Sieciowe salony fryzjerskie i kosmetyczne przynoszą przychody, o których samodzielne zakłady mogą tylko pomarzyć – prezentujemy przegląd najlepszych i najliczniejszych sieci. Ponadto sprawdzamy, jaką rolę w biznesie i w życiu pełnią detektywi, rozmawiamy z Jackiem Santorskim, psychologiem i biznesmenem, właścicielem firmy konsultingowej zajmującej się psychologią biznesu. W numerze opisujemy również historię marki McDonald’s i sposób na biznes właścicieli sklepu odzieżowego Bertoni. Doradzamy jak uniknąć kar w urzędzie skarbowym i czy warto finansować inwestycję przez leasing.
 

W czerwcowym numerze 6/2007 (28)

Temat numeru

Zyski mają styl
Sieciowy salon fryzjerski pod znaną marką przynosi przychody, o których samodzielny zakład może tylko pomarzyć – tak przynajmniej zapewniają sami fryzjerzy. Podobnie dzieje się w salonach kosmetycznych.

W przeglądzie licencji na biznes w branży fryzjerskiej i kosmetycznej opisujemy sieć: Camille Albane, Budny Hair Design, Eric Stipa, Jean Luis David, Drogerie A’propos, Aromabar, Organique, Kosmetyczny Instytut Dr Irena Eris, Vacu Fit i Bailine.

Raport specjalny

Zostań detektywem
Choć śledzenie zdradzających mężów i żon jest wciąż głównym źródłem utrzymania dla detektywów, coraz częściej dostają oni zlecenia biznesowe. Tropią podejrzanych pracowników i pomagają w zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.

Moim zdaniem

Gospodarka wieloustawowa
- W Polsce jest co najmniej 800 aktów prawnych regulujących działalność gospodarczą, a Sejm rocznie uchwala następne 200 ustaw, z których ponad 60 proc. to nowelizacje regulacji już istniejących – mówi Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, dyrektor departamentu ekspertyz ekonomicznych PKPP Lewiatan.

Kto pokocha Wokulskiego?
- Czy w Polsce wypada być bogatym? Nie wypada. Mimo, że poziom akceptacji społecznej dla Przedsiębiorców znów się nieco podniósł, to i tak wciąż daleko im do nauczycielek WF-u i aktorów drugiego planu – mówi Arkadiusz Słodkowski, wydawca miesięcznika Własny Biznes FRANCHISING.

Fakty trendy

Podniebne menu we własnym lokalu
Lot Catering tworzy sieć Podniebnych Barków, ale rozwija również współpracę z restauracjami działającymi pod własnym szyldem. Na zlecenie przygotowuje dla nich gotowe dania i półprodukty.

Sieć wchłania sieć
Dobre Dla Domu, sieć specjalistycznych sklepów z podłogami, panelami i drzwiami nie zwalnia z budową sieci franczyzowej. W maju pod logo DDD zaczęły funkcjonować cztery kolejne sklepy – wszystkie działały wcześniej pod inną marką.

Amerykański sen o lataniu
Re/Max, amerykańska sieć agencji nieruchomości, chce otworzyć w Polsce co najmniej 600 agencji. Nawet jeśli zajmie jej to 20 lat.

W zdrowym ciele Naturhouse
Naturhouse rozbudowuje sieć franczyzowych sklepów z ofertą dla dbających o dietę. W ciągu roku otworzono 15 placówek. Polacy chętnie odchudzają się za pieniądze.

Mini z Wielkopolski
Uruchomienie stu placówek w całej Polsce i zdobycie 200 tysięcy klientów – taki plan zamierza zrealizować Minibank, nowy projekt uruchomiony przez BZ WBK.

Ponadto informacje o firmach i sieciach: Sfinks, Troll, Top Secret, Textilmarket, Subway, Intermarche, Bricomarche, Arno Komputer, AIGO, PAF Operator Pocztowy, Pasztecik, BZ WBK, BPH, Getin Bank, Komputronik, Premio, Ochnik, Gino Rossi i Auxilium.

