Abra z nowym sklepem w Mielcu

12 salon franczyzowy Abry powstanie w Mielcu, mieście liczącym ponad 60 tys. mieszkańców położonym w północno-zachodniej części województwa podkarpackiego.
Czwartek
31.01.2013
Sieć salonów meblowych chce otwierać średnio jeden sklep miesięcznie. Część planów zrealizuje dzięki multibiorcom.
 

Abra, ogólnopolska sieć sklepów meblowych, w najbliższą sobotę 2 lutego otworzy w Mielcu placówkę franczyzową. Będzie to 12 punkt działający na licencji Abry. Jej właścicielem jest multibiorca, który działa w sieci od maja 2012 roku. W pierwszym półroczu br. ma zostać otwartych jeszcze pięć franczyzowych sklepów Abra.

Firma chce otwierać średnio jeden sklep w miesiącu. Jeżeli plan zostanie zrealizowany, na koniec 2013 roku pod szyldem Abra będzie funkcjonowało ponad 90 sklepów łącznie własnych i franczyzowych.
- Cztery sklepy powstaną w miastach południowej Polski, pozostałe są elementem nowej strategii rozwoju w północnej części kraju, gdzie chcemy zwiększyć swoją obecność – mówi Dorota Placzyńska, menedżer ds. rozwoju sieci franczyzowej.

Szyld Abry zawiśnie wkrótce w Ostrowcu Świętokrzyskim, Starogardzie Gdańskim, Dzierżoniowie i w Jaworznie. Koszt inwestycji w sklep o powierzchni ok. 600 mkw. wynosi ok. 90 tys. zł. Franczyzobiorcy otrzymują w ramach współpracy roczny nieoprocentowany kredyt na ekspozycję sklepu. Firma nie pobiera wstępnej opłaty franczyzowej. Sklepy franczyzowe Abry działają w miastach od 20 do 100 tys. mieszkańców.

(mk)


doradca we franczyzie