Sklep dla kobiet, biznes dla każdego

Prawie pół na pół / Obecnie w sieci Quiosque działają 162 salony, z których prawie połowa to sklepy franczyzowe.
Sobota
11.09.2021
Franczyzodawca sieci sklepów odzieżowych Quiosque szuka franczyzobiorców. Kto może nim zostać?
 

Quiosque to marka odzieżowa skierowana do kobiet, oferująca modele dla różnych typów sylwetki i szeroki wybór rozmiarów, od 36 do 48. Obecnie w sieci działają 162 salony, z których prawie połowa to sklepy franczyzowe. 

– Główny nacisk kładziemy obecnie na pracę z istniejącymi salonami, jednak nie pozostajemy zamknięci na możliwości rozwoju sieci. Cały czas prowadzimy rozmowy z potencjalnymi nowymi partnerami – zapewnia Małgorzata Larwa, dyrektor ds. ekspansji w Quiosque.

Odpowiedni lokal

Kandydaci na franczyzobiorców nie muszą mieć doświadczenia w branży odzieżowej. Wysokość początkowej inwestycji jest uzależniona od wielkości i stanu lokalu będącego w posiadaniu franczyzobiorcy i sięga od 1 tys. do 2 tys. zł na 1 m2. Poza tym w skład kwoty początkowej wchodzi opłata pilotażowa w wysokości 19,5 tys. zł oraz zabezpieczenie. Nie ma za to opłat za udzielenie licencji oraz miesięcznych. Partnerzy zarabiają na prowizji od sprzedaży produktów marki. Przewidywany zwrot inwestycji to około dwóch lat.

Podstawowy warunek umożliwiający rozpoczęcie współpracy z Quiosque to posiadanie odpowiedniego lokalu.

– Preferowane przez nas lokalizacje to galerie lub ulice handlowe w miejscowościach powyżej 25 tys. mieszkańców. Minimalna powierzchnia wynosi 80 m2, a optymalna 100 m2. Jeśli osoba, która chce rozpocząć współpracę z marką, nie posiada odpowiedniego lokalu, służymy pomocą w jego znalezieniu i negocjacjach z centrum handlowym – mówi Małgorzata Larwa. – Drugim istotnym elementem przy podejmowaniu współpracy jest posiadanie przez partnera odpowiedniego wkładu finansowego, na wyposażenie lokalu i dostosowanie do standardów marki. Franczyzobiorcy otrzymują od nas także szerokie wsparcie w zakresie prowadzenia sklepu, zarządzania towarem oraz doboru personelu – dodaje.

To co jej zdaniem wyróżnia Quiosque od innych marek to duży nacisk na doradztwo.

– Dbamy o to, żeby każda klientka mogła liczyć na doradców, którzy pomogą jej dobrać ubrania dopasowane do figury i typu urody – mówi Małgorzata Larwa.

Stabilna sytuacja

Pomimo braku rządowej pomocy, sklepy stacjonarne sieci Quiosque przetrwały kolejne lockdowny, w niemal niezmienionej liczbie.

– Zawdzięczamy to głównie determinacji wszystkich pracowników. Okazywali oni dużą cierpliwość i zrozumienie w obliczu trudności, które dotknęły naszą firmę i walczyli o każdego klienta, służąc mu fachowym doradztwem – mówi Małgorzata Larwa.

Były one także wspierane przez centralę na różne sposoby.

– Udzielaliśmy im pomocy w negocjacjach z centrami handlowymi oraz pomogliśmy zorganizować webinary z prawnikami, dotyczące problemów z płatnościami czynszów za okresy lockdownów – mówi Małgorzata Larwa.

Partnerzy sieci mogą liczyć także na wsparcie regionalnych menedżerów sprzedaży oraz działu marketingu.

– Przeprowadziliśmy szereg kampanii prosprzedażowych, których celem było zwiększenie liczby klientów w sklepach – mówi Małgorzata Larwa.

WIZYTÓWKA SIECI QUIOSQUE

Sieć sklepów z odzieżą dla kobiet.

  • liczba placówek – 162
  • kwota inwestycji – od 1 do 2 tys. za m2
  • opłata wstępna – 19,5 tys. zł
  • zwrot z inwestycji – 2 lata

Małgorzata Larwa, dyrektor ds. ekspansji w Quiosque / "Preferowane przez nas lokalizacje to galerie lub ulice handlowe w miejscowościach powyżej 25 tys. mieszkańców".
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Greenpoint we franczyzie- jak to działa naprawdę?

Czy masz sklep na warunkach Greenpoint? Jak wygląda współpraca? Podobno ta marka się dobrze rozwija. Może znacie więcej szczegółów współpracy poza tymi ogólnymi,...

1 wypowiedzi
ostatnia 16.08.2021
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Myślę, że jest to dobry pomysł na biznes, ale trzeba się czymś wyróżnić. Nie ma sensu sprzedawać ciuchów takich, jakie są w każdym innym sklepie.

37 wypowiedzi
ostatnia 12.04.2021
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

A chciałabyś sprowadzać odzież czy raczej coś swojego produkować?

37 wypowiedzi
ostatnia 02.02.2021
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Ja myślę, że warto :)

37 wypowiedzi
ostatnia 25.11.2020
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Jeśli czujesz się w tym dobrze, masz sprecyzowany plan i wiesz, jak to zrobić — dlaczego nie! Jeśli natomiast nie do końca wiesz, a z pytań wnioskuję, że chyba tak...

37 wypowiedzi
ostatnia 27.07.2020
Sklep Medicine oraz ich okropne zachowanie względem klienta

Nie spotkałam się nigdy z takim postępowaniem. Co konkretnie było przyczyną odmowy?

4 wypowiedzi
ostatnia 20.07.2020
Cropp Town w katalogu franczyz i systemów partnerskich

Podbijam pytanie i czy to dobry moment zeby wchodzic w taki biznes czy lepiej w gastronimie na przyklad, bo ludzie czescie jedza niz ciuchy kupują?

3 wypowiedzi
ostatnia 21.06.2020
Moodo - czy warto inwestować?

Co mysliucie o tym w miescie 65 tyś mieszkancow? Mysle nad tym, bo to w miare proste lub mysle o jakiejs prostej gastronmii. Co polecacie?

88 wypowiedzi
ostatnia 21.06.2020