- Od 1 czerwca funkcjonuje nowy zarząd spółki Pijalnie Czekolady. Poza zmianą właściciela spółki i zarządu nie przewidujemy zmian kadrowych, ani tez zmian zasad dotyczących franczyzy - deklaruje Magdalena Kołodziejska, rzecznik prasowy LOTTE Wedel.
Środa
04.06.2014
Spółka EBS sprzedała Pijalnie Czekolady E. Wedel. Co to oznacza dla franczyzobiorców? I czy pozbędzie się też swojej drugiej marki, pralni 5asec?
 

Sieć Pijalni Czekolady E. Wedel, która od 2011 pozostawała pod kontrolą spółki EBS, przechodzi w ręce spółki Lotte Wedel, należącej do japońskiego koncernu Lotte Group. Jak podaje Puls Biznesu, nowy właściciel chce intensywnie rozwijać sieć. W ciągu pięciu lat liczba pijalni ma wzrosnąć z obecnych 19 (z czego sześć to punkty franczyzowe) do 70.

Jednym z motywów zakupu była też chęć wzmocnienia spójności marki Wedel. Można się zatem spodziewać, że Japończycy nie poskąpią wydatków na nowe otwarcia, traktując sieć Pijalni jako swojego rodzaju front działań marketingowych. Takie rozwiązanie rynek marek sieciowych poznał już na przykładzie Piwiarni Warki, które, oprócz kanału dystrybucyjnego, stanowią dla Grupy Żywiec ważne narzędzie budowy wizerunku.

Huczne zapowiedzi otwarć składane przez nowego właściciela Pijalni mogą niepokoić franczyzowy Mount Blanc, sieci serwującej belgijską czekoladę. Koncept działa w Polsce od 2006 roku, do tej pory uruchomił 19 kawiarni. Zmiany układu sił na swoim rynku jego właściciele komentować nie chcą, ograniczając się do wyjawienia planów rozwoju.
- Negocjujemy umowy z kilkoma potencjalnymi franczyzobiorcami. Chcemy, aby na koniec roku nasza sieć liczyła 25 kawiarni – mówi Tomasz Piasecki, właściciel Mount Blanc.

Pomóc w realizacji planów mają franczyzobiorcy. Otwarcie kawiarni pod tym szyldem wymaga inwestycji przekraczającej 400 tys. zł.

Co dalej z grupą EBS, która pozbyła się jednej ze swoich dwóch flagowych sieci? Jej właściciele nie odpowiedzieli na nasze pytania dotyczące motywów sprzedaży Pijalni. Ten krok ma podwójne znaczenie, bo rodzi spekulacje na temat przyszłości sieci pralni 5asec, która również rozwija się we franczyzie. Można pokusić się o domysły, że Lotte Wedel zaproponował na tyle korzystną cenę, że decyzja o sprzedaży wydała się oczywista. Jeśli tak, to raczej nie ma co się spodziewać zmian sytuacji franczyzobiorców 5asec. Jeśli jednak okazałoby się, że właściciele EBS wpadli na pomysł, by zupełnie wycofać się z biznesu, wówczas może okazać się, że niedługo usłyszymy o kolejnym przejęciu…

(gum)

 

 

 

 


ZOBACZ W KATALOGU

7 Street – Bar & Grill
Bafra Kebab
Berlin Döner Kebap
Biesiadowo
Bike Café
Bistro Krówka i Połówka
Bobby Burger
BoBoQ
Burgerownie, Pizzerie, Trattorie, Kawiarnie
Carte d’Or Cafe
Chilli Mili
Chop Chop Lody Tajskie
Cleopatra
Coffeeloffee
Coffeeshop Company
Crazy Bubble
Crazy Piramid Pizza
Crema Caffe
Cukiernia Fit Cake
Da Grasso
Dolce Lato, Gelato...The Italian way
Domino’s Pizza
Easy Beer
Easy Wine
Erbil Doner Kebab
Express Oriental
Express Pizza – Ta prostokątna!
Fabryka Pizzy
Fornetti
Fresh Gelato
Frytki Belgijskie w Krakowie
Gloria Jean’s Coffees
Gruby Benek
Jack’s Bar & Restaurant
Kebab King
Koku Sushi
Kołacz na okrągło
Kreweta Tempura Bar
Krowarzywa
Kuchnia Marche
Lepione
Little Caesars Pizza
Lodolandia
Lodostrefa
Lody Bonano
Lody Marsjano
Lody Przygoda & Lavazza
Lody Smaki Natury
Makarun Spaghetti and Salad
McDonald’s
Meet & Fit – Slow Food
Mihiderka
Mini Melts
Ministerstwo Śledzia i Wódki
MOJITO LEMON
Mr Hamburger
Mr. Kebab
Naleśnikarnia Gramofon
New York Hot Dog
New York Pizza Department
Olimp
Organic Coffee & more
Pan Naleśnik
Papa John’s Pizza
Pierogarnia Stary Młyn
Pijalnia Wódki i Piwa
Pijalnie Czekolady E.Wedel
Pizzeria Stopiątka
Przystanek Pierogarnia
Red Hot Chicken
Restauracje Sphinx
Sbarro
Seta Disco, Seta Bistro
Setka Bar
Sevi Kebab
Shrimp House
So! Coffee
Stara Pączkarnia
Stava - niezawodne dowozy
Subway
Telepizza
U Lodziarzy Wytwórnia Lodów Polskich
Western Chicken
Western Tortilla
Willisch
Zdrowa Krowa Slow Food Fast
Zdrowa Micha bistro piekarnia