Dobre miejsca / Kawiarnie Bike Cafe stoją w miejscach popularnych turystycznie, parkach, przy deptakach, ruchliwych ulicach.
Piątek
18.06.2021
Bike Café liczy, że w przyszłym roku liczba rowerowych kawiarni z tym szyldem przekroczy setkę.
 

Sieć rowerowych kawiarni Bike Café istnieje od 2012 roku. Ma 48 franczyzobiorców, 20 z nich zdecydowało się zainwestować w więcej niż jednen rower. Obecnie w całej Polsce koncept ma 86 mobilnych kawiarni.

– Szacujemy, że do końca tego roku będzie ich ponad 90, a w przyszłym roku przekroczymy setkę – mówi Michał Mołdrzyk, kierownik sprzedaży Bike Café,

Przez cały rok

Rowerowe kawiarnie kojarzą się z latem, ale tak naprawdę mogą działać przez cały rok.

– Część kawiarni pracuje sezonowo, ze względu na letni potencjał wybranych lokalizacji – przyznaje Michał Mołdrzyk. - Ale większość działa całorocznie. Nasze rowery są przystosowane do różnych temperatur i warunków atmosferycznych.

Kawiarnie stoją w miejscach popularnych turystycznie, parkach, przy deptakach, ruchliwych ulicach. Ale mogą też zostać ustawione na dworcach, lotniskach czy w biurowcach. Choć te ostatnie lokalizacje akurat straciły klientów z powodu pandemii.

– To prawda, podobnie jak fakt, że zmniejszyła się liczba eventów, na których nasze kawiarnie także bardzo często się pojawiały. Ale mobilna gastronomia ma tę zaletę, że łatwo zmienić lokalizację – podkreśla Michał Mołdrzyk. – A ruch w parkach rok do roku wzrósł aż o 20 proc., co wydatnie zwiększa potencjał takich miejsc i wpływa pozytywnie na wyniki sprzedażowe naszych franczyzobiorców. Poza tym mogli też normalnie działać w okresie, gdy stacjonarne lokale były zamknięte z powodu lockdownu gastronomii.

Rower dla każdego

Rowery Bike Café są wyposażone w ekspresy ciśnieniowe oraz systemy zasilające, które umożliwiają przygotowanie 800 espresso bez konieczności ładowania. Dzięki Bike Café Monitoring System  franczyzobiorcy mogą zdalnie zarządzać swoim biznesem – np. kontrolować zużycie kawy, czasy pracy pracowników, rowery mają też geolokalizację.

W zależności od wybranej opcji koszt rowerowej kawiarni to od 46,9 do 69,9 tys. zł netto. Można skorzystać z leasingu. Jest też możliwość wynajmu długoterminowego, ale – jak przyznaje sam franczyzodawca – to mniej opłacalna forma współpracy niż zakup roweru.

Od każdego sprzedanego espresso franczyzodawca pobiera 0,6 zł prowizji. Jest też stała opłata miesięczna w wysokości 119 zł – za obsługę systemu płatności (franczyzodawca zapewnia kasę fiskalną oraz terminal płatniczy) i aplikacji mobilnej. Ta ostatnia - Bike Café Friends – właśnie jest wprowadzana przez centralę. Klienci będą mogli zbierać w niej punkty za zakupy i wymieniać np. na darmową kawę czy paczkę ziaren.

– W aplikacji mogą też znaleźć najbliższy rower Bike Café i wyznaczyć do niego trasę – dodaje Michał Mołdrzyk.

 

WIZYTÓWKA BIKE CAFE

Sieć mobilnych kawiarni.

  • 86 punktów
  • 48 franczyzobiorców
  • minimalna inwestycja 46,9 tys. zł netto

Rowery Bike Café są wyposażone w ekspresy ciśnieniowe.