Bricomarché czuje wiosnę

Koszt inwestycji w franczyzowy supermarket Bricomarché wynosi 400 tys. zł. Wkład inwestycyjny nie jest opłatą licencyjną na rzecz centrali, tylko wkładem do własnej spółki, która będzie zarządzać supermarketem.
Środa
27.03.2013
W supermarketach sieci asortyment został poszerzony o nowe rośliny i akcesoria ogrodnicze.
 

Obecnie pod logo Bricomarché funkcjonuje w Polsce 89 supermarketów. Sieć obecna jest w 14 województwach. Systematyczne otwarcia nowych placówek wkrótce zapewnią jej obecność w całym kraju. – Wartość rynku „dom i ogród” w Polsce wynosi ok. 38 mld zł. Z czego handel sieciowy obejmuje prawie 40 proc. Aktualnie Bricomarché ma prawie 5,5 proc. udział w rynku DIY ("do it yourself" - przyp. red.) i jest pod względem liczby placówek drugą siecią z branży „dom i ogród” w Polsce. Te dane wskazują jaki jest potencjał rynku i możliwości rozwoju – mówi Marian Słomiak, pełnomocnik zarządu ITM Polska.

W 2013 roku Grupa Muszkieterów chce jeszcze bardziej umocnić pozycję Bricomarché w Polsce. Plany zakładają 17 otwarć supermarketów do końca roku. Trzy placówki już funkcjonują – w Barlinku, Nisku i w Tomaszowie Lubelskim, natomiast trzy kolejne są w trakcie realizacji. Nowe sklepy zostaną uruchomione za ok. pół roku w Kętrzynie, Przeworsku i w Ząbkowicach Śląskich.

Nowością w sieci jest zmiana aranżacji supermarketów Bricomarché, lepiej dopasowana do potrzeb klientów, którzy w sklepach „dom i ogród” robią zakupy z dwóch powodów – dla przyjemności (ogród, dekoracja wnętrz) lub z konieczności (budowlanka, majsterkowanie). Nowe supermarkety Bricomarché są większe, a najnowszy koncept posiada zadaszone powierzchnie dedykowane dla działu budowlanego i ogrodu. Powiększony został również zewnętrzny plac z roślinami i artykułami plenerowymi.

Aktualnie całkowita powierzchnia supermarketu Bricomarché wraz z zewnętrzną powierzchnią użytkową wynosi ok. 5 tys. m2. W asortymencie Bricomarché znajduje się ponad 20 tys. produktów. Sklepy oferują również dodatkowo usługi cięcia drewna, transport oraz realizację indywidualnych zamówień.

Koszt inwestycji w franczyzowy supermarket Bricomarché wynosi 400 tys. zł. Wkład inwestycyjny nie jest opłatą licencyjną na rzecz centrali, tylko wkładem do własnej spółki, która będzie zarządzać supermarketem. Takie same zasady inwestycji obowiązują w przypadku inwestycji w supermarket spożywczy Intermarché. Grupa Muszkieterów gwarantuje kandydatom na franczyzobiorców odbycie półrocznego szkolenia, które w pełni przygotuje ich do prowadzenia supermarketu.

(mk)


doradca we franczyzie