5palców

INFORMACJE O SYSTEMIE FRANCZYZOWYM

OPIS SYSTEMU FRANCZYZOWEGO

Firma RSA Sport jest wyłącznym dystrybutorem marki Vibram Fivefingers i Injinji w Polsce.

Vibram Fivefingers to obuwie wymyślone przez światowego lidera w produkcji podeszew – włoską firmę Vibram. Grupą produktów Vibram Fivefingers firma otwiera zupełnie nowy rozdział w swojej ponad 70-letniej historii, a jednocześnie staje się prekursorem rewolucji w obuwiu sportowym i nie tylko. Do tej pory kojarzony z doskonałymi podeszwami specjalistycznymi, będącymi synonimem bezpieczeństwa i trwałości, teraz będzie kojarzony z innowatorskim podejściem do obuwia w ogóle. Z drugiej strony pomysł podsunęła sama natura – Vibram postanowił tylko "nie przeszkadzać" jej w ewolucji. Obuwie to bowiem pozwala czerpać wszelkie korzyści z bosej aktywności ruchowej bez ryzyka skaleczenia. Idea obuwia, które jest „drugą skórą” na stopie, wywołała prawdziwe trzęsienie ziemi w świecie sportu, aktywności ruchowej, rekreacji i rehabilitacji, stając się absolutnym „must have”, każdego kto dba o zdrowie i kondycję.

Uzupełnieniem bogatej kolekcji marki Vibram Fivefingers jest znany amerykański producent profesjonalnych skarpet z palcami Injinji.

Istotą systemu jest sprzedaż detaliczna rewolucyjnego obuwia z palcami włoskiej marki Vibram Fivefingers oraz palczastych skarpet marki Injinji w formie sieci wysp handlowych, sklepów i stoisk firmowych pod szyldem 5palców.

JEDNOSTKI WŁASNE

2

JEDNOSTKI FRANCZYZOWE

2

ZDJĘCIE PUNKTU SYSTEMU
INFORMACJE DLA FRANCZYZOBIORCY

WSPARCIE DLA FRANCZYZOBIORCY

 • bezpłatna weryfikacja lokalizacji i lokalu zaproponowanego przez klienta,
 • bezpłatna pomoc w znalezieniu odpowiedniej lokalizacji oraz wsparcie przy negocjacjach warunków najmu,
 • bezpłatna koordynacja i pomoc w przygotowaniu projektu oraz adaptacji lokalu / stoiska w zakresie i na warunkach uzgodnionych umową partnerską,
 • zatowarowanie punktu partnerskiego oraz pomoc w zarządzaniu stanem magazynowym,
 • kompleksowe wsparcie w zakresie prowadzenia i funkcjonowania sklepu / stoiska,
 • niezbędne wsparcie marketingowe, wspólne akcje promocyjne i wyprzedażowe w ramach sieci,
 • termin otwarcia punktu handlowego to ok. 2- 3 miesiące od momentu podpisania umowy partnerskiej,
 • przyjazne, bardzo partnerskie warunki współpracy, tj. zapewnienie wyłączności na sprzedaż naszych marek w danym mieście, codzienny system domówień towaru poprzez platformę B2B, nieodpłatne cykliczne szkolenia personelu,
 • brak opłat licencyjnych.

PRZEWIDYWANA SUMA INWESTYCJI

Koszt całkowity uruchomienia wyspy handlowej wynosi ok. 100-120 tys. zł netto (wyspa, wyposażenie to ok. 30 proc. kosztu, towar – 70 proc.).

Koszt adaptacji sklepu wraz z towarem – w zależności od wielkości i standardu – 100-200 tys. zł.

Koszt stoiska firmowego w ramach sklepu multibrandowego (Vibram corner) – ok. 25-50 tys. zł (wyposażenie wraz z towarem).

Partner musi przedłożyć odpowiednie zabezpieczenie finansowe, w celu uzyskania limitu kredytowego niezbędnego do prowadzenia działalności. Wartość limitu kredytowego jest każdorazowo ustalana indywidualnie.


PODSTAWOWE WYMAGANIA SIECI

Dla wyspy handlowej 5palców:

 • lokalizacja w głównym ciągu komunikacyjnym (pasażu) popularnej galerii handlowej w dużym mieście
 • wyspa o powierzchni ok. 10-12 m2.

Dla sklepu multibrandowego:

 • własny lub wynajęty lokal o dowolnej powierzchni, w którym Vibram Corner zajmować będzie ok. 4 m (główny ciąg komunikacyjny sklepu) + 2 m bieżące ściany w dobrze wyeksponowanym miejscu. Preferowana lokalizacja: popularne centrum handlowe lub główna ulica handlowa w mieście powyżej 150 tys. mieszkańców.

Dla sklepu monobrandowego 5palców:

 • Własny lub wynajęty lokal o powierzchni powyżej ok. 20-30 m (powierzchnia sprzedaży wraz z zapleczem). Preferowana lokalizacja: popularne centrum handlowe w mieście powyżej 200 tys. mieszkańców.

Poszukujemy Partnerów Biznesowych w takich miastach jak:

 • Szczecin,
 • Poznań,
 • Wrocław,
 • Kraków,
 • Katowice,
 • Trójmiasto.

Jeżeli dysponują Państwo odpowiednim kapitałem na inwestycję, mają dużo zapału i chęci do zbudowania własnego biznesu w oparciu o nasz pomysł, a ponadto mają pasję sportową, gorąco zachęcamy do kontaktu z nami drogą mailową lub telefoniczną. Zróbmy razem rewolucję!


INFORMACJE O FRANCZYZODAWCY

RSA Sport s.c.

ul. Zakątek 18, 41-303 Dąbrowa Górnicza

500 217 070

d.nowak@rsa-trading.com.pl

5palcow.pl

Osoba do kontaktu dla kandydatów

Damian Nowak

dyrektor handlowy

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji. Informacje zawarte w formularzu zostaną przekazane bezpośrednio do 5palców.

Wiadomość
Imię i nazwisko *
Miejscowość *
Telefon *
E-mail *

PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Informacje zawarte w katalogu pochodzą od twórców systemów. Przed podpisaniem umowy o współpracy każdy kandydat powinien sam sprawdzić atrakcyjność oferty każdej z firm. Redakcja zastrzega sobie prawo do weryfikowania listy systemów oraz informacji zawartych w katalogu. W przypadku otrzymania informacji o tym, że prezentowane dane są nieprawdziwe lub nieaktualne prosimy o kontakt z redakcją.

PROFIT system sp. z o.o., wydawca portalu Franchising.pl, informuje, że nie gromadzi, ani nie przetwarza  informacji wysłanych za pomocą formularza kontaktowego. Wszystkie informacje wprowadzone w ankiecie są wysyłane jako email do organizatora systemu wymienionego w katalogu franczyz. Podmiot otrzymujący przesłane informacje będzie je wykorzystywał w celu udzieleniu informacji na przesłane zapytanie. Przesłanie jakichkolwiek swoich danych osobowych jest dobrowolne, a podmiotem odpowiedzialnym za gromadzenie i przetwarzanie ewentualnych danych osobowych jest organizator systemu otrzymujący formularz kontaktowy.