Biznes na gorące dni
– Liczba placówek zmienia się dynamicznie. Do końca czerwca podpiszemy mniej więcej 100 nowych umów. Codziennie prowadzimy rozmowy z potencjalnymi partnerami i spotykamy się z przedstawicielami galerii handlowych, gdzie ustawimy nasze punkty. Każdego dnia podpisujemy 3-4 nowe umowy. Nie zwalniamy tempa nawet na chwilę – mówi Marcin Olesiak, prezes Sweet Gallery, właściciel marki Lodolandia, Rajskie Lody Tajskie, Kołacz na Okrągło i Bafra Kebab. Punkty sprzedaży funkcjonują na zewnątrz obiektów handlowych, dzięki czemu nie dotyczy ich problem niehandlowych niedziel. Oprócz tego Sweet Gallery celuje w miasta od 7 tys. mieszkańców. Jak twierdzi prezes spółki, lody i słodkie desery sprawdzają się wszędzie, dlatego firma nie omija nawet najmniejszych miejscowości.
Spółka Sweet Gallery stawia na proste zasady prowadzenia biznesu. Podstawą wszystkich konceptów jest mobilność i dzięki temu elastyczność. – Możemy szybko reagować na potencjał zakupowy lokalizacji i w razie potrzeby ją zmienić. To daje ogromną przewagę nad placówkami stacjonarnymi, które zazwyczaj wymagają remontu i adaptacji do danego konceptu oraz uzależnione są od kosztów najmu – komentuje Marcin Olesiak.
Przyczepy Lodolandia, Rajskie Lody Tajskie, Kołacz na Okrągło i Bafra Kebab są w pełni wyposażone i gotowe do pracy natychmiast po podpisaniu umowy. Inwestycja w biznes zamyka się w 139 tys. zł, ale wystarczy mieć już 10 tys. zł, żeby otworzyć punkt (przyczepę można wziąć w leasing). Franczyzobiorca rozpoczyna pracę zaraz po dwudniowym szkoleniu – z wiedzy o produkcie i obsługi klienta. Zwrot inwestycji w koncept następuje najpóźniej po drugim sezonie..
Biznes, który oferuje Sweet Gallery podzielony jest na dwa sezony – wiosenno-letni oraz jesienno-zimowy. – Stworzyliśmy koncept, który pozwala zarabiać przez cały rok. Od 1 kwietnia do 30 września sprzedajemy lody, gofry i zimne napoje, a przez resztę roku węgierskie kołacze. Punkty przechodzą szybki rebranding – maszyna do lodów zastępowana jest urządzeniem do wypiekania kołaczy. Zmianie ulega też elewacja zewnętrzna punktu, a wszystko trwa kilka godzin. Partner już następnego dnia może rozpoczynać sprzedaż nowych produktów – mówi Marcin Olesiak.
Od 2017 roku Sweet Gallery prowadzi intensywny rozwój za granicą pod marką Ice and Roll (Lodolandia) i Cake and Roll (Kołacz na Okrągło). W tej chwili obie sieci działają już na Słowacji, w Niemczech, we Francji, na Majorce i w Wielkiej Brytanii. W sumie razem poza Polską funkcjonuje ok. 40 punktów Sweet Gallery. Firma za granicą pozyskuje masterfranczyzobiorców i tzw. ambasadorów marki, którzy odpowiedzialni są za pozyskiwanie franczyzobiorców. – Przedstawiciele zagraniczni otrzymują ogromne wsparcie ze strony centrali. Mamy cztery osoby w Warszawie, które jeżdżą po świecie, pozyskując lokalizacje dla nowych franczyzobiorców – mówi Marcin Olesiak.
Niedawno Sweet Gallery nawiązała współpracę z Carrefourem we Francji. Podobnie jak w Polsce, punkty sprzedaży Ice and Roll oraz Cake and Roll będą otwierane w otoczeniu centrów handlowych.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
Zainspiruj się sukcesami i poznaj sprawdzone pomysły na biznes! Grudniowy numer „Własny Biznes FRANCHISING” pełen praktycznych porad i historii przedsiębiorców już w sprzedaży!
To, że poszedłeś pracować na etat, nie oznacza, że całe życie tak musi być. Kup listopadowy numer "Własny Biznes FRANCHISING", odważ się i zmień swoje życie zawodowe.
Franczyzobiorca rzucił korporację dla rodziny i rozpoczął własny biznes. Wiosną tego roku otworzył własny punkt Bafra Kebab i już myśli o kolejnych.
Październikowy numer "Własny Biznes FRANCHISING" już w sprzedaży. Znajdziesz w nim gratisowy bilet wstępu na Targi Franczyza!
Joanna i Paweł Sobkowiakowie szukali biznesu, który będzie dodatkowym źródłem dochodu. Ważne dla nich było też to, żeby dało się go połączyć z prowadzeniem ich dotychczasowej firmy, a także wychowaniem małego dziecka. Na jaką franczyzę postawili?
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Gastronomia, bankowość, usługi? Sprawdzamy, jakie branże i koncepty franczyzowe dobrze radzą sobie na rynku i jaki pomysł na biznes najprawdopodobniej sprawdzi się w 2024 roku.
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Paweł Marynowski z ZapieCKanek startuje z franczyzą. Czym zapiekanki jego marki wyróżniają się od konkurencji?
Dwa gabinety pod szyldem Yasumi to za mało dla Aleksandry Michalskiej. Jakie ma plany na rozwój?
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
POPULARNE NA FORUM
Dolci Sapori - Mniami
https://youtu.be/kojfdVGqIY4?si=N1J9rlZC1jf4U-2y
Biznes, który bije rekordy
Niestety jako osoba która ma bezpośrednie doświadczenie z ta franczyza, nie moge polecic wspolpracy z nimi. Te artykuly maja na celu tylko nabijanie kolejnych klientow.
Dolci Sapori - Mniami
Jestem również osobą poszkodowaną przez tą firmę 574 720 428
Biesiadowo
Tak patrzę i biesiadowo pisze że ma 119 lokali. Ale na ich stronie nie ma nawet 50
Kawiarnie Cafe Nescafe
Nie chciałabym tej franczyzy
McDonalds opinie o franczyzie
Ja bym pomyślała o tej franczyzie
Doświadczenia z Bafra Kebab
Witam wszystkich, zastanawiam się nad otwarciem punktu Bafry Kebab. Czytając komentarze w internecie mam mieszane odczucia. Czy ktoś się tym interesował? Otworzył? Jakie...
Własny, mobilny punkt gastronomiczny lody, gofry, granita - sprzedaż
Dzień dobry, Noszę się z zamiarem sprzedaży przyczepy (cesja leasingu) po franczyzie znanej jako Lodolandia. Jeśli jest ktoś zainteresowany to zachęcam do...