Rower na prąd / Mobilne kawiarenki Tornado Café to rowerowe riksze z napędem elektrycznym.
Poniedziałek
04.03.2019
Franczyzodawca Tornado Café proponuje otwieranie mobilnych kawiarenek na licencji. Czy to biznes tylko na sezon wiosenno-letni?
 

Mobilne kawiarenki urozmaicają gastronomiczny krajobraz już od dawna, zwłaszcza wiosną i latem. Ten pomysł na biznes wykorzystuje też franczyzodawca marki Tornado Café. Pierwsza kawiarenka z tym szyldem zaczęła działać wiosną 2011 roku. Teraz funkcjonuje pięć placówek własnych (pojawiają się głównie na eventach, m.in. Targach Śniadaniowych, imprezach firmowych, są wypożyczane do filmów i reklam) i jedna franczyzowa (w jednym z warszawskich szpitali).
– Docelowo chcielibyśmy mieć kilkadziesiąt franczyzowych punktów w Polsce – zapowiada Maciej Stanke, franczyzodawca Tornado Café. – Franczyzobiorców szukamy w miastach liczących powyżej 60 tys. mieszkańców oraz w strefach i miasteczkach turystycznych: miejscowościach górskich, nadmorskich, obszarach rekreacyjnych, parkowych, pałacowych.

Mobilne kawiarenki Tornado Café to rowerowe riksze z napędem elektrycznym.
– Mamy jeden, sprawdzony model kawiarenki, który dostarczymy franczyzobiorcy pod wskazany adres – wyjaśnia Maciej Stanke. – Nasze rozwiązania techniczne i najwyższej jakości sprzęt do parzenia kawy dają możliwości pracy praktycznie w każdych warunkach, bez podłączenia do prądu.
Koszt gotowej do pracy kawiarenki to 44,9 tys. zł. Nie ma opłaty za przystąpienie do sieci. Miesięczna opłata franczyzowa to 400 zł plus 5 proc. od obrotu.
Franczyzodawca zapewnia szkolenia z zakresu obsługi kawiarenki, przygotowywania kawy, efektywnej sprzedaży. Wspiera też licencjobiorcę w znalezieniu odpowiedniej lokalizacji, pomaga w załatwieniu formalności związanych z uzyskaniem zgody na postawienie punktu, poleca sprawdzonych dostawców, dba o ogólnokrajowy marketing sieci i przekazuje franczyzobiorcy projekty graficzne i materiały marketingowe i umożliwiające lokalne działania promocyjne.

Mobilna kawiarnia może być biznesem dodatkowym, np. na weekendy, ale może też stać się głównym źródłem dochodu franczyzobiorcy.
– Jeśli ktoś nie chce rzucać pracy, w tygodniu może nadal pracować na etacie, a kawę sprzedawać tylko podczas weekendów – mówi Maciej Stanke. – Przyznam, że ja robiłem podobnie: pracowałem na etacie w innej branży, a w sobotę i niedzielę zajmowałem się sprzedażą kawą. Oczywiście to już dosyć odległa przeszłość. Teraz mój biznes pochłania mnie zawodowo w stu procentach.

Licencjodawca szacuje, że inwestycja w kawiarnię Tornado Café może zacząć się zwracać po sześciu miesiącach.
– Mobilne kawiarnie to zdecydowanie biznes całoroczny – zapewnia franczyzodawca Tornado Café. – W okresie jesienno zimowym działamy podczas wielu, rożnego rodzaju imprez „pod dachem”  jak np. targi, imprezy kulinarne, modowe. Mamy też dużo zamówień na eventy firmowe. Zachęcamy potencjalnych franczyzobiorców z południa Polski do zainteresowania się sprzedażą kawy przy stokach narciarskich. Wiemy z doświadczenia, że jakość i dostępność kawy w takich miejscach pozostawia wiele do życzenia.


Obecnie działa pięć placówek własnych Tornado Cafe (pojawiają się głównie na eventach, m.in. Targach Śniadaniowych, imprezach firmowych, są wypożyczane do filmów i reklam) i jedna franczyzowa (w jednym z warszawskich szpitali).

