Załóż firmę krok po kroku

WBF
Chcesz mieć elastyczny czas pracy i dużo zarabiać? Rzuć etat i przejdź na swoje! W numerze publikujemy 30 pomysłów na własną restaurację, bar, pizzerię, kawiarnię i lodziarnię we franczyzie. Ponadto otwieramy siłownię, sklep kosmetyczny, żłobek i placówkę bankową. Julia Kamińska opowiada nam o swoim salonie fryzjerskim.
 

W styczniowym wydaniu 1/2018 (155)

RAPORT SPECJALNY

Własna firma krok po kroku
Od pomysłu na biznes do zysków wiedzie długa i kręta ścieżka. Którędy iść, by nie zabrnąć na manowce?

ABC FIRMY

Zakładamy własną firmą

Założenie firmy to dziś naprawdę formalność, i to zajmująca niewiele czasu. Przy popularnych formach działalności gospodarczej nic też nie kosztuje.

KASA NA START

Finansowy zastrzyk
Kredyt, leasing, dotacja... Możliwości w zakresie finansowania firmy nie brakuje. Jak wybrać najlepszą dla naszego biznesu?

SUPERTEMAT

Apetyt na firmę
Polacy coraz więcej wydają na jedzenie na mieście. Jak na tym zarobić? Podpowiadają doświadczeni franczyzodawcy.

30 pomysłów na własną restaurację, bar, pizzerię, kawiarnię i lodziarnie
W artykule opisane są warunki przystapienia do: Pierogarnia Stary Młyn, Zdrowa Krowa, 7 th Street Bar & Grill, Bobby Burger, Ministerstwo Śledzia i Wódki, Coffee Feel, Coffeeloffee, SO! COFFEE, Biesiadowo, Da Grasso, Express Pizza, New York Pizza Department, Stopiątka, Telepizza, Carte d’Or, Chop chop, Fresh Gelato, Lodolandia, Lody Bonano, Mangatto, Felix Chicken, Kebab King, McDonald’s, Western Chicken, Western Tortilla, Kołacz na Okrągło, Bafra Kebab, Bike Cafe, Krowarzywa, Mihiderka, Salad Story.

STAŁO SIĘ

Nowy rok, nowe otwarcie
Plany rozpisane, postanowienia podjęte? Dobrze. W 2018 roku z pewnością nie będziemy się nudzić.
A już na pewno nie w biznesie.

POMYSŁY NA FIRMĘ

Trening pod napięciem, czyli zakładamy nietypową siłownię
Jak wybić się na rynku, na którym pole do rywalizacji ogranicza się w zasadzie do ceny i jakości?
Można na przykład postawić na innowacje.

Rośnie apetyt Nest Banku
Na zdziesiątkowanym rynku bankowej franczyzy rozpycha się Nest Bank. W niespełna dwa lata zbudował sieć ponad 150 placówek partnerskich. I nie ma dosyć.

Otwieramy sklep z kosmetykami naturalnymi
Franczyzodawca Organique pomoże w wyborze lokalizacji na sklep, a nawet podpowie, w którym dniu tygodnia najlepiej go otworzyć. Na jakie zyski może liczyć franczyzobiorca?

Inwestycja pod opieką, czyli otwieramy własny żłobek
Prowadzenie żłobka to biznes o wiele trudniejszy, niż mogłoby się wydawać. Nie tylko z powodu formalności, przez których gąszcz trzeba się przedrzeć, by w ogóle wystartować.

E-FIRMA

Biznes z niespodzianką w tle
Pudełka z tajemniczą zawartością kupowane w abonamencie znajdują chętnych za oceanem. W Polsce popyt nie jest tak imponujący.

MÓJ FRANCHISING

Interesy w rodzinie
Klaudiusz Winkiel z żoną i synem prowadzi dwa sklepy PSB Mrówka. Niebawem otworzy trzy kolejne. Zdecydował się na franczyzę, mimo że jest doświadczonym przedsiębiorcą.

Franczyza na każdą kieszeń
Lidia Bielak myślała, że franczyza to kosztowny biznes. Kiedy odkryła, że nie musi tak być, zaczęła szukać licencji dla siebie. Dziś jest właścicielką trzech punktów eSmoking World.

WŁASNY BIZNES

Aktorka zarabia na czesaniu
Czy kobieta, która skorzysta z usług salonu fryzjersko-kosmetycznego Bonjour Madame przemieni się z brzyduli w piękność? Tego przynajmniej chciałyby jego właścicielki,
aktorka Julia Kamińska oraz jej wspólniczka Paulina Kałużyńska.

