Studio Figura przyciąga kobiety

Ile na start? / Inwestycja początkowa we współpracę ze Studio Figura to 25 tys. zł. To opłata, która jest przeznaczona na rezerwację lokalizacji, szkolenia, projekt lokalu i licencji na logo.
Piątek
25.02.2022
Większość franczyzobiorców sieci Studio Figura to kobiety. Co spowodowało, że zdecydowały się otworzyć akurat ten biznes?
 

Studio Figura działa w branży modelowania sylwetki. Firma ma 380 gabinetów w Polsce i 1500 na świecie. Niedawno weszła na rynek Stanów Zjednoczonych i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. 

Szansa dla Pań

Większość gabinetów pod szyldem Studio Figura prowadzą kobiety.

– Od kilku lat zauważamy wyraźny wzrost męskich właścicieli lub inwestorów, jednak do tej pory 90 proc. to kobiety. Odnajdują się one tak dobrze w tym biznesie, ponieważ jest to firma prowadzona przez kobiety dla kobiet – tłumaczy Natalia Janiak, menedżer działu PR w Studiu Figura.

Dodaje, że w siedzibie głównej Studio Figura większość pracowników stanowią kobiety, które pomagają innym kobietom otworzyć swój własny biznes. Te z kolei wspierają panie w walce o piękną sylwetkę i odmianę swojego życia.

– W tym biznesie niezbędna jest wrażliwość, umiejętność budowania relacji, empatia i dużo odwagi. A tych cech kobietom nie brakuje – mówi Natalia Janiak.

Twierdzi, że często kobiety, które pojawiają się na podpisaniu umowy franczyzowej, są zamknięte w sobie i brakuje im pewności siebie. A kilka miesięcy po otwarciu gabinetu zmieniają się w osoby tryskające energią, pewnością siebie i profesjonalizmem.

– Mamy multiwłaścicielki, które prowadzą dwa studia i więcej a kilka lat temu nie czuły się pewnie na przysłowiowym etacie – mówi Natalia Janiak.

Pełne wsparcie

Studio Figura to biznes, który wymaga zaangażowania, chęci do nauki i pracy. Franczyzobiorcy, którzy nie mają wykształcenia w zakresie fitnessu, kosmetologii i dietetyki, są doszkalani na każdym kroku. Firma poprowadzi każdego partnera za rękę, od pomocy w wypełnieniu formalności po obsługę klienta.

– To jest gotowy koncept, w którym można dostać wsparcie i potrzebną energię. Kobiety wiedzą, że mogą na nas liczyć a w grupie prawie 400 właścicielek wzajemne wsparcie to wielki atut – mówi Natalia Janiak.

Inwestycja początkowa we współpracę ze Studio Figura to 25 tys. zł. To opłata, która jest przeznaczona na rezerwację lokalizacji, szkolenia, projekt lokalu i licencji na logo. Koszt miesięczny to jedyne 267 zł miesięcznie. Do tego dochodzi 130 zł, które jest kosztem platformy Studio Figura. Urządzenia można leasingować. Miesięczna rata leasingowa zależy od zestawu urządzeń i wynosi pomiędzy 3-4,5 tys. zł brutto miesięcznie. Firma nie partycypuje w zyskach partnerów. Duży nacisk kładzie na marketing.

– Mamy własny program w pytaniu na śniadanie oraz szereg różnych kampanii marketingowych w ciągu roku – mówi Natalia Janiak.

WIZYTÓWKA STUDIO FIGURA

Firma działa w branży modelowania sylwetki.

  • Kwota inwestycji: 25 tys. zł netto
  • Miesięczne opłaty: 267 zł plus 130 zł
  • Liczba gabinetów: 380

Natalia Janiak, menedżer działu PR w Studiu Figura / "Od kilku lat zauważamy wyraźny wzrost męskich właścicieli lub inwestorów, jednak do tej pory 90 proc. to kobiety".
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Broker Kurierski

Do Koszałka Można coś więcej o ship center

6 wypowiedzi
ostatnia 21.11.2022
Interes pompowany helem

Warto zajrzeć do KRS i posprawdzać z jakimi spółkami jest ten Pan powiązany - KPCG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ...

3 wypowiedzi
ostatnia 29.04.2022
Myjnia samochodowa z dojazdem do klienta?

Znajomi z Myjnia samochodowa Warszawa przyjeżdżają do mnie za małą dopłatą. Myślę, że jeśli zapytasz to i przyjadą do cb

73 wypowiedzi
ostatnia 30.03.2022
Punkt przesyłek kurierskich

Ja tam jestem w miare zadowolona z franczyzy Pakersów. Są szkolenia, materiały marketingowe. Na początku jak jeszcze tego potrzebowałam zawsze mogłam zadzwonić na...

73 wypowiedzi
ostatnia 09.03.2022
Punkt przesyłek kurierskich

To ja dodam coś od siebie. Nigdy się nie dorobicie i nie zarobicie otwierając taki biznes z pośrednikiem.

73 wypowiedzi
ostatnia 04.01.2022
Punkt przesyłek kurierskich

O kurczę, dobrze, że mówicie jak jest. Ja w sumie też się zastanawiałam, ale finalnie wybrałam Pakersów i wszystko śmiga jak narazie. Udało mi się szybko to...

73 wypowiedzi
ostatnia 13.12.2021
Punkt przesyłek kurierskich

O kurczę, dobrze, że mówicie jak jest. Ja w sumie też się zastanawiałam, ale finalnie wybrałam Pakersów i wszystko śmiga jak narazie. Udało mi się szybko to...

73 wypowiedzi
ostatnia 13.12.2021
Punkt przesyłek kurierskich

Witam. Wpis również w innym wątku. Ja radzę się zastanowić 10 razy a szczególnie przestrzegam potencjalnych franczyzobiorców przed wchodzeniem we współpracę z Ship...

73 wypowiedzi
ostatnia 11.11.2021