Cała naprzód / Sieć Ship Center w minionym roku odnotowała wzrost obrotów na poziomie 25 proc. Ten rok zaczął się lepiej niż poprzedni.
Poniedziałek
04.04.2022
Sieć Ship Center Poland w minionym roku odnotowała wzrost przesyłek i obrotów na poziomie ok. 25 proc. Co jest powodem tak dobrych wyników?
 

Ostatnie lata to prawdziwy boom na rynku kurierskim. W czasie pandemii większość sprzedaży przeniosła się do internetu. Ludzie przyzwyczaili się do zakupów przez internet.

-   Zainteresowanie zakupami online cały czas rośnie i będzie rosło. Ci, którzy poznali już smak zakupów przez internet, nie wrócą do tradycyjnego sposobu nabywania produktów – uważa Kamil Janowski, prezes Ship Center Poland.

Wszystko rośnie

Taka sytuacja sprzyja branży kurierskiej, która stale zwiększa obroty. Sieć Ship Center Poland w minionym roku odnotowała wzrost przesyłek i obrotów na poziomie ok. 25 proc.

- Bieżący rok zaczął się nawet lepiej niż poprzedni – mówi Kamil Janowski.

Zainteresowanie usługami kurierów rośnie pomimo wojny za naszą wschodnią granicą, szalejącej inflacji i wzrostu cen paliw.

- Ceny przesyłek kurierskich są co prawda mocno uzależnione od cen paliw, jednak w obecnej sytuacji wzrosty dotykają całej branży. A jak wszyscy podwyższają ceny, ponieważ muszą więcej płacić, to jest zrozumiałe dla klientów – mówi Kamil Janowski.

Rośnie też zainteresowanie otwieraniem placówek pod szyldem Ship Center.

- To także efekt mocnej kampanii reklamowej, którą prowadzimy od stycznia. Jest nakierowana na zwiększenie świadomości marki oraz pozyskiwanie franczyzobiorców – mówi Kamil Janowski.

W tym roku już otworzyły się cztery punkty partnerskie, a cztery kolejne przygotowują się do otwarcia.

Ponadto o d początku grudnia minionego roku firma wprowadziła nowy portal. Był on budowany ponad dwa lata. Doszła też integracja z różnymi sklepami, czego wcześniej nie było.

- Umożliwiamy szybką realizację pobrań. To spora przewaga, ponieważ taką usługą ma tylko jedna firma konkurencyjna na rynku – mówi Kamil Janowski.

Dodaje, że Ship Center skupia się głównie na ulepszaniu portalu tak, żeby zarówno klient, jak i franczyzobiorca mieli dużo więcej możliwości działania oraz integracji.  

Niższe opłaty

Sieć Ship Center liczy obecnie ponad 100 punktów partnerskich w całej Polsce. Własną placówkę firma ma w Katowicach. Inwestycja w uruchomienie punktu waha się od 14 do 20 tys. zł. Ostateczna kwota jest uzależniona od wyposażenia placówki.

Franczyzobiorców obowiązuje też miesięczna opłata. Zawsze wynosiła ona 299 zł, ale od niedawna została obniżona do 199 zł.

- Ponadto mamy zapis w umowie, że nowy partner, który wysyła powyżej 600 paczek miesięcznie, jest zwolniony z opłat – mówi Kamil Janowski,

Firma ma dwa modele współpracy. Pierwszy zakłada zbudowanie punktu od podstaw, natomiast drugi to otwarcie placówki partnerskiej, która jest dodatkiem do prowadzonej już działalności gospodarczej.

Placówka Ship Center powinna mieć od 15 do 50 m2 i znajdować się w mieście zamieszkałym przez więcej niż 6 tys. mieszkańców. Franczyzodawca dużą wagę przywiązuje także do lokalizacji. Lokal musi mieścić się na parterze, najlepiej w pobliżu parkingu, aby łatwiej móc przywieźć i wyładować paczki.

W ramach pakietu franczyzowego licencjodawca zapewnia wyposażenie lokalu oraz sprzęt (m.in.  komputer i drukarkę), oznakowanie wewnętrzne i zewnętrzne, stronę internetową, szkolenia, a także dostęp do programów związanych z usługami poligraficznymi i kurierskimi.

W punkcie Ship Center można nadać lub odebrać przesyłki krajowe i międzynarodowe. Marka oferuje także usługi poligraficzne, m.in. wydruki cyfrowe i wielkoformatowe oraz przygotowuje gadżety reklamowe, pieczątki czy profesjonalne opakowania. 

WIZYTÓWKA SIECI SHIP CENTER POLAND

Sieć placówek kurierskich

  • liczba placówek – ponad 100
  • kwota inwestycji -  od 14 do 20 tys. zł
  • opłaty miesięczne – 199 

 


Kamil Janowski, prezes Ship Center Poland. / Opłata dla partnerów zawsze wynosiła 299 zł, teraz obniżyliśmy ją do 199 zł.
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Punkt przesyłek kurierskich

Wspolpraca z firma Ship Center jako franczyzobiorca??? ODRADZAM SPRAWDZ ICH UMOWE U SWOJEGO PRAWNIKA, jest ona jednostronna i ukierunkowana na kary umowne ktore sobie sami...

74 wypowiedzi
ostatnia 22.09.2023
Broker Kurierski

Do Koszałka Można coś więcej o ship center

6 wypowiedzi
ostatnia 21.11.2022
Interes pompowany helem

Warto zajrzeć do KRS i posprawdzać z jakimi spółkami jest ten Pan powiązany - KPCG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ...

3 wypowiedzi
ostatnia 29.04.2022
Myjnia samochodowa z dojazdem do klienta?

Znajomi z Myjnia samochodowa Warszawa przyjeżdżają do mnie za małą dopłatą. Myślę, że jeśli zapytasz to i przyjadą do cb

73 wypowiedzi
ostatnia 30.03.2022
Punkt przesyłek kurierskich

Ja tam jestem w miare zadowolona z franczyzy Pakersów. Są szkolenia, materiały marketingowe. Na początku jak jeszcze tego potrzebowałam zawsze mogłam zadzwonić na...

74 wypowiedzi
ostatnia 09.03.2022
Punkt przesyłek kurierskich

To ja dodam coś od siebie. Nigdy się nie dorobicie i nie zarobicie otwierając taki biznes z pośrednikiem.

74 wypowiedzi
ostatnia 04.01.2022
Punkt przesyłek kurierskich

O kurczę, dobrze, że mówicie jak jest. Ja w sumie też się zastanawiałam, ale finalnie wybrałam Pakersów i wszystko śmiga jak narazie. Udało mi się szybko to...

74 wypowiedzi
ostatnia 13.12.2021
Punkt przesyłek kurierskich

O kurczę, dobrze, że mówicie jak jest. Ja w sumie też się zastanawiałam, ale finalnie wybrałam Pakersów i wszystko śmiga jak narazie. Udało mi się szybko to...

74 wypowiedzi
ostatnia 13.12.2021