Własna firma zamiast etatu w korporacji

Spis treści
Spis treści / Sprawdź o czym przeczytasz w marcowym numerze "Własny Biznes FRANCHISING".
W marcowym numerze "WBF" prezentujemy koncepty franczyzowe, w które chętnie inwestują byli pracownicy korporacji. Poza tym opisujemy m.in. biznesy idealne dla przedsiębiorczych kobiet.
 

W wydaniu nr 3/2022 (201)

RAPORT SPECJALNY

Własna firma zamiast etatu w korporacji

Co robić, gdy zmęczyliśmy się pracą w korporacji? Otworzyć własny biznes! Wielu franczyzodawców bardzo sobie ceni kandydatów na licencjobiorców z takim doświadczeniem.

POMYSŁY NA FIRMĘ

Zarobek na lodach

Sezon na sprzedaż lodów za pasem. Warto już się do niego przygotować, aby wraz z pierwszymi ciepłymi dniami zacząć liczyć zyski. 

W biznesie można się wybić

Skakanie to rozrywka, która przynosi dużo przyjemności. Ale może dostarczać też wiele korzyści finansowych, bo cudze zadowolenie zostawia ślad w naszym w portfelu.

Czy turystyka winiarska jest opłacalna?

Winiarstwo w Polsce przeżywa dynamiczny rozwój. A wraz z nim — enoturystyka, czyli wyjazdy do małych winnic, gdzie można wypocząć i smakować rodzime wino.

BIZNES NA SZPILKACH

8 franczyz idealnych dla kobiet

Firmy zarządzane przez przedstawicielki płci pięknej to coraz częstsze zjawisko. 
W jakich konceptach franczyzowych kobiety odnajdują się najlepiej?

MĘSKI BIZNES

Lśniący biznes

Samochód, którym jeździmy do pracy, na zakupy czy wakacje, musi być sprawny i zadbany. I choć czyszczenie auta to brudna robota, to dobrze płatna, stąd i biznes jest dochodowy.

E-FIRMA

Platforma do zarządzania krwią

Ukończyli medycynę, mimo to nie zostali lekarzami. Mateusz Pawełczuk i Michał Janiszewski postanowili wspierać kolegów po fachu w skali globalnej. Wspólnie z Jarosławem Kaimem stworzyli platformę do efektywnego zarządzania krwią.

SUPERTEMAT

Kolejny rok na plusie

Branża wykończenia wnętrz korzysta na boomie mieszkaniowym. Może więc warto skorzystać 
z licencji na biznes w tym segmencie rynku?

Czy warto produkować domy modułowe?

Domy modułowe zyskują w Polsce na popularności. Hausformator proponuje franczyzobiorcom udział w ich produkcji i oczywiście w zyskach z zamówień.

MÓJ FRANCHISING

Sklep z inteligentnymi rozwiązaniami

Julita Szulczyk prowadzi ośmiotysięczny sklep sieci Żabka. Zarówno sklep, jak i franczyzobiorczyni są wyjątkowe. Co je różni od pozostałych?

WŁASNY BIZNES

Najpierw edukacja, potem zarobek

Branżę konopną czeka wiele wyzwań – obniżka akcyzy na wiele produktów oraz wprowadzenie ich do szerokiej sprzedaży. Dlatego marka LiRoyal – prowadzona przez Piotra „Liroya” Marca oraz Macieja Sagala odważnie wchodzi na rynek spożywczy.

KATALOG FRANCZYZ I SYSTEMÓW PARTNERSKICH

365 pomysłów na firmę. Spróbować może każdy.

Franchising, umowa agencji lub partnerstwa to sposoby na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków.

ABC FIRMY

Jak się uchronić przed karami wynikającymi z Polskiego Ładu

Nowy, potężny pakiet zmian podatkowych sprawia, że ryzyko popełnienia błędu przy rozliczeniach rośnie. Jak się zabezpieczyć?