STEKI MENEDŻERA

Jeden koncept to za mało
Nie da się wygrać na rynku jednym konceptem spożywczym – mówi Marek Lipka, dyrektor supermarketów Carrefour Polska.

BIZNES STYLE

Pieniądze lubią nawyki
Masz przyzwyczajenie, bez którego nie potrafisz się skupić, myśleć, planować? To dobry znak. Możesz stać się bogaty.

KATALOG FRANCZYZ I SYSTEMÓW PARTNERSKICH

365 pomysłów na firmę. Spróbować może każdy.
Franchising, umowa agencji lub partnerstwa to sposoby na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków.

ABC FRANCZYZY

Licencja na biznes... czyli właściwie co?
Może być na zabijanie, może i na zarabianie. Obie licencje mogą się przydać, ale trzeba umieć z nich korzystać. Pierwszą zostawmy agentom specjalnym, sami przyjrzyjmy się tej drugiej.

Miesięcznik Własny Biznes FRANCHISING możesz zamówić przez internet w księgarni portalu Franchising.pl (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne, wydania w formie pliku pdf). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Top Press, Ruch a także w sklepie Publio.pl.

Miesięcznik dostępny jest także w wersji elektronicznej na tablety i smartfony w:


Zasady i warunki zakupów

Koszt dostawy

Dostawa na terenie Polski jest bezpłatna, dotyczy to wszystkich produktów dostępnych na Franchising.pl. Koszt dostawy poza terenem Polski:

  • Europa (w tym Rosja, Turcja i Izrael) - 25 zł (w przypadku prenumeraty 300 zł);
  • Ameryka Północna i Afryka - 30 zł (w przypadku prenumeraty 360 zł);
  • Ameryka Południowa i Azja - 36 zł (w przypadku prenumeraty 432 zł);
  • Australia i Oceania - 50 zł (w przypadku prenumeraty 600 zł).

Warunki dostawy

Wszystkie zamówienia wysyłamy w pierwszy dzień roboczy po potwierdzeniu otrzymania zapłaty. Zamówienia lekkie (do 3 egz.) wysyłamy Pocztą Polską. Zamówienia cięższe (4 lub więcej egz.) wysyłamy kurierem Inpost. Czas dostawy zamówienia na terenie Polski przez Pocztę Polską to zazwyczaj od 1 do 4 dni roboczych. Czas dostawy kurierem Inpost to zazwyczaj 1-2 dni robocze. Przesyłki zagraniczne nadajemy wyłącznie Pocztą Polską. Czas dostawy zamówienia za granicę Polski to zazwyczaj od 7 do 14 dni roboczych. UWAGA: w okresie pandemii Poczta Polska może dostarczać przesyłki dłużej, dotyczy to zwłaszcza przesyłek zagranicznych, które mogą podlegać kwarantannie. Również nasze biuro funkcjonuje w ograniczonym zakresie, więc przesyłki mogą być nadawane z opóźnieniem. 

Formy płatności

Lista dostępnych form płatności:

  • BLIK, Google Pay;
  • karty kredytowe: Visa, Mastercard (kredytowe, debetowe, biznesowe, Maestro),
  • przez bankowość internetową: Alior Bank, Bank Nowy, BNP Paribas, BOŚ, Banki Spółdzielcze, CitiHandlowy, Crédit Agricole, Getin, ING, iPKO, Inteligo, mBank, Millennium, Nest Bank, Pekao, Plus Bank, Santander;
  • tradycyjny przelew bankowy (potwierdzenie wpłaty otrzymujemy wraz z wyciągiem bankowym za dzień poprzedni);
  • zapłata kurierowi Inpost przy odbiorze za dopłatą 9,50 zł.

Płatności BLIK i przez system bankowości internetowej realizowane są przez PayU S.A.

Zwroty i reklamacje

Prasa nie podlega zwrotom, w przypadku pozostałych artykułów nabywca może je zwrócić 14 dni od otrzymania przesyłki. Prosimy o odesłanie zwracanych artykułów na adres firmy podany poniżej. Pytania i reklamacje prosimy kierować na adres zakupy@franchising.pl lub telefonicznie na numer +48225608022.

Dane firmy

PROFIT system sp. z o.o.
ul. Brązownicza 16
01-929 Warszawa
NIP: 5222550821, REGON: 016299073, KRS: 183748