Papilonia - Dom Motyli

INFORMACJE O SYSTEMIE FRANCZYZOWYM

OPIS SYSTEMU FRANCZYZOWEGO

Stworzyliśmy wyjątkowy projekt Papilonia - Dom Motyli. 600 egzotycznych motyli żyje przez cały rok na powierzchni 150 mkw.

Czy potrafisz sobie wyobrazić świątynię pośrodku lasu tropikalnego, który jest cały pokryty roślinnością? Drzewa wrastają w ściany, liany pokrywają rzeźby... A teraz możesz sobie wyobrazić, że w tym miejscu żyją i latają nasze motyle. Te motyle to najpiękniejsze gatunki na naszej planecie! Nie musisz szukać tego miejsca w dżungli Południowej Ameryki lub Azji, ale możesz znaleźć to miejsce w centrum Pragi. To jest Papilonia - Dom Motyli w Pradze.

Znaleźliśmy inspirację dla latającej strefy w świątyni Angkor Vat w Kambodży. Motyle pochodziły z różnych części świata - np. z tropikalnego lasu deszczowego w Meksyku, Afryce Południowej, Azji Południowo-Wschodniej, Afryce lub Australii. Goście Papilonii mogą przez cały rok podziwiać piękno i życie egzotycznych motyli, których skrzydła mają 20 cm długości, wykluwanie się poczwarek i karmienie motyli.

Odwiedzający mają bezpośredni kontakt z motylami podczas wizyty. W Papilonii nie ma barier między motylami i turystami. Egzotyczne motyle nie martwią się o ludzi. Nie są zestresowane podczas wizyt. Często motyle siedzą na ramionach odwiedzających i jest to z pewnością wyjątkowe i wspaniałe doświadczenie.

Dlaczego Papilonia - Dom Motyli:

 • zdrowe i swobodne życie motyli.
 • niesamowite opinie gości.
 • 92,5 tys. osób odwiedziło Papilonia w pierwszym roku. Dzięki temu projekt ten jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc ze zwierzętami w Czechach, które były otwarte "po rewolucji".
 • szybki zwrot inwestycji ok. 4 lata łącznie z innymi wydatkami związanymi z systemem franczyzy.

Dom motyli możne funkcjonować pod sztucznym światłem. Z tego powodu  może znajdować się w różnych przestrzeniach - np. jaskinia w centrum Berlina lub w centrum handlowym w Sztokholmie. Nasze know-how jest unikalne na skalę światową i ma również inne wyjątkowe zalety:

 1. Wybór miejsca nie ma żadnych ograniczeń. Domy Motyli nie muszą znajdować się na przedmieściach.
 2. Może być otwarty przez cały rok w całej Europie.
 3. Niskie wymagania inwestycyjne (korzystanie z istniejących konstrukcji, nie ma potrzeby budowania nowej hali ze szkła).
 4. Niższe koszty operacyjne np. ogrzewanie.
 5. Jest niezależny od warunków klimatycznych w różnych krajach.
 6. Motyle mają takie same warunki przez cały rok i każdy dzień (pogoda nie wpływa na aktywność motyli).
 7. Wnętrze może mieć różne style. Domy Motyli nie muszą być ogrodem tropikalnym bez wartości dodanej (sugerowane style będą częścią know-how).

Częścią naszego know-how jest wiedza, jak rozwijać Papilonia - Dom Motyli i stworzyć środowisko dla motyli, gdzie będą zachowywać się jak w naturze. Oferujemy ten know-how jako system franczyzowy w Polsce i innych krajach.

JEDNOSTKI WŁASNE

 • Karlovy Vary - program pilotażowy,
 • Prague 1 - Hamley´s.
ZDJĘCIE PUNKTU SYSTEMU
INFORMACJE DLA FRANCZYZOBIORCY

WSPARCIE DLA FRANCZYZOBIORCY

 • budynek Papilonia - oryginalny dom motyli,
 • dzielenie się wiedzą o udanym prowadzeniu działalności,
 • dostawa poczwarek, w tym opłaty za przejazd i inne wymogi prawne,
 • publikacja na stronach internetowych Papilonia.cz z kontaktami i skrótami,
 • doradztwo i wsparcie kierownictwa,
 • maksymalne wsparcie franczyzobiorcy od początku współpracy i przez cały okres jej trwania,
 • wyłączna licencja.

PRZEWIDYWANA SUMA INWESTYCJI

 • inwestycja około 1-1,2 mln zł w zależności od budynku,
 • brak opłat miesięcznych,
 • oczekiwany zwrot inwestycji 3-4 lata.​

PODSTAWOWE WYMAGANIA SIECI

Budynek

 • powierzchnia strefy latania 100-200 mkw. (na podstawie doświadczeń, idealna powierzchnia wynosi 150 mkw.),
 • możliwość posiadania 2 pokoi w centrum handlowym,
 • obszar dla pracowników, ogrodnika, pomieszczenia techniczne i recepcja na powierzchni 50 mkw.,
 • naszą rekomendacją jest, aby powierzchnia wynosiła łącznie 200-250 mkw.

Kandydat

 • komunikatywny z doświadczeniam w zarządzaniu,
 • zajmuje się poczwarkami i przestrzeganiem norm jakości Papilonia,
 • zapewnia kapitał.

INFORMACJE O FRANCZYZODAWCY

Motýlí dům s.r.o.

Za Poříčskou bránou 36, 186 00 Praha, Czech Republic

+420 602 327 511

info@papilonia.cz

papilonia.cz

Osoba do kontaktu dla kandydatów

Ing. Zbyněk Černý

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji. Informacje zawarte w formularzu zostaną przekazane bezpośrednio do Papilonia - Dom Motyli.

Wiadomość
Imię i nazwisko *
Miejscowość *
Telefon *
E-mail *

Administratorem danych osobowych jest firma Motýlí dům s.r.o. (Za Poříčskou bránou 36, 186 00 Praha, Czech Republic). Państwa dane osobowe będą przetwarzane w celu przedstawienia szczegółów dotyczących systemu franczyzowego Papilonia - Dom Motyli oraz nawiązania współpracy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji powyższych celów. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych dostępne są w polityce prywatności na stronie papilonia.cz.

PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Informacje zawarte w katalogu pochodzą od twórców systemów. Przed podpisaniem umowy o współpracy każdy kandydat powinien sam sprawdzić atrakcyjność oferty każdej z firm. Redakcja zastrzega sobie prawo do weryfikowania listy systemów oraz informacji zawartych w katalogu. W przypadku otrzymania informacji o tym, że prezentowane dane są nieprawdziwe lub nieaktualne prosimy o kontakt z redakcją.

PROFIT system sp. z o.o., wydawca portalu Franchising.pl, informuje, że nie gromadzi, ani nie przetwarza  informacji wysłanych za pomocą formularza kontaktowego. Wszystkie informacje wprowadzone w ankiecie są wysyłane jako email do organizatora systemu wymienionego w katalogu franczyz. Podmiot otrzymujący przesłane informacje będzie je wykorzystywał w celu udzieleniu informacji na przesłane zapytanie. Przesłanie jakichkolwiek swoich danych osobowych jest dobrowolne, a podmiotem odpowiedzialnym za gromadzenie i przetwarzanie ewentualnych danych osobowych jest organizator systemu otrzymujący formularz kontaktowy.