Sklep dla kobiet, biznes dla każdego

Prawie pół na pół / Obecnie w sieci Quiosque działają 162 salony, z których prawie połowa to sklepy franczyzowe.
Sobota
11.09.2021
Franczyzodawca sieci sklepów odzieżowych Quiosque szuka franczyzobiorców. Kto może nim zostać?
 

Quiosque to marka odzieżowa skierowana do kobiet, oferująca modele dla różnych typów sylwetki i szeroki wybór rozmiarów, od 36 do 48. Obecnie w sieci działają 162 salony, z których prawie połowa to sklepy franczyzowe. 

– Główny nacisk kładziemy obecnie na pracę z istniejącymi salonami, jednak nie pozostajemy zamknięci na możliwości rozwoju sieci. Cały czas prowadzimy rozmowy z potencjalnymi nowymi partnerami – zapewnia Małgorzata Larwa, dyrektor ds. ekspansji w Quiosque.

Odpowiedni lokal

Kandydaci na franczyzobiorców nie muszą mieć doświadczenia w branży odzieżowej. Wysokość początkowej inwestycji jest uzależniona od wielkości i stanu lokalu będącego w posiadaniu franczyzobiorcy i sięga od 1 tys. do 2 tys. zł na 1 m2. Poza tym w skład kwoty początkowej wchodzi opłata pilotażowa w wysokości 19,5 tys. zł oraz zabezpieczenie. Nie ma za to opłat za udzielenie licencji oraz miesięcznych. Partnerzy zarabiają na prowizji od sprzedaży produktów marki. Przewidywany zwrot inwestycji to około dwóch lat.

Podstawowy warunek umożliwiający rozpoczęcie współpracy z Quiosque to posiadanie odpowiedniego lokalu.

– Preferowane przez nas lokalizacje to galerie lub ulice handlowe w miejscowościach powyżej 25 tys. mieszkańców. Minimalna powierzchnia wynosi 80 m2, a optymalna 100 m2. Jeśli osoba, która chce rozpocząć współpracę z marką, nie posiada odpowiedniego lokalu, służymy pomocą w jego znalezieniu i negocjacjach z centrum handlowym – mówi Małgorzata Larwa. – Drugim istotnym elementem przy podejmowaniu współpracy jest posiadanie przez partnera odpowiedniego wkładu finansowego, na wyposażenie lokalu i dostosowanie do standardów marki. Franczyzobiorcy otrzymują od nas także szerokie wsparcie w zakresie prowadzenia sklepu, zarządzania towarem oraz doboru personelu – dodaje.

To co jej zdaniem wyróżnia Quiosque od innych marek to duży nacisk na doradztwo.

– Dbamy o to, żeby każda klientka mogła liczyć na doradców, którzy pomogą jej dobrać ubrania dopasowane do figury i typu urody – mówi Małgorzata Larwa.

Stabilna sytuacja

Pomimo braku rządowej pomocy, sklepy stacjonarne sieci Quiosque przetrwały kolejne lockdowny, w niemal niezmienionej liczbie.

– Zawdzięczamy to głównie determinacji wszystkich pracowników. Okazywali oni dużą cierpliwość i zrozumienie w obliczu trudności, które dotknęły naszą firmę i walczyli o każdego klienta, służąc mu fachowym doradztwem – mówi Małgorzata Larwa.

Były one także wspierane przez centralę na różne sposoby.

– Udzielaliśmy im pomocy w negocjacjach z centrami handlowymi oraz pomogliśmy zorganizować webinary z prawnikami, dotyczące problemów z płatnościami czynszów za okresy lockdownów – mówi Małgorzata Larwa.

Partnerzy sieci mogą liczyć także na wsparcie regionalnych menedżerów sprzedaży oraz działu marketingu.

– Przeprowadziliśmy szereg kampanii prosprzedażowych, których celem było zwiększenie liczby klientów w sklepach – mówi Małgorzata Larwa.

WIZYTÓWKA SIECI QUIOSQUE

Sieć sklepów z odzieżą dla kobiet.

  • liczba placówek – 162
  • kwota inwestycji – od 1 do 2 tys. za m2
  • opłata wstępna – 19,5 tys. zł
  • zwrot z inwestycji – 2 lata

Małgorzata Larwa, dyrektor ds. ekspansji w Quiosque / "Preferowane przez nas lokalizacje to galerie lub ulice handlowe w miejscowościach powyżej 25 tys. mieszkańców".
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

ja bym obstawiał dla niemowlaków to zawsze schodi a młode mamusie mają swira na punkcie wyglądu dziecka

38 wypowiedzi
ostatnia 19.01.2023
Jak założyć stronę Online z luksusową odzieżą?

Sama strona z takimi rzeczami, to koszt od3 do 10 tys, ale drugie to koszt pozycjonowania i reklamy to juz worek bez dna

4 wypowiedzi
ostatnia 19.01.2023
Kto prowadził / prowadzi salon Esotiq

Chciałabym się dowiedzieć coś więcej na temat współpracy z frmą Esotiq, Bardzo proszę o kontakt osób które prowadziły , bądź prowadzą franczyzę...

27 wypowiedzi
ostatnia 19.12.2022
Klienci patrzą na metkę

Ten człowiek to zwykły oszust. Prowadząc firmę wyłudził duże środki od wielu osób. Przegrał sprawy Sądowe, komornik siedzi mu na głowie od wielu lat. Na hipotece...

1 wypowiedzi
ostatnia 18.10.2022
Sklep Z odzieżą używaną

Dzień dobry. Chodzi mi po głowie otwarcie sklepu z odzieżą używaną o powierzchni około 500 metrów kwadratowych. Czynsz wydaje się niewygórowany, około 13 tys zł...

1 wypowiedzi
ostatnia 12.12.2021
Greenpoint we franczyzie- jak to działa naprawdę?

Czy masz sklep na warunkach Greenpoint? Jak wygląda współpraca? Podobno ta marka się dobrze rozwija. Może znacie więcej szczegółów współpracy poza tymi ogólnymi,...

1 wypowiedzi
ostatnia 16.08.2021
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Myślę, że jest to dobry pomysł na biznes, ale trzeba się czymś wyróżnić. Nie ma sensu sprzedawać ciuchów takich, jakie są w każdym innym sklepie.

38 wypowiedzi
ostatnia 12.04.2021
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

A chciałabyś sprowadzać odzież czy raczej coś swojego produkować?

38 wypowiedzi
ostatnia 02.02.2021