Rozwój nabiera tempa

Pod szyldem Domu Finansowego QS działa 70 franczyzowych punktów pośrednictwa finansowego. Franczyzodawca zapowiada, że do końca roku ich liczba sięgnie 150, a już teraz przygotowuje otwarcia 40 placówek. Jak twierdzi, na dynamiczny rozwój sieci jest przygotowany i nie ma obaw, że liczne otwarcia negatywnie odbiją się na „jakości” partnerów.
– Na rynku pośrednictwa finansowego funkcjonujemy ponad 15 lat, nasza sieć terenowa, oraz specjaliści w centrali to fachowcy. Posiadający wiedzę i doświadczenie niezbędne do tego, aby proces przebiegał bez zakłóceń – mówi Jolanta Brudek, dyrektor sprzedaży franczyzowej Domu Finansowego QS. – Miesięcznie otwieramy mniej więcej 8-9 placówek franczyzowych. Zanim podejmiemy decyzje o otwarciu franczyzy w danej lokalizacji z danym partnerem, najpierw oceniamy potencjał lokalnego rynku i lokalizacji. Sprawdzamy także potencjał partnera, jego pomysł na biznes. Chcemy, aby partner, otwierając z nami placówkę franczyzową miał pewność, że to dobra decyzja. W ostatnich miesiącach zamknęliśmy tylko dwie placówki franczyzowe.
Franczyzodawca sieci nie obawia się też skutków ustawy antylichwiarskiej, która w dużej mierze utrudniła biznes firmom pożyczkowym. Zdaniem Jolanty Brudek współpraca z dużym partnerem gwarantuje franczyzobiorcom bezpieczeństwo prowadzenia biznesu.
– Nasz dział prawny współpracuje z Konferencją Przedsiębiorstw Finansowych (organizacja branżowa firm z rynku finansowego – przyp. red.) i jest dobrze przygotowany do zmieniającego się otoczenia. Jesteśmy dla naszych partnerów gwarantem wdrożenia wszelkich zmian i wymogów legislacyjnych. Rynek dostawców pożyczek pozabankowych dynamicznie się rozwija. Powstaje wiele nowych firm, do Polski wchodzą też duzi dostawcy zagraniczni. Pomimo prawnego ograniczania "rynku pożyczkowego" – konsumenci indywidualni i firmy potrzebują i nadal będą potrzebowali finansowania – mówi Jolanta Brudek.
Szacowana kwota inwestycji w otwarcie placówki franczyzowej mieści się w granicach ok. 5-8 tys. zł. Franczyzobiorcy nie ponoszą opłat z tytułu przystąpienia do sieci DF QS, nie odprowadzają też opłat miesięcznych.
– Partner sam decyduje jaki standard wyposażenia wybierze i ile będzie go to kosztowało. My ze swojej strony oferujemy wsparcie w procesie adaptacji lokalu na franczyzę, przygotowujemy wizualizację i przekazujemy partnerowi elementy wyposażenia – tłumaczy Jolanta Brudek.
Inwestycja we franczyzowy punkt Domu Finansowego QS powinna zwrócić się już po trzech miesiącach.
– Dzięki szerokiej palecie produktów partner ma możliwość generowania przychodów z różnych źródeł. Ich górny pułap jest praktycznie nieograniczony, a zależy od pomysłowości i zaangażowania w pracę – twierdzi Jolanta Brudek.
Partnerzy DF QS mogą sprzedawać produkty finansowe różnych marek. Ostatnio do oferty dołączyły produkty banku Raifeissen, a także takich instytucji jako Vippo, Super Grosz, Cardiff czy Axa.
ZOBACZ W KATALOGU



















PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

– Budujemy biznes oparty o kilka grup produktowych, z których każda generuje przychód dla franczyzobiorcy – mówi Daniel Gehrke z Alior Banku.
– International Franchise Day to święto dobrej współpracy dla tych, którzy w takim modelu działają – podkreśla Adam Kuc, właściciel placówki partnerskiej VeloBanku.
Powódź zniszczyła jego placówkę, ale nie biznes. Mariusz Hajdasz, partner PKO Banku Polskiego, opowiada, jak wygląda franczyza bankowa, gdy przychodzą prawdziwe kryzysy.
Hiszpanie chcą sprzedać udziały w Santander Bank Polska austriackiemu Erste Group. Co to oznacza dla dalszego rozwoju sieci i dla franczyzobiorców?
Do 60 tys. zł na otwarcie placówki partnerskiej – Alior Bank kontynuuje wsparcie dla przedsiębiorców.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

– Franczyza to coś więcej niż dostęp do produktów i technologii. To gotowy system, który naprawdę wspiera, a przy okazji pozwala realizować się razem, jako rodzina – mówią Barbara i Mikołaj Pawłowscy, właściciele czterech sklepów Stokrotka w województwie lubelskim.
Franczyza Akademii Pamięci to model edukacyjny z kursami technik pamięciowych dla seniorów, dorosłych i młodzieży. Zajęcia odbywają się online lub w salach wynajmowanych na godziny. Inwestycja może zwrócić się już po semestrze.
Northgate Logistics notuje szybki przyrost sieci i nie zamierza tego zmieniać. W ubiegłym roku otworzyła siedem placówek.
Franczyzę i4-Mobile można połączyć z innym biznesem. A franczyzodawca może nawet pokryć część kosztów inwestycji.
– Większość podłóg i drzwi sprzedaje się wraz z usługą montażu, dlatego ekipy montażowe to bardzo ważna część mojego biznesu – mówi Radosław Chabowski, franczyzobiorca DDD Dobre Dla Domu.
POPULARNE NA FORUM
Franczyza Credit Agricole/Alior Bank
Witam, czy ktoś ma doświadczenie z bankiem Credit Agricole i mógłby doradzić w jakim stopniu ta współpraca jest rentowna.
Velobank
Witam, czy ktoś prowadzi lub ma zamiar zacząć z velobankiem?
Pekao SA - czy to dobry pomysł na biznes
Warto interesować się tematem czy lepiej wybrać inny bank ?
PEKAO PARTNER - FRANCZYZA
Witam, Czy posiada ktoś jakiekolwiek informacje na temat franczyzy Banku Pekao ? Chodzi głównie o wynagrodzenie i przyznawalnośc kredytów. Warto interesować się tematem...
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
Skąd wziąć pieniądze na rozwój firmy?
dofinansowania są różne konkursy organizowne przez gmine, miasto, ministerstwa w zaleznosci od pomyslu na biznes.
Firma pożyczkowa
Ja gdy wiem, że chce uzbierać na dany cel, stosuje zasadę50/30/20, dzięki temu oszczędzam i nie potrzebuję pożyczać pieniędzy.