
Citybox24.pl tworzy sieć magazynów samoobsługowych. To biznes dla pasywnych inwestorów. Na czym polega współpraca?
Dawid Wiśniewski nie wierzył w Auto Gammę, dopóki nie poznał firmy od środka. Dzisiaj prowadzi dwa warsztaty pod tym szyldem.
Koncept punktów obsługi dofinansowań Czyste Powietrze ledwo wystartował, a już przekroczył liczbę otwarć zaplanowaną na ten rok. Na czym polega ten biznes?
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Bilard jest popularną rozrywką i dość prostą grą. Trzeba kijem posłać bilę do łuzy. Kto trafia, ten wygrywa – tak samo jak w biznesie. Własny klub bilardowy może być trafną inwestycją.
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
Franczyzobiorczyni Tax Safe z Krakowa dba o work-life balance, ale klientów cały czas jej przybywa. Jak sobie radzi?
Rozważasz otwarcie firmy? Najpierw zainwestuj w subskrypcję magazynu "Własny Biznes FRANCHISING" i sprawdź, jaki biznes się opłaca! Tego nie przeczytasz w internecie!
POPULARNE NA FORUM
Punkt przesyłek kurierskich
Wspolpraca z firma Ship Center jako franczyzobiorca??? ODRADZAM SPRAWDZ ICH UMOWE U SWOJEGO PRAWNIKA, jest ona jednostronna i ukierunkowana na kary umowne ktore sobie sami...
Broker Kurierski
Do Koszałka Można coś więcej o ship center
Interes pompowany helem
Warto zajrzeć do KRS i posprawdzać z jakimi spółkami jest ten Pan powiązany - KPCG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ...
Myjnia samochodowa z dojazdem do klienta?
Znajomi z Myjnia samochodowa Warszawa przyjeżdżają do mnie za małą dopłatą. Myślę, że jeśli zapytasz to i przyjadą do cb
Punkt przesyłek kurierskich
Ja tam jestem w miare zadowolona z franczyzy Pakersów. Są szkolenia, materiały marketingowe. Na początku jak jeszcze tego potrzebowałam zawsze mogłam zadzwonić na...
Punkt przesyłek kurierskich
To ja dodam coś od siebie. Nigdy się nie dorobicie i nie zarobicie otwierając taki biznes z pośrednikiem.
Punkt przesyłek kurierskich
O kurczę, dobrze, że mówicie jak jest. Ja w sumie też się zastanawiałam, ale finalnie wybrałam Pakersów i wszystko śmiga jak narazie. Udało mi się szybko to...
Punkt przesyłek kurierskich
O kurczę, dobrze, że mówicie jak jest. Ja w sumie też się zastanawiałam, ale finalnie wybrałam Pakersów i wszystko śmiga jak narazie. Udało mi się szybko to...