Zaplanuj własną firmę na urlopie!

Pierwsze oznaki końca recesji to dobry czas na zastanowienie się nad otwarciem własnego biznesu. W lipcowym numerze szukamy więc pieniędzy na start własnej firmy i badamy, które branże jako pierwsze odczują ożywienie. Zakładamy własny sad i sprawdzamy, czy warto otworzyć firmę windykacyjną i sklep mięsny. Radzimy też, jak napisać franczyzowy biznesplan. Zainwestuj we Własny Biznes i dowiedz się, jak zarobić!
 

W lipcowym numerze 07/2009 (53)

Temat numeru

Biznes dobrze wyposażony
Branżę sklepów budowlanych i wyposażenia wnętrz charakteryzuje duże rozdrobnienie. Czas spowolnienia gospodarczego ma to zmienić – specjaliści z branży prognozują wiele konsolidacji.

W przeglądzie rynku opisujemy następujące firmy i sieci: Abra, BoConcept, Bricomarche, Budvar, Borga, DDD Dobre Dla Domu, Eurofirany, Flora Poland, Glazura Królewska, Komfort, Majster, Meble Vox, Metalplast, Mirad, MM Ceramika, Portas, Ruck Zuck, Składy Meblowe ToTu, ŚwiatSypialni.pl.

Raport specjalny

Pokerowe sprawdzam dla franczyzodawców
Postanowiliśmy sprawdzić, jak firmy franczyzowe traktują potencjalnych franczyzobiorców przy pierwszym kontakcie. Wniosek – franczyzodawcy powinni się poprawić.

Pod kątem konta

Podatki w Polsce podniesie liberał?
- Polskę trzeba kochać jak kobietę: za urodę, nie za charakter. I najlepiej bez prób zrozumienia - pisze Arkadiusz Słodkowski, wydawca "Własnego Biznesu".

Dobry szef bez wysokiego IQ
- Skandynawski pisarz George Brandes napisał: „Tłum będzie podążał za liderem, który jest dwadzieścia kroków przed nim. Ale jeżeli lider jest tysiąc kroków przed ludźmi, nie pójdą za nim, bo nie będą go widzieli” - pisze Robert Kozak prezes zarządu oraz partner w firmie szkoleniowej Brian Tracy International.

Fakty trendy

Franczyza bankowa kryzysu się nie boi
Z powodu kryzysu banki wstrzymały lub mocno ograniczyły otwarcia własnych oddziałów. Bankowa franczyza rozwija się nadal.

Kobieta na swoim
Anna Hass otworzyła w Jelczu-Lask wicach pod Wrocławiem placówkę partnerską eurobanku – główną nagrodę w konkursie „Wygraj eurobank!”.

Galerie handlowe wchodzą do małych miast
Inwestorzy coraz częściej doceniają potencjał mniejszych miast, w których klient nie jest jeszcze rozpieszczony.

W piekle lubią dobre marki
Najpóźniej we wrześniu Outlet Polska rozpocznie budowę partnerskiej sieci sklepów outletowych pod własną marką – City Hell.

Najpierw herbatka, potem setka
Czas na Herbatę zamierza do końca roku powiększyć sieć o pięć kolejnych sklepów. Zanim będzie ich setka w Polsce, pierwszy pojawi się w Niemczech.

Dobry wynik Subwaya
W pierwszym kwartale 2009 roku Subway zwiększył obroty o 19 proc.

Pośrednicy finansowi: powoli w górę
Według ekspertów rynek doradztwa finansowego będzie nadal się rozwijał, chociaż nie w takim tempie, jakie zakładano jeszcze niedawno.

Ostatnia droga General Motors
Ikona amerykańskiego przemysłu, gigant motoryzacyjny General Motors, złożył wniosek o upadłość. Rząd Stanów Zjednoczonych nie mógł już dłużej utrzymywać koncernu przy życiu.

Wzrośnie spadnie

Titanic rozbije się w 2011 roku
Porównując wyniki gospodarki polskiej z ostatniego okresu z rezultatami osiąganymi przez inne kraje, można dojść do trochę niespodziewanego wniosku, że nasz kraj wyrasta na gwiazdę gospodarki europejskiej.

Japońska gospodarka w stanie krytycznym
Spadek produkcji spowodowany jest przede wszystkim załamaniem eksportu, który z kwartału na kwartał osłabił się o 26 proc.

Polacy wracają do funduszy inwestycyjnych?
Po raz pierwszy od 20 miesięcy klienci funduszy inwestycyjnych przynieśli do nich więcej pieniędzy, niż z nich wypłacili. Jednak bardzo daleko nam jeszcze do boomu podobnego do tego sprzed dwóch lat.

Akcje w dół, waluty w górę!
Lato może przynieść momenty zwrotne na rynkach akcji i złotego.

Katalog franczyz i systemów partnerskich

311 pomysłów na biznes
Franchising, partnerstwo lub agencja to sposób na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków.

Własny Biznes

Mój teatr walczy z grillem
– Tworząc teatr, wzięliśmy na siebie straszne obciążenie – ok. 4,5 mln zł kredytu. Nawet nie chcemy myśleć, co by się stało, gdyby nam się noga powinęła - mówią Emilian Kamiński i Justyna Sieńczyłło

Moja firma

Prowizja za ściąganie
Odzyskiwanie długów to zajęcie, które mu kryzys sprzyja. Windykatorzy w chudych latach gospodarki mają więcej pracy niż zwykle.

