Kolej na Polskę / Umyjemto to międzynarodowa firma z oddziałami w trzech krajach. W tym roku działalność franczyzową będzie rozwijać w Polsce.
Sobota
07.12.2019
Umyjemto to nowa firma na rynku franczyzowym. Koszty inwestycji na start zależą od województwa, w którym franczyzobiorca będzie rozwijać swój biznes.
 

Umyjemto to międzynarodowa firma z oddziałami w dwóch krajach. Marka już od wielu lat zajmuje się czyszczeniem powierzchni budynków, posadzek zewnętrznych i dachów. W Czechach działa od ośmiu lat, a na Słowacji od dwóch. Od niedawna ma szansę rozwinąć swoją sieć w Polsce.  Polska to duży kraj i o wiele bardziej zurbanizowany niż Czechy i Słowacja. Dlatego chcemy, aby właśnie tu powstały nowe oddziały naszej firmy. Jest to dochodowy biznes, więc o jego powodzenie w Polsce się nie martwimy  – mówi Agnieszka Chmiel, specjalista ds. kontaktu z franczyzobiorcami Umyjemto.

Biznes z duchem czasu

Jak zauważa franczyzodawca Umyjemto, dziś stosowane są inne, lepsze spoosby mycia nawierzchni niż 50 lat temu, które mogą zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy . – Jeśli w porę zadba się o powierzchnię ścian można uniknąć kosztownych renowacji i w niedrogi sposób poprawić wygląd elewacji, Mycie wraz z impregnacją jest znacznie tańszą opcją niż nowa powłoka malarska. Już teraz widzimy, że będzie coraz większe zapotrzebowanie na tego typu usługi – twierdzi Agnieszka Chmiel.

Umyjemto oprócz świadczenia usług mycia i malowania jest również dystrybutorem chemii bezpiecznej dla środowiska naturalnego. – Z racji tego możemy zaproponować niższe ceny zaopatrzenia w nowoczesne środki myjące i impregnujące – mówi Agnieszka Chmiel.

Jak zapewnia franczyzodawca, aby rozpocząć współpracę konieczne jest posiadanie samochodu oraz co najmniej dwóch pracowników, którzy pomogą w prowadzeniu biznesu. Docelowo chcemy mieć 16 franczyzobiorców, po jednym na każde województwo. Na razie mamy jednego, który od czerwca tego roku ma wyłączność na województwo śląskie – dodaje Agnieszka Chmiel.

Ile na start?

Opłata wstępna dla franczyzobiorców z pięciu największych województw (mazowieckie, śląskie, wielkopolskie, małopolskie i dolnośląskie) wynosi 749 tys. zł, dla pozostałych  499 tys. zł. Stała opłata miesięczna  szacowana jest na 5 proc. od obrotu w pierwszym roku współpracy, a w kolejnych latach 7 proc. (w tym 2 proc. to marketing) od obrotu. Jak sugeruje franczyzodawca, opłata startowa zwraca się już po 1,5 roku.

A co franczyzodawca oferuje wzamian? Twierdzi, że zapewnia profesjonalne szkolenie praktyczne oraz teoretyczne z zakresu mycia i malowania elewacji, ale nie tylko. – Wiemy, że nie każdy jest dobrym handlowcem, dlatego też każdy franczyzobiorca otrzymuje od nas wsparcie marketingowe, a także oferujemy sprawdzone sposoby pozyskiwania klientów, doradztwo prawne oraz autorskie oprogramowanie – mówi Agnieszka Chmiel.


Inwestycja w biznes / Opłata wstępna dla franczyzobiorców z pięciu największych województw (mazowieckie, śląskie, wielkopolskie, małopolskie i dolnośląskie) wynosi 749 tys. zł, dla pozostałych – 499 tys. zł.

POPULARNE NA FORUM

Punkt przesyłek kurierskich

ja poznałem histroie moich dwóch ostatnich paczek wysyłałem radio i mikroskop zapakowane w pudełka zmierzyłem wymiary wpisałem wyliczyło mi za jedna paczke 25zl za...

68 wypowiedzi
ostatnia 22.04.2020
Co sądzicie o myjni bezdotykowej??

No właśnie podobnie jaki Nikola polecam dodatkowe sprzęty, takie jak odkurzacze, np. udoskonalenie w postaci możliwości płatności kartą.... takie niewielu z nas ma przy...

33 wypowiedzi
ostatnia 19.12.2019
Biznes na spółkę z franczyzodawcą

też przyklaskuję pomysłowi z wynajmem w selfstorage, dobrze pomyślane :)

13 wypowiedzi
ostatnia 20.01.2019
Biznes na spółkę z franczyzodawcą

też korzystam z kryspinowskiego magazynu less mess, tzn korzystałem kilka miesięcy temu, bardzo dobra jakośc usługi, jak zajdzie potrzeba to mam sprawdzony magazyn, żeby...

13 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2019
Dom starców - biznes przemilczany

Dobry wieczór, czytam Państwa komentarze i skóra mi cierpnie jak pomyślę, że za parę miesięcy będę musiała oddać moją chorą na Alzheimera Mamę do domu seniora....

13 wypowiedzi
ostatnia 05.01.2019
Dom starców - biznes przemilczany

Nie w każdym domu opieki dzieje się źle. Ja mam matkę w ZOLu Dom Rodzinny w Nowym Dworze Mazowieckim i tam nie można się do niczego przyczepić. Starsze osoby mają...

13 wypowiedzi
ostatnia 23.12.2018
Biznes na spółkę z franczyzodawcą

jakmieszkasz w krakowie i po drodze Ci do Kryspinowa to spróbuj Less Mess ;)

13 wypowiedzi
ostatnia 08.12.2018
Przychodnia Medyczna - franczyza

teraz to same apteki i przychodnie, spoleczenstwo sie starzeje

4 wypowiedzi
ostatnia 20.11.2018