Gruby Benek coraz większy

Na start / Według szacunków licencjodawcy, minimalna kwota, jaką należy przygotować na inwestycję w lokal Grubego Benka to 100 tys. zł.
Poniedziałek
31.08.2020
Szyld Grubego Benka zawisł ostatnio w Gdańsku i Warszawie. W planach są otwarcia kolejnych pizzerii.
 

Ogólnopolska sieć pizzerii Gruby Benek liczy ok. 40 lokali. Wszystkie działają we franczyzie. Najnowsze zostały otwarte tego lata: w czerwcu w Gdańsku i w sierpniu na warszawskich Bielanach. 

– W najbliższych tygodniach otwarte zostaną kolejne dwa lokale naszej sieci – w Lubawie i Wrocławiu – zapowiada Katarzyna Włodarczyk-Pięta, członek zarządu marki Gruby Benek.

Licencja na pizzę

Koncept szuka franczyzobiorców w całej Polsce, w miastach liczących powyżej 10 tys. mieszkańców. 

– Elastyczny model współpracy franczyzowej i działania naszych pizzerii sprawia, że świetnie radzą sobie one zarówno w dużych miastach jak i w małych miejscowościach – podkreśla Katarzyna Włodarczyk-Pięta. – W tej chwili nasza strategia rozwoju zakłada również kierowanie oferty franczyzowej do osób związanych z gastronomią, których sytuacja w wyniku pandemii stała się trudna. Mamy świadomość, że dla wielu restauracji ostatnie miesiące były niezwykle ciężkie, a nadchodzący sezon jesienno-zimowy rzuci im kolejne wyzwania. Jesteśmy jednak przekonani, że zmiana profilu działalności i dołączenie do naszej sieci pozwoli im na dalsze, skuteczne i opłacalne działanie na rynku gastronomicznym.

Koszt inwestycji związanej z otwarciem pizzerii Gruby Benek jest w znacznym stopniu zależny od stanu wyjściowego lokalu i kosztów remontu. Jednak według szacunków licencjodawcy, minimalna kwota, jaką należy przygotować to 100 tys. zł. Jednorazowa opłata za przystąpienie do sieci wynosi 5 tys. zł netto. Miesięczna opłata franczyzowa to 1,4 tys. zł netto.

Franczyzodawca zapewnia, że wspiera swoich licencjobiorców zarówno na etapie przygotowania lokalu do otwarcia, jak i już w trakcie jego działania. 

– Pomagamy w wyborze odpowiedniego sprzętu i wyposażenia, wskazujemy dostawców, objaśniamy skomplikowane przepisy sanitarne, szkolimy franczyzobiorców i ich pracowników oraz pomagamy koordynować wszystkie prace związane z otwarciem – wylicza Katarzyna Włodarczyk-Pięta. – W trakcie współpracy pozostajemy w stałym kontakcie z naszymi franczyzobiorcami. Tutaj kluczowa okazuje się pomoc organizacyjna, związana z bieżącym zarządzaniem pizzerią oraz wsparcie marketingowe. Wspólnie planujemy akcje promocyjne i reklamowe, wspieramy działania w mediach społecznościowych, dopracowujemy szczegóły oferty i dbamy o ciągły rozwój naszych franczyzobiorców poprzez szkolenia.

W sieci bezpieczniej?

Pandemia koronawirusa i związane z nią zawirowania gospodarcze spowodowały, że potencjalni przedsiębiorcy mogą teraz ostrożniej podejmować decyzje o inwestowaniu w nowy biznes. Czy widać to także po zainteresowaniu franczyzą? 

– Potencjalni franczyzobiorcy stali się z pewnością ostrożniejsi. Wynika to głównie z sygnałów płynących z rynku – nie ukrywa Katarzyna Włodarczyk-Pięta. – W wyniku pandemii gastronomia będzie musiała się zmienić. Klienci nadal ostrożnie podchodzą do wizyt w zatłoczonych restauracjach i wolą bezpieczniejsze dostawy, w wielu wypadkach zmieniła się też ich sytuacja finansowa. Widzimy już jednak, że wiele osób zainteresowanych lub związanych z branżą zaczyna doceniać bezpieczeństwo, jakie daje działanie w sieci i cały czas prowadzimy rozmowy z kandydatami na licencjobiorców.

 

WIZYTÓWKA MARKI GRUBY BENEK

Ogólnopolska sieć pizzerii.

  • ok. 40 lokali franczyzowych
  • minimalna kwota inwestycji 100 tys.
  • jednorazowa opłata za przystąpienie do sieci 5 tys. zł netto

Katarzyna Włodarczyk-Pięta, członek zarządu Grubego Benka: / "W tej chwili nasza strategia rozwoju zakłada również kierowanie oferty franczyzowej do osób związanych z gastronomią, których sytuacja w wyniku pandemii stała się trudna."

POPULARNE NA FORUM

Kawiarnie Cafe Nescafe

Nie chciałabym tej franczyzy

6 wypowiedzi
ostatnia 29.04.2023
McDonalds opinie o franczyzie

Ja bym pomyślała o tej franczyzie

3 wypowiedzi
ostatnia 29.04.2023
Doświadczenia z Bafra Kebab

Witam wszystkich, zastanawiam się nad otwarciem punktu Bafry Kebab. Czytając komentarze w internecie mam mieszane odczucia. Czy ktoś się tym interesował? Otworzył? Jakie...

1 wypowiedzi
ostatnia 25.04.2023
Własny, mobilny punkt gastronomiczny lody, gofry, granita - sprzedaż

Dzień dobry, Noszę się z zamiarem sprzedaży przyczepy (cesja leasingu) po franczyzie znanej jako Lodolandia. Jeśli jest ktoś zainteresowany to zachęcam do...

1 wypowiedzi
ostatnia 06.03.2023
Sushi we franczyzie - przegląd sprawdzonych pomysłów na bines

Pytanie do Redakcji: Dlaczego na pasku reklamowym pojawiają się reklamy franczyzodawców którzy działają na granicy prawa, zawierają w umowach klauzule abuzywne, są...

1 wypowiedzi
ostatnia 02.02.2023
Ile kosztuje McDonald's?

Ciekawe że budujesz restauracje za własne pieniądze ale zostaję własnością centrali

1 wypowiedzi
ostatnia 24.12.2022
Dolci Sapori - Mniami

Jeżeli jesteś również poszkodowaną osobą przez tą firmę proszę o kontakt, do pozwu zbiorowego przeciwko tej firmie.

2 wypowiedzi
ostatnia 27.11.2022
Dolci Sapori - Mniami

OSTRZEGAM WSZYSTKICH PRZED TĄ FIRMĄ !!!! Jako były franczyzobiorca mogę potwierdzić, że firma nie jest w żaden sposób wiarygodna, rzetelna ani godna zaufania....

2 wypowiedzi
ostatnia 27.11.2022