Po szynkę tylko do mięsnego
Rarytasy ze sklepu mięsnego są chętnie kupowane przez mieszkańców miast i wsi. Handel szynką, schabem i żeberkami to dochodowy interes.

Nie daj się wydrylować
Sadownicy to osoby niezwykle cierpliwe. Muszą czekać, aż posadzone drzewka się przyjmą, a następnie urosną i dadzą plon w postaci owoców. Najdłużej czekają na zwrot z inwestycji.

Steki menedżera

Wózek klasy mercedesa
– Polskie społeczeństwo się starzeje, dajmy Polakom szanse na lepsze i zdrowsze życie – mówi Aneta Fendorf, dyrektor zarządzający firmy Mobilex, posiadającej sieć sklepów z zaopatrzeniem ortopedycznym.

Dobre rady

Piszemy franczyzowy biznesplan
Franczyzodawca może w trakcie negocjacji zaprezentować kandydatowi na franczyzobiorcę przykładowy plan finansowy opracowany przez centralę. Jest to jednak pewna uśredniona projekcja biznesplanu dla możliwego, acz nieistniejącego punktu. Dlatego dla swojego bezpieczeństwa warto przygotować własny, bardziej szczegółowy biznesplan.

Kasa na start
Własna firma to marzenie wielu osób. Przeszkodą w jego realizacji jest zwykle brak kapitału potrzebnego do rozkręcenia biznesu. Można temu zaradzić – urzędy pracy przyznają jednorazowe dotacje na założenie działalności gospodarczej.

Sprzedawca = cień klienta
Pracownik może być w sklepie najcenniejszym „towarem”. Jeśli odpowiednio go nie wyeksponujemy, utoniemy w morzu konkurencji.

ABC firmy

Jak zabezpieczyć interesy nowo tworzonej sieci franczyzowej?
Umowę franczyzową pisze się na złe czasy. Profesjonalnie przygotowana musi tak zabezpieczać interesy franczyzodawcy, aby uniknął przykrych niespodzianek, na które może go narazić niesolidny kontrahent.

Miesięcznik Własny Biznes FRANCHISING możesz zamówić przez internet w księgarni (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Ruch oraz FranPress.


Zasady i warunki zakupów

Prenumerata roczna - 12 numerów w promocyjnej cenie

Prenumerata obejmuje 12 kolejnych numerów miesięcznika "Własny Biznes FRANCHISING" i jest sprzedawana w promocyjnej cenie 59 zł. Zamawiający wybiera wydanie, od którego rozpocznie się okres prenumeraty. W pierwszej przesyłce wysyłamy miesięczniki, które ukazały się dotychczas. Kolejne numery będą nadawane w pierwszym dniu sprzedaży bezpośrednio z drukarni.

Koszt dostawy

Dostawa na terenie Polski jest bezpłatna, dotyczy to wszystkich produktów dostępnych na Franchising.pl. Koszt dostawy poza Polskę:

  • Europa (w tym Rosja, Turcja i Izrael) - 25 zł (w przypadku prenumeraty 300 zł);
  • Ameryka Północna i Afryka - 30 zł (w przypadku prenumeraty 360 zł);
  • Ameryka Południowa i Azja - 36 zł (w przypadku prenumeraty 432 zł);
  • Australia i Oceania - 50 zł (w przypadku prenumeraty 600 zł).

Warunki dostawy

Zamówienia wysyłamy w ciągu 2 dni roboczych po potwierdzeniu otrzymania zapłaty lub potwierdzeniu zamówienia pobraniowego. Zamówienia wysyłamy za pośrednictwem Poczty Polskiej. Czas dostawy zamówienia na terenie Polski to zazwyczaj od 1 do 5 dni roboczych. Czas dostawy kurierem Inpost to zazwyczaj 1-2 dni robocze. Przesyłki zagraniczne nadajemy wyłącznie Pocztą Polską. Czas dostawy zamówienia za granicę to zazwyczaj od 7 do 14 dni roboczych. 

Formy płatności

Lista dostępnych form płatności:

  • BLIK
  • Google Pay, Apple Pay, Masterpass,
  • karta: Visa, Mastercard, Maestro: (debetowa lub kredytowa),
  • bankowość internetowa: Alior Bank, Bank Nowy, BNP Paribas, BOŚ, Banki Spółdzielcze, CitiHandlowy, Crédit Agricole, Getin, ING, iPKO, Inteligo, mBank, Millennium, Nest Bank, Pekao, Plus Bank, Santander,
  • tradycyjny przelew bankowy: (potwierdzenie wpłaty otrzymujemy wraz z wyciągiem bankowym za dzień poprzedni),
  • pobranie: zapłata kurierowi Inpost przy odbiorze za dopłatą 9,50 zł.

Płatności BLIK i przez system bankowości internetowej realizowane są przez PayU S.A.

Proforma

Jeżeli potrzebują Państwo proformy do dokonania płatności przelewem prosimy o zamieszczenie informacji w uwagach podczas składania zamówienia. Proformę prześlemy na wskazany adres mailowy.

Zwroty i reklamacje

Prasa nie podlega zwrotom, w przypadku pozostałych artykułów nabywca może je zwrócić 14 dni od otrzymania przesyłki. Prosimy o odesłanie zwracanych artykułów na adres firmy podany poniżej. Pytania i reklamacje prosimy kierować na adres zakupy@franchising.pl lub telefonicznie na numer +48 22 560 80 22.

Dane firmy

PROFIT system Sp. z o.o.
ul. Brązownicza 16
01-929 Warszawa
NIP 5222550821, REGON 016299073, KRS:183748