Własny Biznes

Adrenalina kręci jak złoto
To, co odróżnia biznesmena od innych ludzi to łatwość, z jaką zauważa i wykorzystuje nadarzającą się szansę. Bo szansę dostaje prawie każdy z nas – mówi Jacek Santorski, psycholog i biznesmen, właściciel firmy konsultingowej zajmującej się psychologią biznesu.

Katalog franczyz i systemów partnerskich

210 pomysłów na biznes
Franchising, partnerstwo lub agencja to sposób na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków.

Moja firma

Ksero: biznes skopiowany
Przedsiębiorcy, którzy chcą otworzyć punkt z małą poligrafią, muszą zainwestować w niego powyżej stu tysięcy złotych.

Ojcowie hamburgera
Jednocześnie kochany i nienawidzony. Według przeciwników uosobienie globalnej korporacji. Dla innych, a jest ich kilkaset milionów na całym świecie, ulubione miejsce, w którym każdego dnia zajadają się hamburgerami i frytkami. Symbol amerykańskiej gospodarki i globalnego sukcesu – McDonald’s.

Załóż firmę w cudzym banku
Sprzedawca kredytów w Polsce to najczęściej własna firma w formie działalności gospodarczej. Sprzedawcę łączy z bankiem umowa na sprzedaż produktów hipotecznych i klauzula o wyłączności.

Irlandzki pub czy swojska karczma
Polacy wyszli z domów, żeby zjeść i wypić. Dane pokazują, że coraz chętniej piją piwo w barach, pubach, a nawet restauracjach.

Czy Duńczycy wygrają z Vistulą
Mężczyźni w Polsce chcą się dobrze ubierać, więc polubili zakupy. Dostrzegło to dwóch biznesmenów, którzy postanowili założyć sklep z duńską odzieżą wyłącznie dla panów.

Tajnos zakupos
Klient zachęcony reklamą przychodzi do sklepu odzieżowego. Ubrania mu się podobają, ma pieniądze, a mimo to nic nie kupuje. Prawdopodobnie zniechęciła go obsługa albo zła prezentacja cen przy towarach – wynika z badania „tajemniczy klient”.

Krytyczna Polka w przymierzalni
Zakupy to podobno przyjemność. Mając w pamięci moją ostatnią wędrówkę po sklepach, trudno mi się z tym zgodzić. Oto relacje z moich własnych badań mystery shopper. W ogóle nie starałam się być obiektywna.

Steki menadżera

Jak hartowały się placki hiszpańskie
– W 2002 roku jakaś kobieta zatrząsnęła się na noc w ubikacji naszej restauracji. Napisała o tym Wyborcza. A my zamiast się zmartwić, poczuliśmy się ważni. Tak media dostrzegły sukces Telepizzy – o zarządzaniu siecią pizzerii opowiada Jacek Cabaj, dyrektor handlowy Telepizzy.

Dobre rady

Jak dobrze wybrać centrum handlowe
Budowa centrum handlowego trwa kilka lat. Żeby ocenić, czy obiekt odniesie sukces, kiedy istnieje tylko na planie, trzeba dowiedzieć się przynajmniej, dla jakiego typu klienta jest budowany.

Leasing czy kredyt
Spłata kredytu może być bardziej elastyczna niż regulowanie rat leasingowych, natomiast dzięki leasingowi firma może odnieść większe korzyści podatkowe.

Jak nie podpaść urzędowi skarbowemu
Na każdym przedsiębiorcy ciążą obowiązki fiskalne polegające na składaniu licznych formularzy, opłacaniu podatków i składek wraz z zaliczkami. Jeśli przedsiębiorca spóźni się z ich wypełnieniem choćby o dzień, skutki mogą się okazać bardzo dotkliwe. Są jednak sposoby, aby wyjść z opresji obronną ręką.

