Franczyza ubezpieczona

Pomysłodawcy CE Brokers stawiali pierwsze kroki na rynku usług finansowych 18 lat temu. W 2015 roku weszli we franczyzę. – Franczyza wpisywała się w przyjętą przez nas strategię. Zamiast zatrudniać kolejnych pracowników, postanowiliśmy poszukać partnerów do współpracy. To gwarantuje nam płynne zarządzanie firmą – mówi Maciej Gajec z CE Brokers. W międzyczasie pomysłodawcy nawiązali kontakt z pięcioma licencjobiorcami. Nie wszyscy przetrwali próbę czasu. – Rozwiązaliśmy umowy franczyzowe z trzema partnerami, ponieważ nie układała nam się współpraca. Dziś mamy dwóch franczyzobiorców, jednego z województwie małopolskim, drugiego w wielkopolskim, którzy są z nami już 2-3 lata – mówi Maciej Gajec.
Wiedza w pigułce
CE Brokers obsługuje klientów biznesowych. Zapewnia im dostęp do gwarancji finansowych, zabezpieczających kontrakty firm, ubezpieczeń majątku czy nieruchomości oraz ubezpieczeń OC działalności. Franczyzobiorcy firmy sprzedają głównie gwarancje ubezpieczeniowe. – Gwarancje ubezpieczeniowe są mniej skomplikowanym produktem niż ubezpieczenia majątkowe. Dlatego początkowo to centrala firmy zajmuje się sprzedażą ubezpieczeń majątkowych. Franczyzobiorcy, którzy dłużej z nami współpracują, sukcesywnie zdobywają kompetencje do sprzedaży bardziej złożonych usług – mówi Maciej Gajec. Właściciele dopuszczają możliwość łączenia pracy w CE Brokers z prowadzeniem innej działalności. Mimo to podkreślają, że warto mierzyć siły na zamiary. – Żeby odnieść sukces sprzedażowy w CE Brokers, franczyzobiorca powinien spędzać 80 proc. swojego czasu pracy na rozwoju oddziału partnerskiego – tłumaczy Maciej Gajec.
Licencjobiorca firmy brokerskiej nie musi posiadać własnego lokalu. Aby rozpocząć działalność, wystarczy mu samochód osobowy i własny komputer. Przez większość czasu pracuje w domu lub w siedzibie klienta. Największym wyzwaniem franczyzobiorcy jest pozyskanie nowych klientów. Dlatego franczyzodawca patrzy przychylnym okiem na kandydatów z doświadczeniem w sprzedaży B2B i podstawową wiedzą na temat funkcjonowania przedsiębiorstwa. Na początku współpracy franczyzobiorc przechodzi dziesięciodniowe nieodpłatne szkolenie, zarówno w centrali, jak i w oddziałach partnerskich. – Uczymy licencjobiorcę wszystkiego od podstaw. Przekazujemy wiedzę o konkretnych ubezpieczeniach i tajnikach pracy z klientem – mówi Maciej Gajec.
Kapitał na stół
W kolejnych miesiącach partner regularnie bierze udział w krótkich, kilkudniowych szkoleniach. Franczyzodawca przekazuje mu materiały sprzedażowe i daje dostęp do systemu zarządzania klientami CRM. Dzięki sprawdzonym modelom sprzedaży, licencjobiorca dowiaduje się, jakie działania generują najwyższe obroty w CE Brokers. Może liczyć na stałe wsparcie działu obsługi klienta i czerpać wiedzę o franczyzie z podręcznika operacyjnego firmy. W pracy w CE Brokers kluczową rolę odgrywają umiejętności komunikacyjne – partner reklamuje produkty ubezpieczeniowe poprzez bezpośredni kontakt z klientem. Właściciele dostarczają mu pakiety reklamowe, teczki, ulotki czy wizytówki.
Biznes w CE Brokers jest wolny od opłat licencyjnych. – W teorii franczyzobiorca nie ponosi żadnych kosztów na wstępie. Przychody notuje od pierwszego miesiąca działalności, najpierw na poziomie kilku tysięcy złotych miesięcznie, a po pół roku nawet 20 tys. zł – mówi Maciej Gajec. Partner nie dzieli się z właścicielami przychodami. Przynajmniej na razie. W przyszłości pomysłodawcy nie wykluczają wprowadzenia prowizji od osiągniętych wyników.
Inni brokerzy ubezpieczeniowi równoległe rozpychają się na rynku. Właściciele CE Brokers przekonują, że na tle konkurencji wyróżnia ich wysoki poziom sprzedaży. Nadal szukają franczyzobiorców, którzy chcieliby zasilić szeregi agentów ubezpieczeniowych. – Zależy nam na osobach, które spełniają nasze oczekiwania. Każdemu partnerowi dajemy wyłączność na obszar połowy lub całego województwa. Szykujemy kampanię, w której chcemy pozyskać od dwóch do pięciu licencjobiorców – mówi Maciej Gajec.