ZOBACZ W KATALOGU

7 Street – Bar & Grill
Autorskie Lody Piccolo
Bafra Kebab
Berlin Döner Kebap
Biesiadowo
Bike Café
Bistro Krówka i Połówka
Bobby Burger
Bosko- Lody Produkcji Własnej
Browar Pinta
Burgerownie, Pizzerie, Trattorie, Kawiarnie
Carte d’Or Cafe
Chicken Kebab
Chilli Mili
Chinkalnia Restauracja Gruzińska
Chop Chop Lody Tajskie
Coffeeloffee
Coffeeshop Company
Crazy Bubble
Crazy Piramid Pizza
Crema Caffe
Cukiernia Fit Cake
Da Grasso
Dolce Lato, Gelato...The Italian way
Domino’s Pizza
Drewno i Ogień
Easy Beer
Easy Wine
Erbil Doner Kebab
Express Oriental
Express Pizza – Ta prostokątna!
Fabryka Pizzy
Falla
Fitnezja Catering Dietetyczny
Fresh Gelato
Fresh Pizza
Fruitisimo
Frytki Belgijskie w Krakowie
Gruby Benek
Jack’s Bar & Restaurant
Koku Sushi
Kołacz na okrągło
Kotlet w Bułce
Kreweta Tempura Bar
Krowarzywa
Kuchnia Marche
Lafaye
Lodolandia
Lodostrefa
Lody Bonano
Lody Marsjano
Makarun Spaghetti and Salad
McDonald’s
Meet & Fit – Slow Food
Mihiderka
Mini Melts
Ministerstwo Śledzia i Wódki
Mr Hamburger
Mr. Kebab
New York Hot Dog
New York Pizza Department
Niezłe Bydło
Olimp
Organic Coffee & more
Panda Ramen
Pan Naleśnik
Pierogarnia Stary Młyn
Pijalnia Wódki i Piwa
Pijalnie Czekolady E.Wedel
Pizza Cezar
Pizza Contenta
Pizzeria Stopiątka
Przystanek Pierogarnia
Red Hot Chicken
Restauracje Sphinx
Seta Disco, Seta Bistro
Setka Bar
Sevi Kebab
So! Coffee
Stara Pączkarnia
Stava - niezawodne dowozy
Subway
Sushi Royal
Tairoll
Tel Aviv
Tornado Café
U Lodziarzy Wytwórnia Lodów Polskich
Western Chicken
Western Tortilla
Willisch
Zdrowa Krowa Slow Food Fast
Zdrowa Micha bistro piekarnia
Zdrowe!

POPULARNE NA FORUM

New York Hot Dog -> wózek gastronomiczny

Dzień Dobry, Czy są tu właściciele wózków pod franczyza NYHD i mogą opowiedzieć coś o współpracy i rentowności biznesu ?

1 wypowiedzi
ostatnia 04.05.2019
Lodziarnie Lody Przygoda - ktoś współpracuje?

Bardzo dobra sieć franczyzowa tylko fakt trzeba pracować nic samemu nie przychodzi.Lenistwem nie da się zarobić.Jak ktoś nie wie co to franczyza to nie otwieraj.Albo...

12 wypowiedzi
ostatnia 15.03.2019
Lodziarnie Lody Przygoda - ktoś współpracuje?

No tak kolejna dziwna wypowiedź jeśli jest taniej to po co pan kupował u nich trzeba było samemu skompletować iść do sanepidu nawiązać współpracę z hurtownią i...

12 wypowiedzi
ostatnia 11.03.2019
Lodziarnie Lody Przygoda - ktoś współpracuje?

Lody Przygoda to jest wielka sciema Zalezy tylko na sprzedazy przyczepy z marza a mozna o 30 % taniej kupic sa na allegro dostepnin Po oddebranianiu przyczepy ma juz nas w...

12 wypowiedzi
ostatnia 10.03.2019
Pizza w dzień i w nocy

Rozwój dynamiczny, myślę nad nimi i innym konceptem gastro z Krakowa.

1 wypowiedzi
ostatnia 16.02.2019
Spaghetti po nowemu

Czy rzeczywiście Makarun to taki dobry system franczyzowy? Rozmawiałem z kilkoma franczyzobiorcami i mam mieszane odczucia, szczególnie jeżeli chodzi o rentowność i o...

1 wypowiedzi
ostatnia 16.02.2019
"Jedzenie na wagę" krok po kroku

Zastanawiam się nad otwarciem restauracji ,jedzenie z bemarów. Chciałabym wstępnie oszacować koszty takiego lokalu.Jak duży musi być? Ile kosztuje podstawowy...

1 wypowiedzi
ostatnia 23.01.2019
Piec do pizzy - jaki wybrać ?

Na polskim rynku ostatnio pojawiły się piece do pizzy z firmy Moretti Forni. Prawdziwy top topów pieców do pizzy. Dostępne są tutaj

29 wypowiedzi
ostatnia 28.12.2018