Franczyzodawca z 10-letnim doświadczeniem

Gotowy biznes / Sweet Gallery przekazuje franczyzobiorcom biznes „pod klucz”, z pełnym wyposażeniem, gotowy do prowadzenia działalności. Cały biznes zamknięty jest w przyczepie, która pełni trzy funkcje: sprzedażową, kuchni oraz magazynu
Środa
30.11.2022
Sweet Gallery rozpoczęła budowę sieci franczyzowej dekadę temu. Przez ten czas udało jej się zająć ponad 20 proc. segmentu street food w Polsce. Co planuje w kolejnych latach?
 

Przez 10 lat działalności spółka Sweet Gallery stworzyła trzy koncepty franczyzowe – Lodolandia & Kołacz na Okrągło, SiGelato i Bafra Kebab oraz uruchomiła 700 punktów franczyzowych działających w Polsce i 50 punktów za granicą pod międzynarodową marką Ice and Roll i Cake and Roll. – Już teraz mogę przyznać, że jesteśmy największą i wszechstronną firmą street food w Europie, oferując szeroki wachlarz modeli franczyzowych – od kuchni słodkiej, po wytrawną. Widzimy także przestrzeń dla nowych pomysłów. Rynek jest chłonny, co z pewnością wykorzystamy w niedalekiej przyszłości – twierdzi Krzysztof Olesiak, prezes Sweet Gallery. 

Blisko biznesu

Sweet Gallery posiada również 50 punktów własnych. – W ten sposób firma bezpośrednio „dotyka” rynku – jest blisko klienta i jego potrzeb. Jest bardzo wiele firm, które oferują franczyzę, a posiadają tylko jeden punkt własny i nie mają kompetencji do skalowania biznesu – mówi Krzysztof Olesiak. Zdaniem Krzysztofa Olesiaka, własne punkty należące do franczyzodawcy są konieczne, gdy oferuje się franczyzę. Są najlepszym dla niego źródłem wiedzy o biznesie i dają olbrzymią dawkę wiedzy o potrzebach konsumentów. Dzięki temu franczyzodawca może ulepszać ofertę i funkcjonowanie punktów w sieci. Sweet Gallery posiada własne punkty w ramach wszystkich konceptów, których jest właścicielem. 

Konkretny cel

Jednym z ważniejszych celów Sweet Gallery jest dalszy rozwój sieci i przekroczenie liczby 1 tys. punktów w 2023 roku. Spółka będzie także kontynuowała rozwój w Europie. W tej chwili punkty, pod międzynarodową marką Ice and Roll i Cake and Roll, funkcjonują w Rumunii, Czechach, na Słowacji, w Niemczech, a w kolejce czekają już następne kraje.

– Kolejne 10 lat będzie jeszcze bardziej dynamiczne. Sweet Gallery rośnie w szybkim tempie. Wraz ze wzrostem liczby punktów franczyzowych rozbudowujemy też centralę. Zatrudniamy już ponad 200 osób. Przy takiej liczbie punktów musi być solidne zaplecze specjalistów, którzy wspierają franczyzobiorców na każdym kroku – przekonuje Krzysztof Olesiak.

Zapewnia, że franczyzobiorcy konceptów rozwijanych przez Sweet Gallery mają wsparcie centrali już od momentu podpisania umowy franczyzowej. Najpierw licencjobiorcą zajmuje się opiekun startowy, który przeprowadza go przez wszystkie etapy niezbędne do uruchomienia punktu i rozpoczęcia biznesu. Jest to m.in. pozyskanie finansowania, lokalizacji pod punkt i umówienie szkolenia wprowadzającego do biznesu. Następnie franczyzobiorca otrzymuje opiekuna regionalnego, który wspiera go w przygotowaniu punktu do otwarcia, w dniu otwarcia oraz przez cały okres trwania umowy franczyzowej. 

