Sklep z odzieżą dziecięcą
Sieć sklepów z ubraniami dla dzieci i młodzieży 5.10.15 liczy obecnie ok. 240 placówek.
– Każdego roku dedykowany zespół pracuje na rozwojem naszej sieci i rok w rok udaje nam się utrzymać tę tendencję. Tak też jest w tym roku – mówi Marek Czupryna, prezes zarządu spółki Komex, która jest właścicielem marki 5.10.15. – Otworzyliśmy sporo nowych sklepów, większość z nich już w czasie odmrażania gospodarki. Powstały m.in. w Bytomiu, Legnicy, Kwidzyniu i Gorzowie Wielkopolskim.
Franczyzobiorcy zainteresowani
Licencjodawca zapewnia, że pandemia nie wpłynęła na poziom zainteresowania franczyzą marki.
– Każdy z nas zdaje sobie sprawę, że pandemia ma wpływ na wszystko, przez następnych kilka lat wiele biznesów będzie wyglądało inaczej. Przetrwają te najbardziej stabilne – nie ukrywa Marek Czupryna. – Jesteśmy obecni na rynku odzieży dziecięcej od ponad 25 lat. To ćwierćwiecze pokazało nam, że metodyczna praca, rozwój sieci franczyzowej, inwestycja w e-commerce, e-marketing, klub lojalnościowy oraz nowe technologie są dobrą taktyką. Zainteresowanie posiadaniem sklepu z logo 5.10.15. ze względu na naszą rozpoznawalność, jak i niski próg inwestycji, cały czas utrzymuje się na wysokim poziomie i nie zmienił tego nawet okres pandemii.
Podobnie jak w przypadku wielu innych branż, w okresie lockdownu sprzedaż , kiedy sklepy stacjonarne były zamknięte, przeniosła się do internetu.
– Kiedy możliwe było ponowne otwarcie sklepów, biznes płynnie wrócił do tradycyjnego kanału sprzedaży – dodaje Marek Czupryna.
Inwestycja i wsparcie
Aby móc otworzyć sklep pod szyldem 5.10.15., należy posiadać założoną działalność gospodarczą , dysponować lokalem o powierzchni od 55 m2 i lokalizacją w miejscu o charakterze handlowym. W zależności od miasta może to być centrum handlowe, ale też centrum miasta, jedna z jego głównych ulic lub pasaż handlowy. W przypadku sklepu mieszczącego się przy ulicy ważne jest, aby był on na parterze i miał przynajmniej jedną witrynę.
5.10.15 oferuje wyposażenie sklepu za niespełna 30 tys. zł. Pakiet ten dotyczy sklepów o pow. do 70 m2 z jedną standardową witryną, a składają się na niego: meble, manekiny, wieszaki, drobne elementy wyposażenia oraz materiały reklamowe.
Według centrali, sklep można otworzyć już w ok. cztery tygodnie od momentu podpisania umowy. W ramach pakietu franczyzowego licencjobiorca otrzymuje kompleksowe szkolenia ze sprzedaży obsługi systemu i visual merchandisingu, podręcznik operacyjny, projekt sklepu oraz wyposażenie w sprzęt komputerowy.
– Co ważne i co wyróżnia Komex na rynku, franczyzobiorca nie inwestuje w towar, a to oznacza, że pracuje na produktach sieci, ale to ona je finansuje i tym samym ponosi koszty przecen, kiedy nadchodzi czas wyprzedaży. Taki układ jest bardzo dobrze przyjmowany przez rynek – podkreśla Marek Czupryna.
WIZYTÓWKA 5.10.15
Sieć sklepów z odzieżą dla dzieci.
- ok. 240 placówek
- inwestycja od 29,9 tys. zł
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
Rozwiń skrzydła i otwórz nowy rozdział w swoim życiu zawodowym!
Dwudziesta pierwsza edycja Targów Franczyza w Pałacu Kultury i Nauki przyciąga coraz więcej interesujących wystawców. Targi najlepszych pomysłów na biznes startują 19 października i potrwają trzy dni.
Marzysz o miejscu pracy, gdzie będziesz się czuć jak w domu? Praca będzie przyjemnością i pasją, a nie obowiązkiem?
Na pewno taki, w którym franczyzobiorcy mogą liczyć na solidne wsparcie franczyzodawcy. Przedstawiamy kilkadziesiąt konceptów franczyzowych, w których inwestycję warto rozważyć w 2023 roku.
Który biznes zarobi w nowym roku? Na to pytanie znajdziesz odpowiedź w grudniowym numerze miesięcznika "Własny Biznes FRANCHISING".
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Kredigo otwiera więcej biur niż planował. Partnerzy, żeby zarobić, muszą nauczyć się dobrze weryfikować klientów.
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
Wiele osób wciąż myli franczyzę z franszyzą, która jest pojęciem z rynku ubezpieczeń. Niepoprawna jest również franczyzna czy też franszczyzna.
Paweł Marynowski z ZapieCKanek startuje z franczyzą. Czym zapiekanki jego marki wyróżniają się od konkurencji?
POPULARNE NA FORUM
Dzień dziecka - prezenty
u nas tak samo ;)
5 -10- 15 wypowiedziała wszystkie umowy
Witam chodzi mi o sklepy 51015 ponieważ chciałam otworzyć ten sklep u siebie w mieście i pan z którym rozmawiałam nic nie wspominał o kłopotach a dowiadywalam się we...
Centra handlowe na celowniku
Sklepy online teraz przezywają prawdziwy rozkwit.
Pieluszki typu pampers
Mam dostęp do pieluszek dada w ilościach tir. Wszystko legalnie bo na rynkach wschodnich są juz podróbki. Zapraszam do współpracy :)
Dzień dziecka - prezenty
U nas na dzień dziecka są tylko słodycze i to tak w niewielkiej ilości. Dzieci jakoś nie mają wielkich oczekiwań w kwestii prezentów na ten dzień.
Wydawanie książek dla dzieci – bajeczny interes
Wszyscy piszą, że wchodzą ale zero konkretów. Można więcej szczegółowych informacji poznać.
Obrót w sklepie z odzieżą dziecięcą
możesz popytać także inne osoby które prowadzą taki sklep
Sklep z zabawkami - czy warto prowadzić?
to spamowanie typu "będą potrzebne Ci regały, koleżanka szukała i znalazła" ... ludzie, nie stać Was na uczciwą reklamę tylko tworzycie takie bzdurne historie? Jak dla...