Kawiarnia z oryginalnym menu

Coraz więcej kawy / W połowie marca rusza kolejny coffee point Lafye, w Poznaniu. W najbliższych planach jest również otwarcie we Wrocławiu.
Poniedziałek
09.03.2020
Kawa z zawartością konopi albo z suplementami dla sportowców – to najnowsze produkty w ofercie marki Lafaye. Koncept wkrótce otwiera też kolejny franczyzowy coffee point.
 

Lafaye to rodzinna marka, prowadząca sieć wysp kawowych, w których można napić się kawy, ale też ją kupić (ziarnistą lub mieloną oraz kapsułki typu nesspresso). Kawy pochodzą z własnej palarni. Koncept ma obecnie dwa punkty własne oraz trzy wyspy franczyzowe. W połowie marca rusza kolejny coffee point, w Poznaniu. W najbliższych planach jest również otwarcie we Wrocławiu.

Oprócz kaw, stoiska mają też w ofercie: herbaty z Rwandy, akcesoria kawowe tj. ekspresy na kapsułki, spieniacze do mleka, kubki termiczne. Franczyzobiorcy mogą również sprzedawać przekąski z lokalnych cukierni lub piekarni np.: muffinki, ciasta, sałatki, kanapki, napoje zimne.

Z konopią i suplementami

Asortyment marki Lafaye systematycznie rośnie.
– Wprowadziliśmy do oferty cannabi coffee, czyli kawę z dodatkiem konopi siewnych, mieloną oraz w kapsułkach typu nespresso – mówi Robert Kubrak, współwłaściciel marki Lafaye. – Konopie zawierają wiele witamin i mikroelementów, a ponadto cenne kanabinoidy, w tym CBD, o działaniu prozdrowotnym. Powszechnie stosuje się je w terapiach antynowotworowych, u osób chorych na padaczkę, stwardnienie rozsiane, cierpiących na depresję, bezsenność czy po chemioterapii.

Poza kawą z konopią Lafaye ma w ofercie także cannabi tea. Herbatę z konopi można kupić w postaci suszu w puszkach lub w formie kapsułek.
 – Na wiosnę planujemy wprowadzenie do sprzedaży cannabi ice tea, czyli mrożonej herbaty z konopi, z różnymi dodatkami: cytryną, miętą, miodem – zapowiada Robert Kubrak.

To nie wszystkie nowości. Po wielomiesięcznych badaniach i testach Lafaye przygotowało także kawy w kapsułkach z suplementami dla sportowców. 
Dodawane przez nas suplementy, jak AAKG, kreatyna czy l-karnityna m.in. wpływają na zwiększenie wydajności, przyspieszenie rozbudowy mięśni, wspomagają też ich regenerację – wyjaśnia franczyzodawca Lafaye. – Te kawy występują w wersjach smakowych, jest też kawa pure, o bardzo wysokiej zawartości kofeiny. Produkty są przeznaczone dla klubów sportowych, klubów fitness, siłowni. Franczyzobiorcy na swoim terenie mogą zająć się ich bezpośrednią sprzedażą w tego typu miejscach.

Kawa we franczyzie

Sieć coffee pointów Lafaye rozwija się w galeriach handlowych, choć nie jest to jedyna możliwość lokalizacji.
– Jesteśmy otwarci na pomysły i propozycje franczyzobiorców co do wyboru ciekawych miejsc na nasze wyspy – podkreśla Robert Kubrak. – Doświadczenie pokazuje, że nasz koncept sprawdzi się najlepiej w dużych miastach, nawet powyżej 200 tys. mieszkańców, ewentualnie takich, gdzie jest dużo studentów.

Licencjodawca dostarcza i montuje gotowe do pracy stoisko, którego cena zaczyna się od 44 tys. zł. Przy wyspie jest też kilka stolików dla klientów. Franczyzobiorcy oraz ich pracownicy przechodzą szkolenia, m.in.: z zakresu parzenia kawy, znajomości produktów, standardów obsługi klienta.
Nie ma opłaty za przystąpienie do sieci. Miesięczna opłata franczyzowa wynosi 500 zł.

WIZYTÓWKA MARKI LAFAYE

Koncept wysp kawowych, z kawą z własnej palarni.

LAFAYE W 2019 ROKU

  • punkty własne 2
  • punkty franczyzowe 3
  • kwota inwestycji od 44 tys.

Kawa z dodatkiem / Po wielomiesięcznych badaniach i testach Lafaye przygotowało także kawy w kapsułkach z suplementami dla sportowców.