Firma blisko ludzi

Mariusz Dobosz, franczyzobiorca GO-Leasing
Mariusz Dobosz, zanim otworzył biuro GO-leasing, przez kilka lat prowadził interesy w internecie. Zarządzanie sklepem internetowym z czasem wydało mu się jednak nużące.
– Moja praca polegała na obsłudze emaila, czasem prowadziłem rozmowy przez telefon. Klientów widywałem bardzo rzadko, co spowodowało, że czułem się wyalienowany – wspomina przedsiębiorca.
Uznał, że pora na zmiany. Inspiracja nadeszła podczas urlopu, pewnego letniego popołudnia 2014 roku.
– Leżałem na leżaku i przeglądałem miesięcznik "Własny Biznes Franchising", który od lat prenumeruję. Natrafiłem na artykuł o jednym z partnerów GO-leasing. Wyobraziłem sobie współpracę z klientami-przedsiębiorcami i uznałem, że to będzie idealna praca dla mnie – opowiada Mariusz Dobosz.
Po powrocie z urlopu skontaktował się z Grzegorzem Olszewskim, dyrektorem generalnym GO-leasing. Franczyzodawca szybko przekonał go do swojej wizji prowadzenia biznesu.
– Sprawdziłem podane informacje u aktualnych partnerów sieci. Zdecydowałem się i niebawem rozpocząłem szkolenie. Swój oddział uruchomiłem w lipcu, gdyż do tego czasu chciałem zamknąć poprzednią działalność – mówi przedsiębiorca.
Franczyzodawca jak nauczyciel
Przyznaje, że przed przystąpieniem do sieci jego wiedza na temat finansowania firm poprzez leasing była niewielka. Od franczyzodawcy otrzymał jednak dostęp do niezbędnych źródeł informacji.
– Przekazano mi całą wiedzę i poprowadzono „za rączkę” od A do Z. Trzy, cztery razy w roku mamy szkolenia, podczas których wymieniamy doświadczenia z innymi partnerami. Te spotkania motywują i napędzają do dalszej pracy – przyznaje Mariusz Dobosz.
Podkreśla, że GO-leasing nie jest firmą leasingową. Jest brokerem, który podpisał umowy współpracy z wieloma firmami leasingowymi, wynegocjował zniżki flotowe i dzięki swojej wiedzy o różnych promocjach jest w stanie przygotować ofertę skrojoną dla konkretnego klienta.
– Przede wszystkim pracujemy w imieniu naszych klientów i to ich interes reprezentujemy we współpracy z firmą leasingową czy dbając o optymalne rozwiązania podatkowe – mówi Dobosz. – Często umowy leasingowe wiążą się z dodatkowymi opłatami, które na pierwszy rzut oka nie są widoczne. My w swojej strategii mamy zasadę informowania klientów o tych kruczkach i pomagamy naszym klientom rozwiązać wszelkie problemy przez cały okres trwania umowy.
Oddział Mariusza Dobosza działa w Gliwicach. Franczyzobiorca podkreśla, że posiadanie biura jest bardzo istotne. Nie tylko ze względów wizerunkowych, a także prywatnych.
– Oddzielenie obowiązków domowych od służbowych jest dla mnie niezwykle ważne, ponieważ w poprzedniej działalności zdarzało mi się dosyć często odbierać emaile czy telefony w niedzielę – zaznacza.
Plany, plany…
Mariusz Dobosz podkreśla, że franczyza przyniosła mu wiele korzyści – od wiedzy przekazanej przez właściciela marki na starcie, po bieżące wsparcie.
– We współpracy z siecią GO-leasing mamy dużą dowolność. Mimo że pracujemy pod jednym brandem, to godziny i efekty naszej pracy nie są kontrolowane. Nie mamy żadnych planów sprzedażowych ani nacisków, które często są stosowane w korporacjach – mówi franczyzobiorca. – Dodatkowo każdy z partnerów ma swoją stronę internetową na dowolnej domenie, dzięki czemu może zastosować odmienną strategię marketingową.
Od niedawna ma też dodatkowy powód do zadowolenia. W czerwcu 2016 roku w sieci GO-leasing ruszyła Rada Rozwoju, którą tworzy 10 partnerów – dyrektorów oddziałów. Wśród nich jest również Mariusz Dobosz.
– Rada ma dbać o stabilność i długofalową perspektywę rozwoju wszystkich oddziałów sieci GO-leasing oraz centrali firmy. Obecnie jesteśmy po dwóch spotkaniach rady, w których ustalono że kończymy budowę podstawowej struktury sieci, czyli 60 oddziałów. Kolejnym z etapów będzie rozbudowa obecnych oddziałów, rekrutacja doradców klienta i współpraca z tzw. autoryzowanymi przedstawicielami. Na rynku działa bardzo dużo pośredników kredytowych czy ubezpieczeniowych, którym brakuje w ofercie ostatnio bardzo popularnego leasingu. Dzięki nawiązaniu kontaktu z lokalnym oddziałem GO-leasing będą oni mogli sprzedawać również oferty leasingu pod opieką dyrektora oddziału jako niezależne firmy – dodaje przedsiębiorca.
Jego biznes zaczął zarabiać na pokrycie bieżących kosztów po trzech miesiącach od startu. Przyznaje jednak, że wymagało to ogromnego zaangażowania.
– Wielokrotnie zostawałem po godzinach czy pracowałem w weekendy – wspomina. I tak właśnie wygląda często biznesowa rzeczywistość. Sukces wymaga poświęceń.
ZOBACZ W KATALOGU




















PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

– Budujemy biznes oparty o kilka grup produktowych, z których każda generuje przychód dla franczyzobiorcy – mówi Daniel Gehrke z Alior Banku.
– International Franchise Day to święto dobrej współpracy dla tych, którzy w takim modelu działają – podkreśla Adam Kuc, właściciel placówki partnerskiej VeloBanku.
Powódź zniszczyła jego placówkę, ale nie biznes. Mariusz Hajdasz, partner PKO Banku Polskiego, opowiada, jak wygląda franczyza bankowa, gdy przychodzą prawdziwe kryzysy.
Hiszpanie chcą sprzedać udziały w Santander Bank Polska austriackiemu Erste Group. Co to oznacza dla dalszego rozwoju sieci i dla franczyzobiorców?
Do 60 tys. zł na otwarcie placówki partnerskiej – Alior Bank kontynuuje wsparcie dla przedsiębiorców.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

– Większość podłóg i drzwi sprzedaje się wraz z usługą montażu, dlatego ekipy montażowe to bardzo ważna część mojego biznesu – mówi Radosław Chabowski, franczyzobiorca DDD Dobre Dla Domu.
Xtreme Fitness Gyms otwiera kolejne kluby, ale to nie liczby przyciągają uwagę. Co sprawia, że franczyzobiorcy zostają na dłużej i rozwijają się razem z siecią?
Rafał Jaźwiński od trzech lat prowadzi placówkę franczyzową pod marką Northgate Logistics. Specyfika biznesu pozwala obsługiwać klientów na całym świecie.
Platforma Tribeware to inteligentny pośrednik między menedżerem a pracownikami. Wskazuje im drogę do przyjętych celów, nagradza za wykonane zadania i wylicza, co udało się dzięki nim zyskać.
W tym roku do sieci Beza Krówka dołączyło kilkanaście nowych punktów franczyzowych. W sumie jest ich już ponad setka.
POPULARNE NA FORUM
Franczyza Credit Agricole/Alior Bank
Witam, czy ktoś ma doświadczenie z bankiem Credit Agricole i mógłby doradzić w jakim stopniu ta współpraca jest rentowna.
Velobank
Witam, czy ktoś prowadzi lub ma zamiar zacząć z velobankiem?
Pekao SA - czy to dobry pomysł na biznes
Warto interesować się tematem czy lepiej wybrać inny bank ?
PEKAO PARTNER - FRANCZYZA
Witam, Czy posiada ktoś jakiekolwiek informacje na temat franczyzy Banku Pekao ? Chodzi głównie o wynagrodzenie i przyznawalnośc kredytów. Warto interesować się tematem...
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
Skąd wziąć pieniądze na rozwój firmy?
dofinansowania są różne konkursy organizowne przez gmine, miasto, ministerstwa w zaleznosci od pomyslu na biznes.
Firma pożyczkowa
Ja gdy wiem, że chce uzbierać na dany cel, stosuje zasadę50/30/20, dzięki temu oszczędzam i nie potrzebuję pożyczać pieniędzy.