Clarks

INFORMACJE O SYSTEMIE FRANCZYZOWYM

OPIS SYSTEMU FRANCZYZOWEGO

Clarks – pionier rzemiosła obuwniczego

Brytyjska marka Clarks istnieje od 1825 roku. Nieprzerwanie od niespełna 200 lat jest światowym numerem jeden wśród producentów obuwia. 

Twórcami marki Clarks byli pionierzy branży obuwniczej, bracia Cyrus i James Clark, którzy rozpoczęli produkcję w miasteczku Street w pobliżu Glastonbury w Anglii.

Obuwie Clarks projektowane jest zgodnie z najnowszymi trendami mody przy wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii. Równie ważne dla Clarks są komfort i wygoda. Właśnie dzięki połączeniu tych cech buty marki Clarks są cenione przez klientów na całym świecie. Obok kolekcji obuwia klasycznego i codziennego użytku, dla kobiet, mężczyzn a także dzieci, Clarks oferuje również gamę obuwia sportowego.

Obecnie firma Clarks działa w 81 krajach na całym świecie, posiada ponad 300 salonów własnych i franczyzowych w Europie oraz prowadzi sklep e-commerce.

Planujemy rozbudowę sieci franczyzowej o 15-20 salonów w Polsce, a w Europie w sumie o 100 butików. System franczyzowy Clarks działa na podstawie umowy franczyzowej, oferuje atrakcyjny model biznesowy i kompleksowe wsparcie franczyzobiorcy w działalności detalicznej.

Sklepy Clarks działają w oparciu o najwyższe standardy sprzedaży. Nasi klienci otrzymują kompleksowe wsparcie handlowe, VM, doradztwo w zakresie produktu i działalności operacyjnej sklepu oraz korzystają z logo renomowanej, światowej marki i jej globalnych działań marketingowych.

Oferta franczyzowa Clarks skierowana jest do lokalnych i międzynarodowych przedsiębiorców, mających doświadczenie w prowadzeniu sklepów detalicznych. Zależy nam, by nasi partnerzy biznesowi osiągali sukcesy, dlatego franczyza Clarks działa w oparciu o sprawdzone, wypracowane standardy i wieloletnie doświadczenie z międzynarodowymi partnerami. 

Clarks oferuje współpracę zarówno w systemie franczyzowym, jak i partnerskim (zakup hurtowy).

JEDNOSTKI WŁASNE

Polska: 1

 Warszawa FO Annopol

JEDNOSTKI FRANCZYZOWE

Polska: 3

 Gdynia CH Riviera

 Krakow Galeria Krakowska

 Poznan CH Plaza

ZDJĘCIE PUNKTU SYSTEMU
INFORMACJE DLA FRANCZYZOBIORCY

WSPARCIE DLA FRANCZYZOBIORCY

Oferujemy:

 • Współpracę na podstawie umowy franczyzowej
 • Atrakcyjny model biznesowy oparty na systemie rabatów uzaleznionych od planów rozwoju sieci sklepów markowych Clarks i ich lokalizacji,
 • Dostęp do najnowszych kolekcji legendarnej brytyjskiej marki Clarks
 • Bezpośredni transfer danych i automatyczne uzupełnianie towaru
 • Udział w kosztach otwarcia sklepu
 • Wsparcie zespołu franczyzowego w zakresie:
 • negocjacji lokalizacji i powierzchni sklepu
 • aranżacji powierzchni wytycznych do przygotowania lokalu pod montaż mebli
 • wsparcie na każdym etapie procesu otwarcia sklepu
 • doboru asortymentu z uwzględnieniem produktów wspieranych marketingowo, nowości i bestsellerów pozwiązane z odpowiednim posezonowym systemem zwrotów
 • szkoleń z technologii produktu 

PRZEWIDYWANA SUMA INWESTYCJI

 • Brak opłat licencyjnych,
 • Bezpośredni transfer danych i licznik ruchu – koszt zależy od    liczby sklepów
 • Koszty przystosowania lokalu pod mebli – wysokość uzależniona jest od stanu lokalu,
 • Concept Meblowy (meble, oświetlenie, podłogi) – inwestycja współfinansowana przez Clarks

PODSTAWOWE WYMAGANIA SIECI

Poszukujemy:

 • partnerów zarówno z doświadczeniem w handlu detalicznym, jak i tych, którzy zamierzają rozpocząć nowy biznes
 • lokali w miasta powyżej 200 tys. Mieszkańców, w uzasadnbionych przypadkach możliwe mniejsze miasta
 • lokali w galeriach handlowych o odpowiednim profilu lub w handlowych centrach miast,
 • lokali o całkowitej wielkość sklepu: 80-120 mkw
 • lokali w otoczeniu marek odzieżowych i obuwniczych
 • partnerów o stabilnej sytuacji finansowej
 • partnerów  gotowych podjąć długoterminową współpracę

INFORMACJE O FRANCZYZODAWCY

C.& J. Clark Polska sp. z o.o.

Al. Jerozolimskie 81; 02-001 Warszawa

+48 784 063 863

natalia.walczak-szalek@clarks.com

Osoba do kontaktu dla kandydatów

Natalia Walczak-Szalek

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji. Informacje zawarte w formularzu zostaną przekazane bezpośrednio do Clarks.

Wiadomość
Imię i nazwisko *
Miejscowość *
Telefon *
E-mail *

Administratorem danych osobowych jest firma C.& J. Clark Polska sp. z o.o. (Al. Jerozolimskie 81; 02-001 Warszawa). Państwa dane osobowe będą przetwarzane w celu przedstawienia szczegółów dotyczących systemu franczyzowego Clarks oraz nawiązania współpracy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji powyższych celów. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych dostępne są w polityce prywatności na stronie .

PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Informacje zawarte w katalogu pochodzą od twórców systemów i prezentowane są w celu przybliżenia zasad współpracy z każdą z firm. Przed podpisaniem umowy każdy kandydat na franczyzobiorcę lub partnera powinien sam sprawdzić atrakcyjność oferty i wiarygodność informacji podawanych przez twórcę systemu. Wydawca nie odpowiada za szkody powstałe w wyniku dokonania lub zaniechania przez użytkownika określonych czynności prawnych w imieniu własnym czy też w cudzym imieniu, nawet jeżeli użytkownik przy podejmowaniu decyzji kierował się w jakiejkolwiek mierze informacjami zawartymi w katalogu franczyz.

Redakcja zastrzega sobie prawo do weryfikowania listy systemów oraz informacji zawartych w katalogu. W przypadku otrzymania informacji o tym, że prezentowane dane są nieprawdziwe lub nieaktualne prosimy o kontakt z redakcją.

PROFIT system sp. z o.o., wydawca portalu Franchising.pl, informuje, że nie gromadzi, ani nie przetwarza  informacji wysłanych za pomocą formularza kontaktowego. Wszystkie informacje wprowadzone w ankiecie są wysyłane jako email do organizatora systemu wymienionego w katalogu franczyz. Podmiot otrzymujący przesłane informacje będzie je wykorzystywał w celu udzieleniu informacji na przesłane zapytanie. Przesłanie jakichkolwiek swoich danych osobowych jest dobrowolne, a podmiotem odpowiedzialnym za gromadzenie i przetwarzanie ewentualnych danych osobowych jest organizator systemu otrzymujący formularz kontaktowy.