Jak się ma kebap w galerii?

Nowi w sieci / W ostatnich tygodniach Berlin Doner Kebap otworzył lokale w Gdańsku i Krakowie.
Piątek
05.06.2020
Berlin Döner Kebap w ciągu ostatnich trzech tygodni otworzył dwa nowe lokale. Jak wyglądają obroty marki w galeriach handlowych?
 

Koncept Berlin Döner Kebap na polskim rynku działa już od 20 lat. We franczyzie rozwija się od 2012 roku. W tej chwili ma 55 lokali. Najnowsze otwarcia odbyły się w maju i czerwcu, w Gdańsku i Krakowie. Obydwa lokale powstały w centrach handlowych (Galerii Przymorze oraz Galerii Krakowskiej), podobnie jak zdecydowana większość wszystkich placówek Berlin Döner Kebap.

W tej chwili taka lokalizacja oznacza niestety spadek obrotów, ze względu na niższą odwiedzalność galerii. Franczyzodawca liczy jednak, że to stan przejściowy. 
– W tym momencie obserwujemy różne wysokości spadków, w centrach o różnych profilach działalności – mówi Karol Kostyrka, menedżer ds. rozwoju marki Berlin Döner Kebap. – Dla przykładu, te opierające się na profilu modowym odnotowują większe spadki od tych, które bazują na większym udziale powierzchni hipermarketu spożywczego. Dodatkowo większe, procentowe spadki pojawiają się w miejscach, w których zwykle sprzedaż była relatywnie wysoka w ramach naszej sieci. Bazując na obecnym doświadczeniu liczymy jednak na to, że wraz z upływem czasu będziemy wracać do sprzedażowej normalności.

Inwestycja w kebap

Berlin Döner Kebap nastawia się na rozwój głównie w miastach liczących powyżej 100 tys. mieszkańców, choć nie wyklucza też mniejszych. Franczyzodawca pomaga dobrać odpowiedni lokal i negocjować czynsz najmu. Minimalna potrzebna powierzchnia to 40 m2. Centrala ocenia potencjał danej lokalizacji, robiąc symulację kosztów i przychodów.

Franczyzobiorca otrzymuje projekt technologiczny dla swojej restauracji, w którym znajduje się m.in. opis i ustawienie wszelkich potrzebnych urządzeń. Średni koszt inwestycji w lokal Berlin Döner Kebap to 500 tys. zł – w tej kwocie zawierają się wszystkie zakupy, prace, projekty, pozwolenia itp. Franczyzobiorca powinien mieć 200 tys. zł kapitału własnego. Reszta może zostać sfinansowana leasingiem lub kredytem.
Kandydat na franczyzobiorcę nie musi mieć doświadczenia w gastronomii. Franczyzodawca zapewnia szkolenia, które całościowo przygotują licencjobiorcę do pracy w restauracji. Podobne szkolenia przechodzi również menedżer lokalu oraz najważniejsze osoby z personelu.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że pomimo ostatnich, dość trudnych dla gastronomii okoliczności możemy dalej się rozwijać. Na horyzoncie mamy kolejne tegoroczne otwarcia – dodaje Karol Kostyrka. – Dynamicznie rozwija się także kanał delivery, który znacznie zyskał na popularności w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

 

WIZYTÓWKA MARKI Berlin Döner Kebap

Sieć lokali gastronomicznych serwujących kebap.

  • 55 placówek
  • średnia kwota inwestycji 500 tys.
  • rozwój w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców

Na start / Średni koszt inwestycji w lokal Berlin Döner Kebap to 500 tys. zł.

POPULARNE NA FORUM

Sushi we franczyzie - przegląd sprawdzonych pomysłów na bines

Pytanie do Redakcji: Dlaczego na pasku reklamowym pojawiają się reklamy franczyzodawców którzy działają na granicy prawa, zawierają w umowach klauzule abuzywne, są...

1 wypowiedzi
ostatnia 02.02.2023
Ile kosztuje McDonald's?

Ciekawe że budujesz restauracje za własne pieniądze ale zostaję własnością centrali

1 wypowiedzi
ostatnia 24.12.2022
Dolci Sapori - Mniami

Jeżeli jesteś również poszkodowaną osobą przez tą firmę proszę o kontakt, do pozwu zbiorowego przeciwko tej firmie.

2 wypowiedzi
ostatnia 27.11.2022
Dolci Sapori - Mniami

OSTRZEGAM WSZYSTKICH PRZED TĄ FIRMĄ !!!! Jako były franczyzobiorca mogę potwierdzić, że firma nie jest w żaden sposób wiarygodna, rzetelna ani godna zaufania....

2 wypowiedzi
ostatnia 27.11.2022
McDonalds opinie o franczyzie

Nowa lokalizacja w Jarosławiu na Podkarpaciu podbija wszelkie standardy. czas oczekiwania na realizację zamówienia przekracza pół godziny jedno zamówienie składa 3a...

2 wypowiedzi
ostatnia 04.06.2022
MEET & Fit slow Food

No właśnie poprzednie posty o Meet and Fit było wiele komentarzy jakimś cudem wszystko zniknęło natomiast komentarze o Boby Burger są do dzisiaj jak powinno być na...

6 wypowiedzi
ostatnia 02.04.2022
MEET & Fit slow Food

Łucja116 znana z poprzednich postów o MEET & FIT to osoba z kręgu franczyzodawcy

6 wypowiedzi
ostatnia 01.04.2022
MEET & Fit slow Food

Faktycznie nie ma co ukrywać, że w tej franczyzie Franczyzobiorca jest tylko i wyłącznie dawcą kapitału i nowym adresem na stronie www. Biznes kończy sie z długiem,...

6 wypowiedzi
ostatnia 01.04.2022