Szersza oferta / Oprócz asortymentu podłogowego, w sklepach Komfort można kupić wyposażenie łazienek, kuchni oraz meble i dekoracje.
Niedziela
07.03.2021
– Nasze sklepy franczyzowe dobrze radzą sobie w pandemii. Niektóre już w listopadzie zrealizowały ubiegłoroczny plan sprzedażowy – mówi Marta Parafińska z Komfortu.
 

Ostatni czas to dla sieci Komfort spore zmiany...

Owszem. Dotychczas byliśmy kojarzeni przede wszystkim z asortymentem podłogowym. Ale ostatnio bardzo znacząco rozwinęliśmy nasze portfolio. Poszerzyliśmy ofertę o wyposażenie łazienek, kuchni oraz meble i dekoracje. Dzięki temu klient może z nami wyremontować całe mieszkanie, od projektu aż po montaż.

Wszystkie produkty z nowego asortymentu klient może kupić online i odebrać w wybranym przez siebie sklepie lub zamówić dostawę do domu. Pierwsza ekspozycja łazienkowa, kuchenna i meblowa została wprowadzona blisko dwa lata temu w Warszawie i Gdańsku. Dzisiaj taki asortyment dostępny jest już w ponad 30 sklepach, od tego roku także we franczyzowych.

Rozumiem, że liczba sklepów z poszerzoną ofertą będzie systematycznie rosła?

W najbliższych dwóch latach, oprócz otwierania nowych lokalizacji, planujemy też rozbudować już działające sklepy i poszerzać ich ofertę. Rozmawiamy z naszymi franczyzobiorcami i ustalamy terminy rozbudowy ich salonów, ponieważ nowe kategorie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Nowe sklepy franczyzowe chcemy otwierać już z pełnym asortymentem, dostępnym w naszej sieci. Komplementarność proponowanych produktów i usług to rozwiązanie, którego klienci poszukują. Natomiast jeśli nie będzie takiej możliwości, chociażby ze względów lokalowych, to nadal jest też możliwość uruchomienia sklepu wyłącznie z asortymentem podłogowym.

Ile trzeba zainwestować w sklep?

Mamy promocję dla nowych franczyzobiorców – inwestycja w otwarcie salonu z poszerzonym asortymentem to obecnie 90 tys. zł netto. Natomiast sklep z samą ofertą podłóg to wydatek rzędu 65 tys. zł netto. W bardzo dużym zakresie partycypujemy w kosztach otwarcia salonu. Wystarczy wspomnieć, że cena wykonania ekspozycji w każdej kategorii produktowej to kwota około 150-200 tys. zł. Zapewniamy projekt, pełne wyposażenie sklepu oraz jesteśmy odpowiedzialni za zatowarowanie. Partner musi tak naprawdę przygotować w lokalu ściany, oświetlenie oraz zapewnić równą powierzchnię pod położenie wykładzin. My przygotowujemy salon pod klucz, aby był gotowy na przyjęcie klientów.

Jakie macie wymagania wobec kandydatów na franczyzobiorców?

Atutem będzie na pewno doświadczenie branżowe albo w handlu. Jednak nie jest to warunek konieczny. Bardziej niż doświadczenie liczy się nastawienie i zaangażowanie. Niedawno do naszej sieci dołączyła np. para nauczycieli, którzy w trakcie pandemii postanowili się przebranżowić.

Ubiegły rok był niewątpliwym wyzwaniem dla handlu, ze względu na wszelkie obostrzenia i restrykcje związane z koronawirusem. Jednak także w tym trudnym czasie sklepy franczyzowe Komfort radziły sobie bardzo dobrze. Niektóre już w listopadzie zrealizowały całoroczny plan sprzedażowy.

 

WIZYTÓWKA MARKI KOMFORT

Sieć sklepów z wyposażeniem wnętrz.

  • kwota inwestycji od 65 tys. zł netto
  • lokal o powierzchni 350-650 m2
  • umowa franczyzowa na 5 lat

Marta Parafińska, menedżer ds. franczyzy Komfort / "W najbliższych dwóch latach, oprócz otwierania nowych lokalizacji, planujemy też rozbudować już działające sklepy i poszerzać ich ofertę".