Części zamienne z internetu
Witold Gazda, prezes zarządu Motoricus SA
Która z prowadzonych przez firmę działalności jest najważniejsza?
Nasza grupa kapitałowa zrzesza obecnie pięć spółek, w tym Motoricus.com zajmująca się sprzedażą akcesoriów samochodowych on-line i Motoricus Service odpowiedzialna za rozwój ogólnopolskiej sieci serwisów samochodowych. Pozostałe przedsięwzięcia związane są z działalnością logistyczną, poligraficzną i szeroko rozumianymi usługami interaktywnymi. Jednym z naszych priorytetów jest rozbudowa sieci serwisów samochodowych. Chcemy tego dokonać przede wszystkim dzięki współpracy na zasadach franczyzy, chociaż planujemy również otwarcia punktów własnych. Wpłynie to również na wzrost sprzedaży w sklepie internetowym. Możliwość jednoczesnego dokonania zakupu w sieci części samochodowych wraz z ich montażem w jednym z licznych serwisów powoduje, że klient jest obsłużony kompleksowo. Jest to przykład uzyskiwania efektu synergii, który stanowi klucz do sukcesu w tym biznesie. Dzięki temu obniżamy koszty funkcjonowania poszczególnych spółek zwiększając rentowność całej grupy kapitałowej.
Zakupy w sklepach internetowych części samochodowych to już chyba standard?
Tak, dlatego kolejny cel strategiczny to zakończenie procesu wdrażania specjalnej platformy internetowej. Narzędzie to pozwoli maksymalnie przyspieszyć i uprościć wszelkie procesy zachodzące na linii serwis Motoricus – klienci.
Czy rynkowa koniunktora sprzyja obecnie prowadzeniu serwisu samochodowego?
Cały czas przybywa w Polsce zarówno nowych, jak i używanych pojazdów. Jest to trend, który z pewnością będzie się utrzymywał jeszcze bardzo długo. Świadczy o tym fakt, że nawet kryzys, nie wpłynął na decyzje zakupowe Polaków. Ponadto wzrósł średni wiek samochodów w Polsce. Aktualnie jest to od 11 do 15 lat. Oba te czynniki powodują, że zarówno sprzedaż części, jak i naprawa pojazdów mogą spowodować w najbliższym czasie zwiększanie się popytu na usługi serwisowe. Musi to być jednak wsparte stałym rozwojem przekładającym się na podnoszenie jakości usług i sprostaniu tym samym zmieniającym się trendom w motoryzacji oraz rosnącym wymaganiom klientów. Niezbędne jest również optymalizowanie kosztów i poszukiwanie nowych źródeł przychodów dla tradycyjnych serwisów. Założenia te skutecznie realizujemy, co pozwala nam na efektywne konkurowanie na rynku.
Rozmawiał (boa)
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
– Na handlu używanymi samochodami nadal można zarobić – przekonuje Dawid Błachucki, franczyzodawca marki Handlarzyki.pl.
Zanim Michał Peksa został franczyzobiorcą LucArt, sam robił w sklepach tej sieci zakupy. Jak ocenia markę patrząc na nią z drugiej strony lady?
Franczyzodawca Handlarzyki.pl zapewnia, że minimalna marża na sprzedaży używanego auta to 2-3 tys. zł, a czasem nawet dwa razy więcej.
Franczyzodawca Blinkee.city zapewnia, że inwestycja w jego biznes zwraca się przeważnie w jeden sezon.
Polacy coraz chętniej zamiast kupować samochód, decydują się na jego wynajem. Trend ten zamierza wykorzystać firma Rentis, która szuka partnerów zainteresowanych uruchomieniem nowoczesnej wypożyczalni samochodów.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Gastronomia, bankowość, usługi? Sprawdzamy, jakie branże i koncepty franczyzowe dobrze radzą sobie na rynku i jaki pomysł na biznes najprawdopodobniej sprawdzi się w 2024 roku.
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Paweł Marynowski z ZapieCKanek startuje z franczyzą. Czym zapiekanki jego marki wyróżniają się od konkurencji?
Dwa gabinety pod szyldem Yasumi to za mało dla Aleksandry Michalskiej. Jakie ma plany na rozwój?
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
POPULARNE NA FORUM
Opłacalność franczyzy PKN Orlen
jeśli myślisz o wejściu w biznes z franczyzą Orlenu, to pewnie warto zacząć od jakiegoś researchu. Spróbuj skontaktować się bezpośrednio z przedstawicielami Orlenu,...
Ankieta dla posiadaczy stacji franczyzowej PKN Orlen SA
Dzień dobry, uprzejmie proszę o pomoc i wypełnienie ankiety dotyczącej opłacalności franczyzy stacji paliw PKN Orlen SA. Z góry dziękuję za poświęcony czas...
Opłacalność franczyzy PKN Orlen
Czy jest ktoś właścicielem franczyzy Orlenu i byłby w stanie mniej więcej podać jakich zysków można się spodziewać? Albo może ktoś posiada takie informacje?
Pieniądze z moto-sklepu
Rzeczywiście jest to forma biznesu która może zaciekawić wiele osób, a szczególnie warto połączyć ją np. jak ktoś ma z warsztatem samochodowym gdzie klienci na pewno...
Pieniądze z moto-sklepu
Zgadzam się, że dobrze działający biznes w branży motoryzacyjnej to LucArt który moim zdaniem jest świetną alternatywą dla osób które się tym interesują. Dają...
Pieniądze z moto-sklepu
Warto pójść w stronę franczyzy. W branży motoryzacyjnej najkorzystniejsza jest franczyza z Lucart Automotive. Wiem z doświadczenia :)
Pieniądze z moto-sklepu
To prawda wygląda bardzo obiecująco też sobie sprawdzę jak ta sieć się rozwija i jak klienci też są zadowoleni to będę miał trudne przemyślenia czy nie pójść...
Pieniądze z moto-sklepu
Chyba będę musiał sam się co do nich przekonać i sprawdzić jak to dokładnie wszystko działa i co najważniejsze czy ceny są rzeczywiście tak konkurencyjne względem...