Prezentujemy 25 sprawdzonych pomysłów na własny bar, pizzerię i lodziarnię. Zakładamy palarnię kawy, salon kosmetyczny, agencję ubezpieczeniową, sklep Żabki i blog modowy. W numerze bilet na Targi Franczyza gratis!
 

We wrześniowym wydaniu 9/2018 (163)

FAKTY TRENDY

Czas na własną firmę
Zbliżają się Targi Franczyza 2018. W dniach 18-20 października na dwóch piętrach Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie kilka tysięcy gości będzie wybierać pomysły na własny biznes. W numerze bilet na Targi Franczyza gratis!

RAPORT SPECJALNY

Modne oznacza opłacalne
Podążanie za modą w biznesie franczyzowym może się opłacić. Ale pod pewnymi warunkami.

SUPERTEMAT

25 przepisów na własny bar, pizzerię i lodziarnię
Warto wesprzeć się sprawdzonym konceptem, jeśli chce się otworzyć własny bar, pizzerię, kawiarnię czy lodziarnię. Bo w branży gastronomicznej z roku na rok robi się coraz ciaśniej.

POMYSŁY NA FIRMĘ

Zyski wypalane w piecu
Polskie palarnie kawy, oferując produkty wysokiej jakości, z powodzeniem stawiają czoła międzynarodowym koncernom. Nie trzeba mieć doświadczenia w branży, aby pozyskać klienta.

Przedsiębiorca z manierami
Właściciel szkoły dobrych manier sam powinien być swoją wizytówką i reklamą. Potrzebna jest nienaganna kultura osobista, znajomość zasad etykiety i wiedza z zakresu protokołu dyplomatycznego.

Dbają o urodę i zarabiają
W Polsce działa już ponad 100 tys. salonów kosmetycznych. Czy opłaca się otwierać kolejne?

Ubezpieczenie na licencji
Branża ubezpieczeniowa to stale rosnący rynek. A kwota inwestycji w placówkę z tego sektora jest bardzo zachęcająca.

Interes z Żabką
W Polsce przybywa średnio 700 sklepów marki Żabka rocznie. Jak otworzyć i z sukcesem prowadzić biznes pod tym szyldem?

E-FIRMA

Jak zostać blogerką modową
Mają tyle fanów, ile aktorki z czerwonego dywanu, i tyle wytrwałości, ile aktorzy filmów akcji. Kim są kobiety, które opanowały polską blogosferę?

Mój franchising

Księgowa wychodzi z cienia
Monika Gąsiorowska zamiast wrócić po urlopie macierzyńskim do pracy na etat otworzyła własną firmę. Uznała, że tak będzie jej łatwiej pogodzić życie rodzinne i zawodowe. Na jaki biznes postawiła?

Doświadczenie to za mało
Mimo wieloletniego doświadczenia w branży wyposażenia Tomasz Mazurek wybrał franczyzę i współpracę ze znaną marką. Dziś mówi, że to był właściwy wybór.

WŁASNY BIZNES

Sztuka to biznes nieprzewidywalny
– W biznesie, który prowadzę, nie ma precyzyjnych obliczeń. Biznesplan jest bardziej listą pobożnych życzeń niż dokładną kalkulacją biznesową. Zawsze może coś się nie udać i zamiast sukcesu być klapa – mówi Andżelika Piechowiak, aktora, właścicielka Agencji Produkcyjnej „Palma”.

KATALOG FRANCZYZ I SYSTEMÓW PARTNERSKICH

356 pomysłów na firmę. Spróbować może każdy.
Franchising, umowa agencji lub partnerstwa to sposoby na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków.

ABC FIRMY

Kto zapłaci mniejszy ZUS
Od przyszłego roku ma wejść w życie tzw. mały ZUS. Komu i na jakich zasadach należą się ulgi w opłacaniu obowiązkowych składek?

ABC FRANCZYZY

Franczyza kosztuje
Opłaty na rzecz franczyzodawcy to koszt, który trzeba uwzględnić w swoim biznesplanie. Zanim podpiszesz umowę, sprawdź dokładnie, za co będziesz płacić.  

BIZNES STYLE

Biuro, które inspiruje pracowników
Dobrze urządzona przestrzeń do pracy w firmie może mieć duży wpływ na jej efekty. A i w firmowym budżecie znajdą się dzięki temu znaczące oszczędności.

Miesięcznik Własny Biznes FRANCHISING możesz zamówić przez internet w księgarni portalu Franchising.pl (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne, wydania w formie pliku pdf). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Top Press, Ruch a także w sklepie Publio.pl.

Miesięcznik dostępny jest także w wersji elektronicznej na tablety i smartfony w:

 

 


Firma ze smakiem / 25 zyskownych franczyz z branży gastronomicznej.