ABC FRANCZYZY

Zakaz konkurencji nie dla wszystkich taki sam

Postanowienia zakazujące franczyzobiorcom prowadzenia działalności konkurencyjnej są standardowo pojawiającymi się zapisami w umowach franczyzowych. Jednak sądy w swoich 
orzeczeniach coraz częściej rozpatrują je w indywidualnych kontekstach.

GDZIE KUPISZ NOWY NUMER?

Miesięcznik „Własny Biznes FRANCHISING” możesz zamówić przez internet na portalu Franchising.pl w zakładce Zakupy (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne, wydania w formie pliku pdf). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Top Press, a także w sklepie Publio.pl.


Zasady i warunki zakupów

Prenumerata roczna - 12 numerów w promocyjnej cenie

Prenumerata obejmuje 12 kolejnych numerów miesięcznika "Własny Biznes FRANCHISING" i jest sprzedawana w promocyjnej cenie 59 zł. Zamawiający wybiera wydanie, od którego rozpocznie się okres prenumeraty. W pierwszej przesyłce wysyłamy miesięczniki, które ukazały się dotychczas. Kolejne numery będą nadawane w pierwszym dniu sprzedaży bezpośrednio z drukarni.

Koszt dostawy

Dostawa na terenie Polski jest bezpłatna, dotyczy to wszystkich produktów dostępnych na Franchising.pl. Koszt dostawy poza Polskę:

  • Europa (w tym Rosja, Turcja i Izrael) - 25 zł (w przypadku prenumeraty 300 zł);
  • Ameryka Północna i Afryka - 30 zł (w przypadku prenumeraty 360 zł);
  • Ameryka Południowa i Azja - 36 zł (w przypadku prenumeraty 432 zł);
  • Australia i Oceania - 50 zł (w przypadku prenumeraty 600 zł).

Warunki dostawy

Zamówienia wysyłamy w ciągu 2 dni roboczych po potwierdzeniu otrzymania zapłaty lub potwierdzeniu zamówienia pobraniowego. Zamówienia wysyłamy za pośrednictwem Poczty Polskiej. Czas dostawy zamówienia na terenie Polski to zazwyczaj od 1 do 5 dni roboczych. Czas dostawy kurierem Inpost to zazwyczaj 1-2 dni robocze. Przesyłki zagraniczne nadajemy wyłącznie Pocztą Polską. Czas dostawy zamówienia za granicę to zazwyczaj od 7 do 14 dni roboczych. 

Formy płatności

Lista dostępnych form płatności:

  • BLIK
  • Google Pay, Apple Pay, Masterpass,
  • karta: Visa, Mastercard, Maestro: (debetowa lub kredytowa),
  • bankowość internetowa: Alior Bank, Bank Nowy, BNP Paribas, BOŚ, Banki Spółdzielcze, CitiHandlowy, Crédit Agricole, Getin, ING, iPKO, Inteligo, mBank, Millennium, Nest Bank, Pekao, Plus Bank, Santander,
  • tradycyjny przelew bankowy: (potwierdzenie wpłaty otrzymujemy wraz z wyciągiem bankowym za dzień poprzedni),
  • pobranie: zapłata kurierowi Inpost przy odbiorze za dopłatą 9,50 zł.

Płatności BLIK i przez system bankowości internetowej realizowane są przez PayU S.A.

Proforma

Jeżeli potrzebują Państwo proformy do dokonania płatności przelewem prosimy o zamieszczenie informacji w uwagach podczas składania zamówienia. Proformę prześlemy na wskazany adres mailowy.

Zwroty i reklamacje

Prasa nie podlega zwrotom, w przypadku pozostałych artykułów nabywca może je zwrócić 14 dni od otrzymania przesyłki. Prosimy o odesłanie zwracanych artykułów na adres firmy podany poniżej. Pytania i reklamacje prosimy kierować na adres zakupy@franchising.pl lub telefonicznie na numer +48 22 560 80 22.

Dane firmy

PROFIT system Sp. z o.o.
ul. Brązownicza 16
01-929 Warszawa
NIP 5222550821, REGON 016299073, KRS:183748