ZOBACZ W KATALOGU



















PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

– Budujemy biznes oparty o kilka grup produktowych, z których każda generuje przychód dla franczyzobiorcy – mówi Daniel Gehrke z Alior Banku.
Na początku czerwca zaczął działać kolejny franczyzowy kantor kryptowalut pod szyldem Quark.
– International Franchise Day to święto dobrej współpracy dla tych, którzy w takim modelu działają – podkreśla Adam Kuc, właściciel placówki partnerskiej VeloBanku.
Powódź zniszczyła jego placówkę, ale nie biznes. Mariusz Hajdasz, partner PKO Banku Polskiego, opowiada, jak wygląda franczyza bankowa, gdy przychodzą prawdziwe kryzysy.
Hiszpanie chcą sprzedać udziały w Santander Bank Polska austriackiemu Erste Group. Co to oznacza dla dalszego rozwoju sieci i dla franczyzobiorców?
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Do znalezienia biznesu, w który chciałoby się zainwestować, trzeba się dobrze przygotować. Choć wybór branży i konkretnego systemu franczyzowego jest subiektywny, to ocena części elementów umowy franczyzy podlega obiektywnym kryteriom.
Franczyzę i4-Mobile można połączyć z innym biznesem. A franczyzodawca może nawet pokryć część kosztów inwestycji.
– Większość podłóg i drzwi sprzedaje się wraz z usługą montażu, dlatego ekipy montażowe to bardzo ważna część mojego biznesu – mówi Radosław Chabowski, franczyzobiorca DDD Dobre Dla Domu.
Northgate Logistics notuje szybki przyrost sieci i nie zamierza tego zmieniać. W ubiegłym roku otworzyła siedem placówek.
Franczyzobiorczyni Agencji Wirtualnej z Gdańska w ciągu trzech lat zbudowała silną markę i zdobyła rzeszę lojalnych klientów. Jak tego dokonała?
POPULARNE NA FORUM
Franczyza Credit Agricole/Alior Bank
Witam, czy ktoś ma doświadczenie z bankiem Credit Agricole i mógłby doradzić w jakim stopniu ta współpraca jest rentowna.
Velobank
Witam, czy ktoś prowadzi lub ma zamiar zacząć z velobankiem?
Pekao SA - czy to dobry pomysł na biznes
Warto interesować się tematem czy lepiej wybrać inny bank ?
PEKAO PARTNER - FRANCZYZA
Witam, Czy posiada ktoś jakiekolwiek informacje na temat franczyzy Banku Pekao ? Chodzi głównie o wynagrodzenie i przyznawalnośc kredytów. Warto interesować się tematem...
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
Skąd wziąć pieniądze na rozwój firmy?
dofinansowania są różne konkursy organizowne przez gmine, miasto, ministerstwa w zaleznosci od pomyslu na biznes.
Firma pożyczkowa
Ja gdy wiem, że chce uzbierać na dany cel, stosuje zasadę50/30/20, dzięki temu oszczędzam i nie potrzebuję pożyczać pieniędzy.