Jak zostać agentem ubezpieczeniowym
PZU ma w całej Polsce sieć agencyjną, liczącą niemal 1,5 tys. biur.
– Biura agentów otwieramy zarówno w małych, jak i dużych miejscowościach. Mamy listę tak zwanych białych plam, gdzie potencjał na biznes ubezpieczeniowy jest bardzo duży. Nie znaczy to jednak, że tam, gdzie już istnieje nasza placówka, nie można otworzyć kolejnej. Mamy wiele przykładów świetnie funkcjonujących biur w jednej, nawet niewielkiej miejscowości i każdy z agentów ma tam swój przysłowiowy kawałek tortu – mówi Jakub Gorayski, kierownik Zespołu Rozwoju Sieci PZU.
Standard dla agenta
Kandydat na agenta ubezpieczeniowego powinien mieć wykształcenie przynajmniej średnie i legitymować się zaświadczeniem o niekaralności. Są to wymogi ustawowe. Agenci PZU mogą prowadzić biura w kilku różnych standardach.
– Biurom w standardzie Agent 2.0 i Agent 3.0 zapewniamy bezpłatne umeblowanie, profesjonalną aranżację i wizualizację lokalu, oznakowanie wewnętrzne i zewnętrzne biura – wyjaśnia Jakub Gorayski. – Biura w najwyższym standardzie, dedykowane dużym miastom, otrzymują od nas zestaw wypoczynkowy do poczekalni, specjalne elementy dekoracyjne czy ekspres do kawy. Wszystkim zapewniamy materiały marketingowe, szkolenia i wsparcie merytoryczne. Wspieramy obecność agentów w internecie zapewniając im wystandaryzowane i profesjonalne wizytówki Google, strony www oraz fanpage na Facebooku. Każdy nowy adept jest obejmowany również tzw. pasem startowym, czyli dodatkowym systemem motywacji finansowej, zapewniającym wsparcie w pierwszych 2-3 latach współpracy.
Franczyzodawca pomaga uzyskać odpowiednie, ustawowe uprawnienia, przygotowuje agentów do egzaminu zawodowego KNF.
– Wielu właścicieli biur agenta PZU zatrudnia swoich pracowników, a my pomagamy ich wdrożyć i przeszkolić. Mamy też takich, którzy pracują sami – dodaje Jakub Gorayski.
Ile zarobisz?
Agenci oferują ubezpieczenia PZU i otrzymują za ich sprzedaż wynagrodzenie prowizyjne. Zarobki są mocno zróżnicowane i zależą z jednej strony od zaangażowania i poświęcanego na pozyskiwanie klientów czasu, a z drugiej od posiadanej bazy klientów. Jak podaje franczyzodawca, dobrze rokujący agenci, ale nie posiadający bazy klientów mogą zarabiać w okolicach 3-5 tys. zł miesięcznie w pierwszym roku współpracy. Ci, którzy posiadają duże bazy potencjalnych klientów są w stanie zarabiać odpowiednio więcej.
– Po 3 latach przy sukcesywnie zbudowanej bazie klientów, agenci zarabiają regularnie 5-cyfrowe kwoty – zapewnia Jakub Gorayski. – Mówimy tu o wynagrodzeniu z tytułu ubezpieczeń majątkowych. Agenci chcący zapewniać swoim klientom kompleksową ofertę, mogą również doradzać przy produktach ubezpieczeń na zdrowie i życie, co przy skutecznej sprzedaży wiążę się z dużym dodatkowym wynagrodzeniem.
WIZYTÓWKA PZU
Sieć agencji ubezpieczeniowych.
- blisko 1,5 tys. biur
- wymagane min. średnie wykształcenie
ZOBACZ W KATALOGU
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
Alior Bank rozszerza ofertę wsparcia dla franczyzobiorców. W ramach dwóch uzupełniających się programów mogą łącznie otrzymać do 100 tys. zł brutto.
Emilia Piesik weszła we franczyzowy biznes razem z mamą. Dziś sama ma dzieci i wciąż chwali sobie współpracę z franczyzodawcą.
Małgorzata Rodziewicz od 10 lat jest partnerem Santander Bank Polska. Jak ocenia współpracę z bankiem?
Joanna Ewert długo poznawała od podszewki Santander Bank Polska, aż wreszcie postanowiła zostać jego franczyzobiorczynią. Podczas zeszłorocznych Targów Franczyza została laureatką konkursu TOP Franczyzobiorca, w kategorii „Mistrz sociali”.
Franczyza Alior Banku liczy już 15 lat. Marta Radziwiłko, jedna z pierwszych franczyzobiorczyń marki, mówi, że nigdy się nie zawiodła i ciągle się rozwija.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Połączenie restauracji z produkcją piwa przyciąga klientów. Browar Korona postanowił to wykorzystać.
Z kosmetyczną marką Yves Rocher można współpracować w dwóch modelach. Czym się różnią?
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
Jak zawsze branża gastronomiczna ma silną reprezentację na Targach Franczyza, które odbędą się 24-26 października w PKiN w Warszawie. Można będzie wybierać i wśród rodzimych, i wśród międzynarodowych konceptów.
POPULARNE NA FORUM
Franczyza Credit Agricole/Alior Bank
Witam, czy ktoś ma doświadczenie z bankiem Credit Agricole i mógłby doradzić w jakim stopniu ta współpraca jest rentowna.
Velobank
Witam, czy ktoś prowadzi lub ma zamiar zacząć z velobankiem?
Pekao SA - czy to dobry pomysł na biznes
Warto interesować się tematem czy lepiej wybrać inny bank ?
PEKAO PARTNER - FRANCZYZA
Witam, Czy posiada ktoś jakiekolwiek informacje na temat franczyzy Banku Pekao ? Chodzi głównie o wynagrodzenie i przyznawalnośc kredytów. Warto interesować się tematem...
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
Skąd wziąć pieniądze na rozwój firmy?
dofinansowania są różne konkursy organizowne przez gmine, miasto, ministerstwa w zaleznosci od pomyslu na biznes.
Firma pożyczkowa
Ja gdy wiem, że chce uzbierać na dany cel, stosuje zasadę50/30/20, dzięki temu oszczędzam i nie potrzebuję pożyczać pieniędzy.