Szkolenia przed i w trakcie działalności

Szkolenia to jeden z istotnych elementów działalności franczyzowej pod marką Lodolandia and Kołacz na Okrągło, SiGelato i Bafra Kebab. Jak twierdzą przedstawiciele firmy, obejmują one szeroki zakres wiedzy, dzięki czemu partnerzy, nawet tacy bez doświadczenia gastronomicznego, szybko poznają zasady biznesu. Szkolenia wprowadzające do biznesu trwają kilka dni w centrali firmy w Warszawie i w punkcie szkoleniowym, który realnie funkcjonuje na rynku. Natomiast w trakcie prowadzenia biznesu franczyzobiorcy i ich pracownicy szkoleni są online, przy wykorzystaniu specjalnej platformy szkoleniowej. Szkolenia mają formę bloków tematycznych, z których w każdej chwili można korzystać. Przekazywana wiedza dotyczy procedur prowadzenia punktu, sprzedaży, przechowywania produktów oraz obsługi klienta. Franczyzobiorcy wyposażeni są w kompleksową wiedzę, dzięki czemu szybko stają się specjalistami oraz praktykami i szkolą własnych pracowników.    

Biznes gotowy do zarabiania

Sweet Gallery przekazuje franczyzobiorcom biznes „pod klucz”, z pełnym wyposażeniem, gotowy do prowadzenia działalności. Cały biznes zamknięty jest w przyczepie, która pełni trzy funkcje: sprzedażową, kuchni oraz magazynu. 

– Biznes pod markami Lodolandia and Kołacz na Okrągło, SiGelato i Bafra Kebab to kompaktowe i dochodowe modele franczyzowe, które umożliwiają prowadzenie jednocześnie kilku punktów i pracę na etacie. Pozwala na to m.in. system IT, który umożliwia zdalne kontrolowanie sprzedaży, stanu kasy i bieżącej sytuacji w punkcie. Franczyzobiorcy nie muszą szukać lokalizacji, bo zapewnia ją centrala. Firma wyszukuje miejsca pod punkty franczyzowe, negocjuje stawki i warunki najmu oraz współpracuje z właścicielami gruntów. Naszym nadrzędnym celem jest zarówno dbałość o jakość produktów, jak i usług, które świadczymy dla naszych franczyzobiorców. Jesteśmy członkiem Polskiej Organizacji Franczyzodawców i działamy zgodnie z zasadami zapisanymi w Kodeksie Dobrych Praktyk Dla Rynku Franczyzy – twierdzi Krzysztof Olesiak, prezes Sweet Gallery.


Ambitne cele / Jednym z ważniejszych celów Sweet Gallery jest dalszy rozwój sieci i przekroczenie liczby 1 tys. punktów w 2023 roku. Spółka będzie także kontynuowała rozwój w Europie.
Dane kandydata
Dane kandydata
If you see this, leave this form field blank
doradca we franczyzie

POPULARNE NA FORUM

Kawiarnie Cafe Nescafe

Nie chciałabym tej franczyzy

6 wypowiedzi
ostatnia 29.04.2023
McDonalds opinie o franczyzie

Ja bym pomyślała o tej franczyzie

3 wypowiedzi
ostatnia 29.04.2023
Doświadczenia z Bafra Kebab

Witam wszystkich, zastanawiam się nad otwarciem punktu Bafry Kebab. Czytając komentarze w internecie mam mieszane odczucia. Czy ktoś się tym interesował? Otworzył? Jakie...

1 wypowiedzi
ostatnia 25.04.2023
Własny, mobilny punkt gastronomiczny lody, gofry, granita - sprzedaż

Dzień dobry, Noszę się z zamiarem sprzedaży przyczepy (cesja leasingu) po franczyzie znanej jako Lodolandia. Jeśli jest ktoś zainteresowany to zachęcam do...

1 wypowiedzi
ostatnia 06.03.2023
Sushi we franczyzie - przegląd sprawdzonych pomysłów na bines

Pytanie do Redakcji: Dlaczego na pasku reklamowym pojawiają się reklamy franczyzodawców którzy działają na granicy prawa, zawierają w umowach klauzule abuzywne, są...

1 wypowiedzi
ostatnia 02.02.2023
Ile kosztuje McDonald's?

Ciekawe że budujesz restauracje za własne pieniądze ale zostaję własnością centrali

1 wypowiedzi
ostatnia 24.12.2022
Dolci Sapori - Mniami

Jeżeli jesteś również poszkodowaną osobą przez tą firmę proszę o kontakt, do pozwu zbiorowego przeciwko tej firmie.

2 wypowiedzi
ostatnia 27.11.2022
Dolci Sapori - Mniami

OSTRZEGAM WSZYSTKICH PRZED TĄ FIRMĄ !!!! Jako były franczyzobiorca mogę potwierdzić, że firma nie jest w żaden sposób wiarygodna, rzetelna ani godna zaufania....

2 wypowiedzi
ostatnia 27.11.2022