Światowy gigant sportowy wraca do gry

Wtorek
08.11.2005
Intersport, największa na świecie sieć sklepów sportowych, po raz drugi próbuje szczęścia w Polsce. Jej nowym partnerem będzie Maks Sport. W ciągu najbliższego roku firmy chcą zdobyć 30 proc. polskiego rynku.
 

PU MAKS SA zawarło umowę licencyjną z Intersport Deutschland eG (IDE), będącym członkiem – założycielem, a jednocześnie największą organizacją w ramach Intersport International Corporation (IIC) – numeru 1 na świecie w zakresie sprzedaży artykułów sportowych. Zgodnie ze standardami IIC umowa obowiązuje przez okres 10 lat z automatycznym przedłużeniem jej na kolejne lata. Umowa licencyjna Intersport zapewnia PU MAKS S.A. wyłączne prawo do używania chronionego znaku towarowego Intersport/Intersport Rent oraz innych znaków towarowych IIC na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, jak również do rozwijania sieci franczyzowej w Polsce.

W związku z zawartą umową licencyjną, w przeciągu najbliższych kilku miesięcy PU MAKS SA zmieni nazwę spółki na Intersport Polska SA, a obecne sklepy MAKS Sport zostaną przekształcone w Intersport – Maks. Od roku 2006 każdy nowy sklep będzie otwierany pod szyldem Intersport.

Umowa inwestycyjna

W dniu 27 października br. została zawarta z nowym partnerem strategicznym umowa inwestycyjna na czas nieokreślony. Zaangażowanie kapitałowe nowego partnera wynosi 2 mln EURO oraz dodatkowo pokrycie kosztów kampanii reklamowych i wizerunkowych marki Intersport w Polsce, jak również inną pomoc finansowo – towarowo – logistyczną.

Pomimo transakcji z Grupą Intersport oraz planowaną w przyszłym roku publiczną emisją akcji, dotychczasowi akcjonariusze zachowają pakiet większościowy. W skład Rady Nadzorczej wejdzie 1 członek Grupy Intersport; natomiast skład Zarządu pozostaje bez zmian do końca kadencji tj. 4 lata.

Pozyskanie przez MAKS Sport partnera strategicznego nie oznacza rezygnacji z planów wejścia na giełdę lecz ich przesunięcie na przyszły rok - pierwsze półrocze 2006.

Intersport w Polsce i na świecie

W połowie lat dziewięćdziesiątych, Intersport po raz pierwszy zdecydował się otworzyć w Polsce swoje sklepy sportowe. Sieć posiadała wówczas 4 tys. sklepów w 25 krajach i obroty rzędu 5,3 mld euro. Intersport otworzył w Polsce 7 sklepów, po czym po 2 latach działalności zamknął je z powodu strat i wycofał się całkowicie z tego rynku. Do głównych czynników, które przyczyniły się do wycofania Intersportu z Polski, należały przede wszystkim: błędy w zarządzaniu poszczególnymi jednostkami, lokalizacje sklepów w miejscach niezapewniających odpowiedniego przepływu klientów, niedostosowany do popytu dobór towarów oraz nieodpowiednia logistyka. Obecnie sieć sklepów sportowych Intersport liczy 4809 sklepów na świecie i posiada największy udział w światowym i europejskim rynku artykułów sportowych.

Rozwój Intersport - MAKS w Polsce

W najbliższych dwóch latach firma skoncentrujemy się na otwarciu sklepów w najlepszych handlowo miejscach w Polsce. Planowane jest uruchomienie salonów w Łodzi, Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu.

Na koniec 2006r. sieć specjalistycznych sklepów sportowych Intersport będzie liczyć 15 własnych salonów, o łącznej powierzchni sprzedaży 14.100 m2 - zapowiadają przedstawiciele firmy. Od 2006r. planowany jest również rozwój sieci franczyzowej Intersport. Każdy ze sklepów zostanie zaaranżowany zgodnie z międzynarodową koncepcją sklepu modelowego Intersport, co zapewni jednolitość wystroju oraz wysoki komfort dla klienta w całym kraju.

Info: Intersport


POPULARNE NA FORUM

Klienci patrzą na metkę

dzieki za info za ostrzeżenie. Teraz zwróce uwagę na typa na przyszłośc by sie nie dać nabrać. Fajnie ze ostrzegasz ludzi. Na pewno pomożesz wielu ludziom. Szacunek

2 wypowiedzi
ostatnia 02.02.2024
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

ja bym obstawiał dla niemowlaków to zawsze schodi a młode mamusie mają swira na punkcie wyglądu dziecka

38 wypowiedzi
ostatnia 19.01.2023
Jak założyć stronę Online z luksusową odzieżą?

Sama strona z takimi rzeczami, to koszt od3 do 10 tys, ale drugie to koszt pozycjonowania i reklamy to juz worek bez dna

4 wypowiedzi
ostatnia 19.01.2023
Kto prowadził / prowadzi salon Esotiq

Chciałabym się dowiedzieć coś więcej na temat współpracy z frmą Esotiq, Bardzo proszę o kontakt osób które prowadziły , bądź prowadzą franczyzę...

27 wypowiedzi
ostatnia 19.12.2022
Klienci patrzą na metkę

Ten człowiek to zwykły oszust. Prowadząc firmę wyłudził duże środki od wielu osób. Przegrał sprawy Sądowe, komornik siedzi mu na głowie od wielu lat. Na hipotece...

2 wypowiedzi
ostatnia 18.10.2022
Sklep Z odzieżą używaną

Dzień dobry. Chodzi mi po głowie otwarcie sklepu z odzieżą używaną o powierzchni około 500 metrów kwadratowych. Czynsz wydaje się niewygórowany, około 13 tys zł...

1 wypowiedzi
ostatnia 12.12.2021
Greenpoint we franczyzie- jak to działa naprawdę?

Czy masz sklep na warunkach Greenpoint? Jak wygląda współpraca? Podobno ta marka się dobrze rozwija. Może znacie więcej szczegółów współpracy poza tymi ogólnymi,...

1 wypowiedzi
ostatnia 16.08.2021
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Myślę, że jest to dobry pomysł na biznes, ale trzeba się czymś wyróżnić. Nie ma sensu sprzedawać ciuchów takich, jakie są w każdym innym sklepie.

38 wypowiedzi
ostatnia 12.04.2021