mój franchising

Przez żołądek do biznesu
– To miała być myjnia samochodowa, ale mój wspólnik zjadł pizzę w Kaliszu i przybiegł do mnie z nowym pomysłem na biznes – mówi Marian Witczak, franczyzobiorca Tutti Santi.

Franczyzodawca dobrze znany
Elżbieta Twardowska prowadzi cztery stoiska Golden Rose. Zanim zdecydowała się na franczyzę, przez kilka lat współpracowała zawodowo ze swoim przyszłym licencjodawcą.

Zamiast etatu, własny salon urody
Lubiłam swoją pracę, ale i tak dopadło mnie wypalenie zawodowe. Rzuciłam etat i otworzyłam własny salon urody – mówi Karina Steur-Jabłukiewicz, franczyzobiorczyni Yasumi.

Biznes wysokich lotów
Chciała latać i zwiedzać świat, ale uziemiły ją problemy ze zdrowiem. Zamiast stewardessą została bankowcem i właścicielką dwóch placówek Eurobanku.

Księgowa w nowej roli
Dajemy nową jakość lokalnemu rynkowi – mówi Marta Krusiewicz, jedna ze wspólniczek Tax AIDE – Partner Tax Care, pierwszego biura marki w pełnej franczyzie.

Firma blisko ludzi
Mariusz Dobosz szukał biznesu, w którym miałby bezpośredni kontakt z klientem. Znalazł go we franczyzie GO-leasing.

Własny biznes to mój cel
Nie chciałem ryzykować, dlatego postawiłem na biznes franczyzowy – mówi Andrzej Zawadzki, franczyzobiorca DDD Dobre Dla Domu.

Bez franczyzy ani rusz
Katarzyna Kaźmierczak prowadzi dwa sklepy Chata Polska w Poznaniu. Według niej debiut w branży handlowej bez wsparcia ze strony franczyzodawcy jest praktycznie niemożliwy.

Mama otwiera kawiarnię
Aleksandra Stankiewicz wychowała trzy córki i postanowiła spełnić swoje wielkie marzenie. Otworzyła własną kawiarnię, korzystając z franczyzy House of Donuts.

Ryzyko kontrolowane
Praca na etacie i jednoczesne prowadzenie własnej firmy może się udać. Ale to trudne zadanie. Franczyzobiorca Telepizzy postanowił zaryzykować.

Franczyza na świeżo
Eurocash ruszył z nowym systemem dostaw produktów świeżych. Justyna Widota jest jednym z franczyzobiorców, którzy go współtworzyli.

Biznes dla dwojga
Karolina i Dariusz Nowakowie prowadzą dwie pizzerie Da Grasso. Jak na zgodne małżeństwo przystało, obowiązkami podzielili się sprawiedliwie.

Sklep, który wyzwala adrenalinę
Paulina Górska prowadzi wraz z mężem pięć sklepów eSmoking World. Mówi, że gdy opadną emocje związane z otwarciem sklepu, zaczynają tęsknić za biznesową adrenaliną. Otwierają więc kolejne punkty z e-papierosami.

Wspólnicy biesiadują
Mówi się, że spółki mogą zniszczyć każdą przyjaźń, ale historia Szymona Zwolińskiego i Daniela Taraszewskiego temu przeczy. Z sukcesem prowadzą wspólnie trzy restauracje Biesiadowo.

Handel dla rolnika
Barbara Kociszewska razem z mężem prowadzą nie tylko 130-hektarowe gospodarstwo, ale też sklep sieci Grene, w którym zaopatrują się okoliczni rolnicy.

Na swoim, choć nie sama
Joanna Nowacka pracowała na etacie w biurze podróży, prowadziła też własne, ale ostatecznie wybrała franczyzę MyTravel.pl. Dlaczego?

Ucieczka z korporacji
Gdy Ewa Ziemnicka-Brzoza urodziła bliźniaki uznała, że już czas zerwać z korporacją. Wkrótce otwiera drugi punkt sieci Makarun Spaghetti and Salad, a w nową pracę wciągnęła też rodzinę.

Zamiast korporacji, własny bank
Sławomir Mieszkowski przez wiele lat pracował na etacie w korporacji jako przedstawiciel handlowy. Aż do czasu, gdy dowiedział się, że można otworzyć placówkę Eurobanku.

Pośrednik jak detektyw
Transakcja na rynku nieruchomości to skomplikowany proces, a pośrednik musi mieć szeroką wiedzę – twierdzi Barbara Wiwatowska, franczyzobiorczyni Aspect Nieruchomości.

Imprezy przede wszystkim, sklep na dodatek
Klient ma urodziny co roku. Warto go dobrze obsłużyć, to wróci – przekonuje Michał Banasiak, właściciel sklepu z akcesoriami imprezowymi Godan Strefa Uśmiechu.