Franczyzodawca zapewnia swoim partnerom niektóre elementy wyposażenia lokalu oraz program komputerowy.
Poniedziałek
16.09.2013
Maxipizza zapowiada otwarcia w Poznaniu, Krakowie i Warszawie. Wcześniej musi jednak znaleźć partnerów z tych miast.
 

Pod logo Maxipizza działa obecnie dziewięć pizzerii, z czego sześć prowadzą franczyzobiorcy. Firma zamierza zwiększyć zasięg swojej sieci w największych polskich miastach, dlatego rozpoczyna poszukiwania franczyzobiorców, którzy będą chcieli poprowadzić pizzerie w Warszawie, Krakowie i Poznaniu.

- Staramy się, aby nasze pizzerie obejmowały swoim zasięgiem obszar zamieszkiwany przez ok. 100-110 tys. osób. Dlatego zdecydowaliśmy się otworzyć pizzerie w miastach, w których Maxipizza jest już obecna, ale potencjał rynku nie jest jeszcze w pełni wykorzystany – mówi Karol Molenda, członek rady nadzorczej Maxipizza SA.

Przyszły franczyzobiorca Maxpizza powinien dysponować lokalem o powierzchni co najmniej 100 m2. Kwota inwestycji kształtuje się na poziomie ok. 150 tys. zł i takie zasoby powinna posiadać osoba zainteresowana otwarciem własnej pizzerii Maxipizza. Franczyzodawca zapewnia swoim partnerom niektóre elementy wyposażenia lokalu oraz program komputerowy. Pracownicy pizzerii przechodzą miesięczny kurs wdrażający ich w standardy panujące w firmie.

- Jedną z cech wyróżniających nasz koncept na rynku jest rozbudowany system zamówień internetowych, dzięki któremu notujemy stały wzrost liczby zamówień – mówi Karol Molenda.

(mak)


Magdalena Krocz