Wzrośnie spadnie

Strach ma czerwone oczy bessy
Gdy rynek rośnie od kilku lat, warto poczytać o bessie, żeby potem nie czuć się zaskoczonym.

Jak nie firma, to akcje lub nieruchomości
W co lepiej inwestować? Jeśli nie w firmę, to może w akcje, a może w nieruchomości? Bieżącą sytuację na giełdzie i na rynku komentują eksperci.

Miesięcznik Własny Biznes FRANCHISING możesz zamówić przez internet w księgarni (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Ruch oraz FranPress.


Zasady i warunki zakupów

Prenumerata roczna - 12 numerów w promocyjnej cenie

Prenumerata obejmuje 12 kolejnych numerów miesięcznika "Własny Biznes FRANCHISING" i jest sprzedawana w promocyjnej cenie 59 zł. Zamawiający wybiera wydanie, od którego rozpocznie się okres prenumeraty. W pierwszej przesyłce wysyłamy miesięczniki, które ukazały się dotychczas. Kolejne numery będą nadawane w pierwszym dniu sprzedaży bezpośrednio z drukarni.

Koszt dostawy

Dostawa na terenie Polski jest bezpłatna, dotyczy to wszystkich produktów dostępnych na Franchising.pl. Koszt dostawy poza Polskę:

  • Europa (w tym Rosja, Turcja i Izrael) - 25 zł (w przypadku prenumeraty 300 zł);
  • Ameryka Północna i Afryka - 30 zł (w przypadku prenumeraty 360 zł);
  • Ameryka Południowa i Azja - 36 zł (w przypadku prenumeraty 432 zł);
  • Australia i Oceania - 50 zł (w przypadku prenumeraty 600 zł).

Warunki dostawy

Zamówienia wysyłamy w ciągu 2 dni roboczych po potwierdzeniu otrzymania zapłaty lub potwierdzeniu zamówienia pobraniowego. Zamówienia wysyłamy za pośrednictwem Poczty Polskiej. Czas dostawy zamówienia na terenie Polski to zazwyczaj od 1 do 5 dni roboczych. Czas dostawy kurierem Inpost to zazwyczaj 1-2 dni robocze. Przesyłki zagraniczne nadajemy wyłącznie Pocztą Polską. Czas dostawy zamówienia za granicę to zazwyczaj od 7 do 14 dni roboczych. 

Formy płatności

Lista dostępnych form płatności:

  • BLIK
  • Google Pay, Apple Pay, Masterpass,
  • karta: Visa, Mastercard, Maestro: (debetowa lub kredytowa),
  • bankowość internetowa: Alior Bank, Bank Nowy, BNP Paribas, BOŚ, Banki Spółdzielcze, CitiHandlowy, Crédit Agricole, Getin, ING, iPKO, Inteligo, mBank, Millennium, Nest Bank, Pekao, Plus Bank, Santander,
  • tradycyjny przelew bankowy: (potwierdzenie wpłaty otrzymujemy wraz z wyciągiem bankowym za dzień poprzedni),
  • pobranie: zapłata kurierowi Inpost przy odbiorze za dopłatą 9,50 zł.

Płatności BLIK i przez system bankowości internetowej realizowane są przez PayU S.A.

Proforma

Jeżeli potrzebują Państwo proformy do dokonania płatności przelewem prosimy o zamieszczenie informacji w uwagach podczas składania zamówienia. Proformę prześlemy na wskazany adres mailowy.

Zwroty i reklamacje

Prasa nie podlega zwrotom, w przypadku pozostałych artykułów nabywca może je zwrócić 14 dni od otrzymania przesyłki. Prosimy o odesłanie zwracanych artykułów na adres firmy podany poniżej. Pytania i reklamacje prosimy kierować na adres zakupy@franchising.pl lub telefonicznie na numer +48 22 560 80 22.

Dane firmy

PROFIT system Sp. z o.o.
ul. Brązownicza 16
01-929 Warszawa
NIP 5222550821, REGON 016299073, KRS:183748