Opłata wstępna w sieci Zachód Nieruchomości wynosi 3 tys. zł, oprócz niej franczyzobiorca co miesiąc odprowadza do centrali 800 zł oraz 5 proc. od osiąganych przychodów.
Poniedziałek
10.10.2016
Franczyzodawca Zachód Nieruchomości liczy, że do końca roku sieć powiększy się o co najmniej cztery nowe placówki.
 

Sieć Zachód Nieruchomości istnieje od 2008 roku. Marka wywodzi się z województwa lubuskiego, ale realizuje plan rozwoju na terenie całej Polski. Pierwszy franczyzowy oddział tej marki powstał cztery lata temu, ale dopiero w tym roku właściciel konceptu zdecydował się intensywnie promować swoją licencję na biznes. Obecnie pod szyldem Zachód działa siedem biur, zlokalizowanych w Zielonej Górze, Gorzowie, Kołobrzegu, Inowrocławiu, Lubinie, Wolsztynie oraz Nowej Soli. Franczyzodawca liczy, że do końca roku sieć powiększy się o 3-4 nowe placówki.
– Interesują nas kandydaci z doświadczeniem handlowym, bądź przedsiębiorcy działający w pokrewnych branżach, ale nie tylko. Naszą ofertę kierujemy również dla młodych osób, poszukujących pomysłu na siebie – mówi Jakub Rawski, dyrektor ds. franczyzy Zachód Nieruchomości.

Inwestycja we franczyzowe biuro marki Zachód jest kalkulowana indywidualnie dla każdego partnera. Opłata wstępna wynosi 3 tys. zł, oprócz niej franczyzobiorca co miesiąc odprowadza do centrali 800 zł oraz 5 proc. od osiąganych przychodów.
– Każdy oddział zachowuje stylistykę jednolitą z wizerunkiem marki. Staramy się jednak, aby franczyzobiorca na początku działalności nie ponosił zbyt wielu kosztów, dlatego nie narzucamy jednego, określonego wystroju wnętrz – mówi Jakub Rawski.

Franczyzobiorcy przystępujący do sieci Zachód otrzymują dedykowaną swojemu oddziałowi zakładkę na stronie internetowej franczyzodawcy, a także bezpłatny dostęp do systemów zarządzania i eksportu ofert nieruchomości. Mogą również korzystać z autorskiego systemu CRM, jak również z gotowych wzorów umów i innych dokumentów firmowych. Franczyzobiorcy są szkoleni w zakresie prowadzenia oddziału i obsługi klienta. Właściciel Zachód Nieruchomości na stałe współpracuje z Domem Kredytowym Notus, dzięki czemu agenci mogą zaoferować klientom również pomoc w uzyskaniu finansowania zakupu nieruchomości.

Jak wynika z Raportu o franczyzie PROFIT system, w 2015 roku na polskim rynku nieruchomości pojawiły się dwa nowe systemy franczyzowe, zaś łączna liczba sieci sięgnęła 27. Była to jedyna z badanych w raporcie branż, w której nie zakończył działalności żaden franczyzodawca. Ten fakt, w połączeniu ze wzrostem liczby jednostek z 423 do 517, uświadamia, że franczyza odgrywa na tym rynku coraz większą rolę.


POPULARNE NA FORUM

Wiosna należy do pośredników

Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Alpha Male..

3 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Deweloper w małym mieście

Czy ja wiem? Tyle się słyszy o oszustwach takich dużych inwestorów...

1 wypowiedzi
ostatnia 08.02.2018
Młoda mama rozwija biznes

Brawo! Oby jak najwięcej takich inicjatyw ;)

3 wypowiedzi
ostatnia 18.12.2017
Biuro pośrednictwa nieruchomości + kredyty. Co dołożyć?

Moim zdaniem nie ma sensu, żebyś 10 różnych usług wpisywał. Nigdy w pełni nie dasz rady być doskonałym we wszystkich. Lepiej być ekspertem w 2-3 dziedzinach niż w 10...

10 wypowiedzi
ostatnia 18.12.2017
Młoda mama rozwija biznes

Chcieć, znaczy móc! Początki są zawsze trudne, ale jak się przeze nie przejdzie to później jest już z górki :)

3 wypowiedzi
ostatnia 18.12.2017
Zarabiamy na nieruchomościach

A co sie bardziej oplaca , kupic u developera mieszkanie , urzadzic pod klucz I sprzedac? Czy moze stare mieszkanie ,w starym budownictwie ? Czy lepiej wynajac , niz sprzedac? 

6 wypowiedzi
ostatnia 03.10.2017
Zarabiamy na nieruchomościach

Na nieruchomościach można zarabiać w różnoraki sposób - wynajmowanie to zaledwie jedna z możliwości. Mi udało się wykręcić niezły biznes kupująć nieruchomości...

6 wypowiedzi
ostatnia 26.09.2017
Zarabiamy na nieruchomościach

Warto określić grupę docelową. Studentów wciąż przybywa, dlatego myślę, że mieszkania położone blisko uczelni są najlepszą opcją. 2,3-pokojowe mieszkanie, pokoje...

6 wypowiedzi
ostatnia 04.09.2017