Sklep z odzieżą dziecięcą

Lokal na sklep / Aby móc otworzyć sklep pod szyldem 5.10.15., należy dysponować lokalem o powierzchni od 55 m2 z jedną standardową witryną.
Poniedziałek
14.09.2020
5.10.15 cały czas otwiera nowe sklepy. Jak zostać franczyzobiorcą marki?
 

Sieć sklepów z ubraniami dla dzieci i młodzieży 5.10.15 liczy obecnie ok. 240 placówek. 

– Każdego roku dedykowany zespół pracuje na rozwojem naszej sieci i rok w rok udaje nam się utrzymać tę tendencję. Tak też jest w tym roku – mówi Marek Czupryna, prezes zarządu spółki Komex, która jest właścicielem marki 5.10.15. – Otworzyliśmy sporo nowych sklepów, większość z nich już w czasie odmrażania gospodarki. Powstały m.in. w Bytomiu, Legnicy, Kwidzyniu i Gorzowie Wielkopolskim.

Franczyzobiorcy zainteresowani

Licencjodawca zapewnia, że pandemia nie wpłynęła na poziom zainteresowania franczyzą marki.

– Każdy z nas zdaje sobie sprawę, że pandemia ma wpływ na wszystko, przez następnych kilka lat wiele biznesów będzie wyglądało inaczej. Przetrwają te najbardziej stabilne – nie ukrywa Marek Czupryna. – Jesteśmy obecni na rynku odzieży dziecięcej od ponad 25 lat. To ćwierćwiecze pokazało nam, że metodyczna praca, rozwój sieci franczyzowej, inwestycja w e-commerce, e-marketing, klub lojalnościowy oraz nowe technologie są dobrą taktyką. Zainteresowanie posiadaniem sklepu z logo 5.10.15. ze względu na naszą rozpoznawalność, jak i niski próg inwestycji, cały czas utrzymuje się na wysokim poziomie i nie zmienił tego nawet okres pandemii.

Podobnie jak w przypadku wielu innych branż, w okresie lockdownu sprzedaż , kiedy sklepy stacjonarne były zamknięte, przeniosła się do internetu. 

– Kiedy możliwe było ponowne otwarcie sklepów, biznes płynnie wrócił do tradycyjnego kanału sprzedaży – dodaje Marek Czupryna.

Inwestycja i wsparcie

Aby móc otworzyć sklep pod szyldem 5.10.15., należy posiadać założoną działalność gospodarczą , dysponować lokalem o powierzchni od 55 m2 i lokalizacją w miejscu o charakterze handlowym. W zależności od miasta może to być centrum handlowe, ale też centrum miasta, jedna z jego głównych ulic lub pasaż handlowy. W przypadku sklepu mieszczącego się przy ulicy ważne jest, aby był on na parterze i miał przynajmniej jedną witrynę.

5.10.15 oferuje wyposażenie sklepu za niespełna 30 tys. zł. Pakiet ten dotyczy sklepów o pow. do 70 m2 z jedną standardową witryną, a składają się na niego: meble, manekiny, wieszaki, drobne elementy wyposażenia oraz materiały reklamowe.

Według centrali, sklep można otworzyć już w ok. cztery tygodnie od momentu podpisania umowy. W ramach pakietu franczyzowego licencjobiorca otrzymuje kompleksowe szkolenia ze sprzedaży obsługi systemu i visual merchandisingu, podręcznik operacyjny, projekt sklepu oraz wyposażenie w sprzęt komputerowy.

– Co ważne i co wyróżnia Komex na rynku, franczyzobiorca nie inwestuje w towar, a to oznacza, że pracuje na produktach sieci, ale to ona je finansuje i tym samym ponosi koszty przecen, kiedy nadchodzi czas wyprzedaży. Taki układ jest bardzo dobrze przyjmowany przez rynek – podkreśla Marek Czupryna.

 

WIZYTÓWKA 5.10.15

Sieć sklepów z odzieżą dla dzieci.

  • ok. 240 placówek
  • inwestycja od 29,9 tys. zł

Marek Czupryna, prezes firmy Komex: / "Zainteresowanie posiadaniem sklepu z logo 5.10.15. ze względu na naszą rozpoznawalność, jak i niski próg inwestycji, cały czas utrzymuje się na wysokim poziomie."